Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Hazudtam. Lelkiism...

Mit tegyek? Hazudtam. Lelkiismeretfurdalasom van es nagyon rosszul erzem magam.

Figyelt kérdés
Ma suli utan felhivtam anyat, hogy elmegyek kabatot nezni. A varost mar vegigjartam, mondtam, hogy elnezek az auchanhoz meg a mellette levo ruhaboltokba. Na igen, de itt ket auchan van. Egy szinte itt a szomszedba a masik meg kint az autopalya mellett nagyon messze:s es en vartam a buszt, de jott egy auchanos ingyenes jarat. Na mondom akkor nem varok elmegyek azzal. Felszalltam, de a 2. Megallonal kapcsoltam, hogy az a messzebbi auchanhoz visz. Le akartam szallni, de nem engedett le a sofor. (mert az a szabaly, hogy akkor ki kell mennem az auchanig) nagyon megijedtem. Kivitt oda a semmibe. Szerencsere 10perc mulva indult is vissza igy hazaertem meg minden. De ezt anyanak nem mertem elmondani..mert akkor jon az, hogy hogy lehetek ilyen szerencsetlen. Meg amugy se enged el olyan messzire. De hat ilyen barkivel elofordulhat..nem jarok ingyenes buszokkal, csak annyit lattam, hogy auchan. Olyan rosszul erzem magam. De mostmar elmondtam, hogy itt voltam a kozeli auchannal es minden rendben volt stbstb..szoval mar nem szeretnem elmondani az igazat. De mit tegyek, hpgy ne erezzem magam ilyen rosszul? Kerlek segitsetek. 13L
2013. okt. 3. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Ajánlom minden ősanya figyelmébe: a kötődő nevelés eredménye!
2013. okt. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

"De ezt anyának nem mertem elmondani..mert akkor jon az, hogy hogy lehetek ilyen szerencsetlen"


Aki ilyent mond a gyerekére az meg is érdemli hogy ne ossz meg vele akármit. keres valakit akiben bízhatsz h megfelelően áll hozzád s vele oszd meg a gondjaidat.

2013. okt. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

42 éves vagyok mind a mai napig rosszul tájékozódom, és igen én is félek felszállni ismeretlen helyre induló buszokra. A mai világban egyáltalán nem csoda, ha megijedtél. Nem olyan könnyű visszatalálni, a hipermarketeknél rossz szándékú emberek is vannak, egyáltalán nem biztos, hogy a helyes irányba küldenek, ha eltévedsz. Jobb félni mint megijedni!


Egy szülő akkor jó szülő, ha a gyermeke hiányosságait felismeri és fejleszti a gyerekét.

Egy jó szülő előre megbeszéli a gyerekével ha az ismeretlen helyre megy hogy mire kell felszállni hol kell leszállni. Eleve miért nem ment veled?

Miért nincs egy mobiltelefon? Miért nincs egy gps? Miért nem nézte meg az a szülő min. a térképen, hogy hová kell menned.


Én mind a mai napig gps -t használok, ha autózom. Sok év gyakorlás után merek a fővárosban egyedül közlekedni!

Külföldre még gps-szel sem merek egyedül elindulni.


Vannak ilyen emberek, a tájékozódás egy képesség, lehet fejleszteni, de aki nem erre született, annak segíteni kell. minden bizonnyal más dologban jobb vagy

2013. okt. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Ne legyen lelkiismeret furdalásod,ez még egy világot látott tapasztalt emberrel is előfordul.Ha meg ezért szid le az anyukád,az arra vall hogy nincs tisztába az élettel.
2013. okt. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd rosszul magad, szerintem nem ez lesz az egyetlen tévedésed az életben. De nem baj. Ne mondj neki semmit, a vége jó, minden jó!! Meg egyébként sem számít hazugságnak.

Ismerős az érzés, az én anyám is ilyen volt. Sehova sem engedett, mert féltett. De így utólag, szerintem csak önző volt, mert sokkal kényelmesebb volt neki, nem kellett aggódnia hol vagyok, vagy suliban voltam, vagy otthon. Barátok, haverok=nulla

Már elég nagy vagy, hogy egy kicsit lazítson a gyeplőn. Legalábbis nem tűnsz egy megbízhatatlan tininek. Szerintem egy kicsit próbálj vele beszélgetni erről. Az elmondottak alapján nagyon nehezen fogsz tudni leválni róla.

30L

2013. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
te jó isten, ez most valami vicc ugye?
2013. okt. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerekem azért hazudna nekem, mert tudja, hogy az igazságért cserébe még én is lecseszem, holott nem tett semmi rosszat, csak tévedett egy apróságban, ami mindenkivel előfordul, roppantul szégyellném magam. Kicsi nagylány, én nem vagyok hazugságpárti, de tökéletesen megértelek és sajnállak. A helyedben én sem mondanám el - abban pedig, hogy ne érezd magad ilyen rosszul, talán segítenek az itteni válaszok.
2013. okt. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon lekiismeretes vagy!

Mondd el anyukádnak.

Melyik jobb?Lelkiismeret furdalás sokáig vagy egy kis szidás,vagy még annyi se?!

12/L

2013. okt. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!:) Ismeretlen buszra en fel se szallok csak osszekevertem a ket auchanost. Es ami a legjobban felidegesitett, hogy elorementem, hogy hagy szalljak le es a sofor nem engedett le. De a roma bandat igen..(azoktol mar megijedt) es igen eleg sok rosszindulatu ember jar arra. Aztan leszalltam es nagyon megkonnyebbultem mikor lattam, hogy 10 perc mulva megy vissza a busz. Mert egy oraba csak egyszer megy.

Anya meg dolgozott meg, ha azzal a busszal megyek amivel hazafele is akkor 2 megalloval kell tobbet mennem. Es hazafele is felszallok ket megallora es otthon vagyok. Telefonon meg hivott, hogy hol jarok, de nem az igazat mondtam

2013. okt. 3. 17:38
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne tegyél semmit. Ilyen dolog miatt mondjuk nem kellett volna hazudnod, mert ebben szerintem semmi nincs. De túl vagy rajta, semmi rosszat nem tettél. Legközelebb jobban figyelsz.
2013. okt. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!