Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Annyi mindent vár el tőlem....

Annyi mindent vár el tőlem. Mit tegyek? Pánikolok

Figyelt kérdés

Anyukámról van szó. Szinte minden nap 56x elmondja,hogy "egyetemre fogok járni" meg "tanulj jól,mert így fogsz tudni egyetemre járni" ,meg stb. Nekem ezektől feláll a hajam, és minden egyes alkalommal, amikor elmondja, jobban pánikolok. A jövőtől. "És ha nem úgy lesz?" - gondolom. MOndani nem merem neki,mert akkor leordít.

Annyi mindent vár el tőlem,én pedig iszonyatosan pánikolok a jövőtől, de még a sulitól is, habár 5-ös tanuló vagyok. Rettegek,hogy mi lesz a jövőben.

És anyum azt érte el, hogy mostanában már többet görcsölök a jövőn,és elfelejtek a mának élni :(

Valaki adjon tanácsokat,vagy valami bátorító jellegű üzenetet! Nagy szükségem lenne rá,mert iszonyú nagy a stressz :/


13/L



2013. okt. 8. 21:50
 1/8 gömbicica ***** válasza:
97%

szia :-) Édesanyád járt egyetemre?

13 éves vagy. Mire egyetemre jutnál, lehet, hogy már tök más szakok lesznek, stb.stb.

A mai helyzetben előre sokat nem lehet tervezni.

Irod 5-ös tanuló vagy, akkor meg ne streszelj.

Általános suliban azon fumizni, hogy a lányom egyetemre menjen. Ezt talán nem kéne.

Tovább tanulni hová szeretnél? Ha gimnáziumba, onnan más ut nincs, mint az egyetem. Szakközép érettségi mellé általában szakmát is ad. Szakma tanulás, amit szeretsz (ha netán igy lenne) semmivel sem lenne rosszabb, mint egy utálattal megszerzett diploma.

Ráértek szerintem még ezen spekulálni. A középsuli is 4 év.

Hol van még az egyetem?

próbáld meg anyudnak elmondani, hogy Azért tanulok jól, hogy sikeres legyek. Aztán próbáld meg rövidre zárni a dolgot. tudom innen könnyü észt osztogatni(

AZÉRT AJÁNLOM HA EDDIG NEM PÁNIKOLTÁL, EZUTÁN SE TEDD.

Nem válna hasznodra!!!

2013. okt. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fölöslegesen stresszelsz rajta, mert minden úgy van jól ahogy van, és úgy lesz ahogy lesz.
2013. okt. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2%

és elfelejtek a mának élni :(

De nagy szavak egy 13 éves kislánytól. Ráérsz még a mának élni, inkább hallgass anyukádra, és tanulj, ezzel alapozod meg a jövődet, hogy felnőttként jó életed legyen és ne kelljen nyomorognod!

2013. okt. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De mi bajod van az egyetemmel? Nem ertem. Szerintem egy atlagos ertelmisegi csalad elvarhatja a gyermeketol, hogy seggeljen mar ossze egy diplomat.


Es ez messze nem egyenlo az "Annyi mindent vár el tőlem."-mel...

2013. okt. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jesszus, senki ne sértődjön meg, nem bántásból írom a következőket.

"De nagy szavak egy 13 éves kislánytól. Ráérsz még a mának élni, inkább hallgass anyukádra, és tanulj, ezzel alapozod meg a jövődet, hogy felnőttként jó életed legyen és ne kelljen nyomorognod!" ?????

Magyarázd már el, kérlek nekem, hogy attól, hogy valaki 13 éves, miért nem élhet a mának?????? Mert élet csak 18 felett van? 13 éves, könyörgöm... Serdülni kezd, most jönnek a "hú de nagy problémák", mindenki volt tini, mindenki tudja, hogy ilyenkor a gyerekek már felnőttnek érzik magukat és hajlamosak kisebb dolgokon is fenn akadni, ami annak is köszönhető, hogy a gyermekkor GONDTALAN! Ha kisgyerek vagy, nincsenek problémáid. Legalábbis felnőtt szemmel így van. De mindig vannak. Csak ahogy nősz, ezek veled együtt nőnek. 8 évesen az volt a legnagyobb bajod, hogy a Juli mindenkinek adott a csokijából, neked pedig nem jutott. 10 évesen nem hívtak el a zsúrra. Ezek mára mind olyan dolgok, amelyek jelentőségüket vesztették és nem sértődnél meg rajta. De akkor viszont igenis nagy dolognak tűnt. Ey 13 éves nagyon érzékeny, hisz nagy változásokon megy keresztül mind biológiailag mind lelkileg, személyiségileg. Szóval neki is van élete, a barátnőivel szeretne lenni, biztosan megvan már az "első nagy szerelme" és megvannak a tipikus tinikori problémái. Ezért nem kell őt lehurrogni, pláne, hogy biztos te sem voltál különb!!! És még egyszer mondom, ezt nem bántásból írom. Abban viszont igazad van, hogy sosincs túl korán ahhoz, hogy megalapozza a jövőjét, tanulni kell. :)


"De mi bajod van az egyetemmel? Nem ertem. Szerintem egy atlagos ertelmisegi csalad elvarhatja a gyermeketol, hogy seggeljen mar ossze egy diplomat.


Es ez messze nem egyenlo az "Annyi mindent vár el tőlem."-mel..."

Tudod, ezzel csak az a probléma, hogy egy érteles család nem erőlteti. Nem kényszeríti a gyerekét erre. Persze, mindenki örülne, ha a gyereke továbbtanulna és szeretne neki egy biztos jövőt, de erről elég egyszer-kétszer tájékoztatni a MEGFELELŐ időben, nem 13 évesen! Az nem gond, ha megkérdezi, hogy van-e már terve, tervezi-e, hogy majd továbbtanul... De ha így erőszakolja rá a gyerekre a saját akaratát, azzal nem segít neki és ezt neki be kellene látnia. Szóval bizonyos fokig egyet értek veled,hogy ez nem egyenlő a túl sok elvárással, de nem is normális (szerintem). De egyébként tényleg van benne igazság, tanulni mindig kell... Csak tudod, ha a felnőttek így beleállítják a félelmet a gyerekbe, hogy "hű de nehéz az élet és tanuljál nagyin keményen", az nagyon elveheti a kedvet a tanulástól. Pedig a tanulás szerintem nagyon jó dolog, lehet azt élvezni is. :)


Kedves Kérdező!

Felhívtad már édesanyád figyelmét a te álláspontodra is? Csak mert úgy tényleg elég nehéz neki változtatnia, ha nem is tudja, mi a problémád. :)

Minden esetre szerintem ülj le vele és beszéld meg vele szép nyugodtan, hogy igen, te szeretnél menni majd továbbtanulni, szeretnél sikeres lenni, de ne mondogassa mindig ezeket, mert ettől csak megijedsz. Másrészt pedig felesleges szerintem még ilyenkor ezen gondolkodni. :) Elég, ha majd a gimiben előjön ez a téma...


Elnézést szeretnék kérni, ha valakit megbántottam az enyhén indulatos válaszommal, de nem értek teljesen egyet az előttem szólókkal. Emberek vagyunk és mindannyian tudjuk, hogy nincs olyan dolog, amiben mindenki egyet értene. Csak szerettem volna ismertetni a saját nézőpontomat is. :)

2013. okt. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi ebben olyan nagy stressz? Jól tanulsz,ne aggódj. Minden második gyerek megkapja,hogy: tanulj jól kisfiam/kislányom,hogy jó szakmád legyen/egyetemre mehess.

Én már egyetemre járok, első év,de anyám már a mesterképzésen pörög.

Ilyen az élet.

2013. okt. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy diplomat osszehozni azert nem olyan egetrengeto dolog. Esz nem kell sok hozza, csak segg!


De az eletehez is inkabb segg kell.


En tobb dolog miatt ajanlom a fiaimnak az egyetemet.


1.) Eletem eddigi legszebb evei voltak!!!

Tanitottam mellette. Volt szabadidom, volt penzem. Valahol mar onallo voltam. De meg nem teljesen. Lehetett edzeni, csajozni, bulizni. Annal jobb erzesben elmenni bulizni, hogy meg van 2 het a vizsgaidoszakbol es kesz vagyok az osszes vizsgammal. Hat az mindent megert!!! Meg a tanulast is!!! ;)

2.) A tanulas, a kepzettseg valahol beugro az eletbe a jo meloba. Rohadtul nem mindegy, hogy havi 110-130 e Ft-ot keresel vagy havi min 250 e Ft. Ki az aki nem akar havi egy IPhone-nal tobbet keresni?

3.) Olyan dolgokban segitett a kozben, hogy kialakult egy ismerettsegi kor, amit akkor nem is tudtam mekkora ero. Boven segitette a tovabbi eletemet. Pl: Az egyik baratom banknal volt hitelkihelyezo. Es amikor mi hitelt vettunk fel es felhivtam, hogy "Melyiket valasszam a Ft vagy a Deviza hitelt?" Akkor azt mondta, hogy O a Ft-ot valasztana. A mai nap tudjuk, hogy mar, hogy melyik volt a helyes, de akkor ezt maximum erezni lehetett. Mennyi penzt sporoltam azzal, hogy bizhattam egy nalam jobban hozzaerto szavaban? Vagy a masik baratom orvos lett. Amikor a fiam szuletett es extrem modon besargult, akkor meg O segitett a korhazban. Ez mennyi elonyt jelent?

4.) Probalok a csalad elott jo peldaval eloljarni. Es kepzem magam folyamatosan. (Tavaly pl megvagtak nemet felsofokbol. Hat ez van. Meg ennyi tapasztalattal nekem sem megy minden elsore. De az elethez a kudarc is szervesen hozzatartozik. Meg lehet es meg is kell szokni.) DE!!! Kozben a tanfolyamon termeszetesen ismerettsegek szulettek. Az egyik sracnak pl en segitettem munkat talalni.


Kerdezo: Ha mesz egyetemre szerintem eleted egyik legjobb dontese lesz! Ne stresszeljen az, hogy ott is 5-os tanulo akarsz lenni. Nyugodtan lejjebb lehet rakni a lecet. Engem is megvagtak. Ott is. 6 ev alatt jartam ki. Szerencse kb 10-15%-ban kellett hozza. Tanulas meg 60-80%-ban. Szoval ha kepes vagy az egyetemen odafigyelni es napi 1-1.25 orat pluszban tanulni, akkor el tudod vegezni. Az egyetemhez nem esz kell. Hanem kitartas! A mostani eredmenyedet nezve meg van Benned kitartas!

2013. okt. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
39%
az egyetem mel ki törölheted a segged :D
2013. okt. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!