Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, szerintetek mikor és...

Anyukák, szerintetek mikor és mennyire a szülő dolga a szexuális felvilágosítás?

Figyelt kérdés
Még nem aktuális nálam, mert nagyon pici a két gyermekem. Viszont néha átmegyek itt a szex/szerelem kategóriába, és teljesen ledöbbenek, hogy egyrészt milyen korai időszakra tolódott a fiatalok szexuális vágya, és, hogy ehhez mennyire nincs meg az alapvető tudásuk. Rengeteg 14-15 éves gyerek tesz föl kérdéseket, pl., hogy első együttlétnél kell-e óvszer, és, ha igen, hányadik után nem kell...Vagy nem értik, miért lettek terhesek, ha aktus után zuhanyozni mentek, stb. Van egyáltalán szexuális felvilágosítás az iskolákban? Egyáltalán, a szülők miért nem beszélgetnek el ezekről a dolgokról, mikor aktuális lenne?
2013. okt. 2. 10:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolai felvilágosításra ne nagyon számíts (legalább is mostanában).


Az én gyerekeim 10, 13 és 16 évesek. Bármit kérdeznek, válaszolni kell rájuk és őszintén. Az iskolában a gyerekek közt úgyis sokkal előbb szóba kerül a téma, mint gondolnánk, és ha jó a kapcsolatod a gyerekeiddel, akkor otthon el tudtok ezekről beszélgetni.

2013. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
ha még pici a gyermeked,akkor jó ha elkezded 10-11 év körül.addigra igen elfajul a világ és a kislányok a babájukat pasikra cserélik.jobb időben elkezdeni a témát mielőtt baj lenne
2013. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire picik a gyerekeid? Mert pici korban kell kezdeni. Mindig az értelmi képességeinek megfelelően.

Ha kérdez, válaszolj őszintén.


Nem az iskola dolga. Az iskolában csak azért van, hogy ott, ahol a szülő ezt elmulasztotta, mégis legyen némi fogalma a gyereknek.

2013. okt. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet elég korán kezdeni. Sok hülyeséget hallanak minden felől, jobb ha az alapokat már kiskorban elkezded lerakni. Nem azt mondom, hogy 4 évesen mesélj nekik a méhecskékről, de ha jön egy-egy kérdés, akkor válaszolj rá őszintén, a saját szintjükön. Mi most tartunk ott, hogy a fiuknak kukijuk van, és hogy kerül a kistestvér anya pocakjába.


Biztos van szexuális felvilágosítás az iskolában, de mire odáig jutnak a gyerekek, már nagyon sok téves infó van a fejükben, hála a tévének, internetnek, meg az idősebb és szintén "tudatlan" haveroknak.


Pár éve teljesen ledöbbentem az egyik 8 éves rokon kisfiún, amikor elmesélte milyen oldalon milyen képeket látott a barátjánál. Vagy pár napja volt egy kérdés a GYK, az ovis kisfiúnak azt mondta egy másik, hogy akkor lesz kisbaba, ha apa rámászik anyára.


Jobb az ilyen dolgokat megelőzni. És a mesébe belecsempészni egy két aktuális infót. Persze a saját szintjükön.

2013. okt. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen a szülő feladatának tartom, amit aztán az iskola kiegészít.


Nekünk most két éves a lányunk. Egyenlőre csak annyit tud, hogy vannak fiúk és lányok, a fiúknak kukijuk van a lányoknak meg puncijuk.


Nem tudom, mikor fogjunk konkrétan felvilágosítani. Mivel egyre korábbra tolódik a menstruáció, így olyan 10-12 éves kort mondanék most. Persze majd akkor látjuk, hogy érzelmileg, értelmileg mennyire felkészült.

2013. okt. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, 100%-ig a szülő felelőssége, feladata. Minél előbb, annál jobb. És nem egyszeri beszélgetésről van szó, hanem folyamatosságról. Kiskorban sem kell hazudni a gyereknek, csak korának megfelelően beszélni erről, 10 éves korára pedig minimum az alapokkal legyen tisztában, 12-14 éves korra már nem maradhatnak megválaszolatlan kérdések vagy tisztázatlan területek. Nem kell és nem is szabad tabutémának kezelni, mert akkor tényleg oda kerül, hogy utólag kérdez és itt.
2013. okt. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sajna semmilyen felvilágosítást nem kaptam a szüleimtől, meg is rémültem, amikor barna folyásom lett. Ha nem lettek volna osztálytársaim, iskolai felvilágosítás, biológia óra, akkor az első menzeszemnél pánikrohamot kaptam volna.


Szóval mindenképpen beszélni kell a szülőnek vele, ha pedig a lány melle nőni kezd, szőrösödik, akkor a menzeszről mindenképpen beszélni kell vele, de 12 évesen legkésőbb.

2013. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes cikk..

[link]

2013. okt. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen. Ne számíts másra, az iskolában semmi olyat nem mondanak, amit felfogna, lehet, el is röhögcsélik a felvilágosító órát. Szájukba kell rágni, hogy mindig gumi vagy nincs szex. Ha van mellette tabletta, ha nincs.
2013. okt. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az iskolai felvilágosítás abból állt, hogy bejött a védőnő és olyan 10 oldalból álló felvilágosító füzetett osztott, ami mellett ingyen kondom volt... és ezzel letudva. Biológiából az év végén kellett volna tanulnunk a szexről, de nem jutottunk el odáig, következő évben meg már új anyagot vettünk.

Egyetlen normális olyan óránk volt, ami témába vág és a iskolaorvos tartotta, de az is csak a menstruációt és a mellrákot foglalta magában.

És ez egy erősebb gimnázium volt, előtte mégúgysem volt szó róla.

Az én szerencsém az volt, hogy kíváncsi természet voltam és imádtam olvasni. Így színte mindent elolvastam a témával kapcsolatban. Szüleimet hiába kérdeztem még 16 évesen is azt válaszolták, hogy ráérek ezzel foglalkozni. Holott barátom nem is volt, csak érdeklődtem.

2013. okt. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!