Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, szerintetek mikor és...

Anyukák, szerintetek mikor és mennyire a szülő dolga a szexuális felvilágosítás?

Figyelt kérdés
Még nem aktuális nálam, mert nagyon pici a két gyermekem. Viszont néha átmegyek itt a szex/szerelem kategóriába, és teljesen ledöbbenek, hogy egyrészt milyen korai időszakra tolódott a fiatalok szexuális vágya, és, hogy ehhez mennyire nincs meg az alapvető tudásuk. Rengeteg 14-15 éves gyerek tesz föl kérdéseket, pl., hogy első együttlétnél kell-e óvszer, és, ha igen, hányadik után nem kell...Vagy nem értik, miért lettek terhesek, ha aktus után zuhanyozni mentek, stb. Van egyáltalán szexuális felvilágosítás az iskolákban? Egyáltalán, a szülők miért nem beszélgetnek el ezekről a dolgokról, mikor aktuális lenne?
2013. okt. 2. 10:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én soha semmilyen felvilágosítást nem kaptam az iskolába szóval erre ne nagyon számíts.Igazából otthon se szóval én leginkább a korombeliektől meg magamtól tudtam meg a dolgokat.:D
2013. okt. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy félreérthetően tettem fel a kérdést, nem azt akartam vele sugallni, hogy én erről nem szeretnék beszélni majd a gyerekeimmel (1 éves és 3 éves kisfiúk), mert szerintem is 100%-ban ez a szülők feladata. A kérdésem inkább arra irányult, hogyan lehetséges az, hogy a mostani 15 év körüli korosztály elég tudatlan ebben a témakörben, miközben úgy látszik, sajnos már aktuális náluk. Ezért kérdeztem, hogy, ha már a szülők nem beszélgetnek el velük erről, legalább az iskolában miért nincs erről normális felvilágosítás.
2013. okt. 2. 18:26
 13/19 anonim ***** válasza:

Ahogy kérdeznek, folyamatosan kell felvilágosítani őket! Én már oviban tudtam mindent, mert kíváncsi gyerek voltam, anyukám pedig nem volt szégyellős, teljesen természetesen beszélt a menstruációról és a szeretkezésről. Szükség is volt rá, mert 9 évesen megjött, de mivel már mindent tudtam, nem okozott lelki törést. 16 évesen kezdtem el nemi életet élni (ez nálunk az átlag volt), és sosem voltak ilyen buta kérdéseim, nem is lettem terhes...

22/L

2013. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Ravel ***** válasza:

Sajnos valóban így van. A fiatalok korán kezdik, de kevés a valós infójuk. Szerintem a fő probléma az az, hogy sok családban nincs rendes kommunikáció. Ez szomorú de igaz. A szülők sokat dolgoznak, sokan úgy vélik, fontosabb az, hogy megvegyék a gyereknek a márkás cuccokat -és így a gyerek ne lógjon ki a sorból- mint az hogy a lelki illetve szellemi fejlődésében támogatnák a gyereküket.

Az iskolára nem lehet számítani ezen a téren. Nálunk csak a menstruációról tartottak általánosban /azt is későn mert a lányok felének már előbb megjött/. A szexről nem is volt egy szó se. Középiskolában meg csak felsorolták a nemi betegségeket, adtak egy füzetet és egy gumit és ennyi.

2013. okt. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Törekedj a jó kapcsolatra a gyerekeiddel, mert ha megfelelően működik közöttetek a kommunikáció (és bizalommal fordulhatnak hozzád, bármiről is legyen szó), akkor szerintem amint érdeklődni kezdenek, úgyis fognak kérdezni. De általános vége felé (7-8. osztály kb.) azért magadtól is szóba hozhatod a dolgot, akkor már gyakran felmerül a téma a gyerekeknél egymás között.

Az én szüleim minden számukra kínosabb kérdésre ingerülten válaszoltak (nem csak szex témakörben), így hamar megtanultam, hogy lényegében minden téma tabu, és nem szabad kérdezni. Ezt kerüld el, akkor nem lesz gond.

2013. okt. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Na ez az,hogy mitől függ,hogy mikor van itt az ideje a nagy elbeszélgetésnek? Jó lenne tudni,mert bár én nem anya vagyok,hanem csak éppen van egy kisöcsém,aki 9 éves létére leginkább engem talál meg zavarbaejtő kérdésekkel:D Amit egyébként megtisztelőnek érzek,mert hát akkor végülis megbízik bennem,de nem tudom,hogy ez nővérként beleesik-e még a hatáskörömbe.

22/L

2013. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
0%

12 éves vagyok ,tudnék beszélgetni az anyukámmal erről ,de nem fogok mert mindent tudok.Ha egy szülő beszélni akar a gyerekével erről az neki is és a gyerek számára is kínos,de a gyerek sokszor kérdezni sem mer meg azt se meri elmondani gogy ő már ezt min tudja.

Amúgy akik ezeket a kérdéseket írják azok:

1.nagyon hülyék

2.figyelemre végynak

3.élvezik ha ri...cozzák őket

Egy értelmesebb tinédzser nem ír ilyeneket.

2014. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Bocsánat a rossz helyesírásért!
2014. máj. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Teljes felvilágosítás szerintem 9-10 éves korban már kell. Ez NAGYON IS a szülők dolga!
2018. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!