Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha kiderülne,...

Mit szólnátok, ha kiderülne, hogy a 17 éves lányotoknak a tudtotok nélkül volt abortusza?

Figyelt kérdés
A barátja szülei rendezték el valahogy, így 'titokban' maradhat. Mit reagálnál, ha egy ilyen dolog mégis kiderülne a gyerekedről?
2013. okt. 10. 22:05
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Hogy tudtad meg ?
2013. okt. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
34%
Előszedném a felnőtt résztvevőket.
2013. okt. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
61%
Én is a srác szüleivel kezdenék. Bűncselekményt követtek el az orvossal együtt. A lányoddal a kapcsolatod jobb már nem lesz, ha 17 év alatt nem sikerült annyit elérned, hogy bízzon benned. Szerintem már késő. Azért pedig nem adnék fejmosást, hogy miért nem használt gumit, mert mi van, ha használt? Hányan esnek teherbe fogamzásgátló, gumi, spirál mellett, vagy olyanok, akiknek orvos állapítja meg, hogy meddő? Mindig ottvan az 1% esély. Belecsúsztak, ahogy egyszer én is, pedig a szüleim vették nekem a fogamzásgátlót, amit úgy szedtem, mint a kisangyal, mert a hátam közepére nem kívántam egy gyereket a főiskola mellett. 3 év után 19 évesen mégis besikerült. Sajnálom, nem éreztem magam hibásnak. Szóval ezt így kijelenteni, hogy a lány felelőtlen volt, elég meredek. Nem tudhatjátok. Nyilván meglehet az is, de ha a srác szüleivel bizalmasabb a kapcsolat, még az is lehet, hogy ők arról is tudnak, hogy hogyan védekeztek a gyerekek. Kérdező, én amúgy perelgetésbe nem kezdenék, jobban el lennék foglalva azzal, hogy hogy cseszhettem el így a kapcsolatot a gyerekemmel. Hiába bűncselekmény, amit a szülők tettek, rajtatok ez sokat nem fog segíteni, ha évekig elnyúló pereskedésbe kezdesz. A lányod biztos, hogy amint lehet, még jobban el fog tőled távolodni/költözni/menekülni...
2013. okt. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
69%

Én is kiakadnék, hogy vajon miért nem merte ezt velem megbeszélni. Magamban is keresném a hibát, megpróbálnám megtudni, hogy miért nem fordult hozzám. Megpróbálnék javítani a kapcsolatunkon.


A másik szülőket viszont úgy feljelenteném mint a szél a rendőrségen, nem úsznák meg könnyen az okirat hamisítást.

2013. okt. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
90%

Nekem volt abortuszom. Nem terveztük, védekeztünk is, de... A gond az volt, hogy előtte olyan gyógyszert szedtem, ami miatt a baba nagy valószínűség szerint betegen jött volna világra. Így nem volt más választás. Ráadásul 20 voltam, így a korom miatt is más volt a helyzet. Mikor megtudtam, utána 2 hétre rá lehetett elvégezni az abortuszt. De nem volt olyan nap, hogy ne sírtam volna, első napokban még be is lázasodtam, mert másból sem állt a napom. Szerintem ez mindenkit megvisel hasonló helyzetben.

Ha az én 17 éves lányomról derülne ki, akkor nagyot csalódnék magamban, hogy nem vettem észre, hogy így szenved mellettem a lányom?

2013. okt. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
53%

Elkezdeném keresni magamban a hibát, hogy vajon miért nem bízott meg bennem, hogy:

1, Nem csinálok hisztit a dologból

2, Nem vonom felelősségre semmi esetre se

3, Elfogadom az ő döntését a terhességével kapcsolatban, bármi is az.


Amit itt írtak a többiek az orvosról meg a fiú szüleiről, az meg feltételesen igaz, ez a "18 évig szülő beleegyezése a műtétbe, és az AB sem kivétel ez alól" őrület eléggé Magyarország-specifikus, ha kimentek Ausztriába és ott csinálták meg, ott:

1, Az orvos nem követett el semmit, mert ott 14 éves korig kell beleegyezés

2, A fiú szülei sem, mert következve az elsőből, ők max fuvarozták

3, Egyedül pont a lányt vonnák felelősségre, aki a magyar törvények szerint illegális abortuszért kaphat max 1 évet, ami evidens módon felfüggesztett.


A "fiú szülei miért nem szóltak a lány szüleinek" dolgon zsezsegőket meg végképp nem értem, nekem a gyerekem barátjához/barátnőjéhez van első sorban közöm, és nem a szüleihez, ha bennem megbízik valamilyen témában de arra kér, hogy valamiről ne szóljak, akkor nyilván nem fogok szólni, nem fogok visszaélni a bizalmával. Pont ahogy fordított esetben sem várnám el az ilyesmit, sőt... Pláne annak tükrében, hogy én magam se értek egyet a 18 éves kor alatt szülői beleegyezést elváró hazai gyakorlattal, helyesebbnek tartom a fiatalkorú (14-18 év) önrendelkezését tiszteletben tartó ausztriait.


A fent leírtakból következve lehet, hogy nálam nullához konvergálna a valószínűsége, hogy így járjak? Mert miért titkolna olyasmit a lányom, ami kb annyi lenne, hogy "az van, hogy terhes lettem a barátomtól, átbeszéltük, jól megfontoltuk, az abortusz mellett döntöttünk közösen, légyszi itt írd alá" és én aláírok.

2013. okt. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
49%
25: honnan tudod, hogy a kérdező lánya is lázasra sírta magát hetekig? Mert én pl. a kezdeti sokk után kapott sírógörcsön kívül egyszer sem sírtam, kivéve, mikor altatásból ébresztettek, de arra nem emlékszem, nem azért sírtam, ami történt. Mikor a szüleimnek mondtuk el a dolgot, már teljesen higgadt voltam, ahogy utána is. Én sosem voltam túl érzelgős típus, nem is nagyon tudom kimutatni az érzelmeimet (mert nem is nagyon vannak, vagy legalábbis nem úgy élem meg őket, mint mások). És mivel azt éreztem, hogy nekem nincs szükségem gyerekre, így nem volt min sírnom, mert számomra kedvező döntést hoztam. Csúnya ezt így leírni, de nem lehet általánosítani, hogy midnenkit megvisel, és mindenki beleroppan, mert nem így van. Bár nem hasonlítanám magam hozzájuk, de az a réteg, aki törzsvendég az abortusz klinikán, mert ők ezzel védekeznek, hogy 2 havonta kikapartatják magukat, ők mennyit sírnak az évi 5-10 elvesztett gyerekük után?
2013. okt. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
85%
Bocsánat, hogy bele kérdezek, de az orvoson mit lehet számon kérni, ha nem is tudta, hogy nem a szülei írták alá a papírt?
2013. okt. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
93%
Csalódnék benne.
2013. okt. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
83%

Hatalmasat csalódnék a lányomban és magamban is. A lányomban azért, mert nem vette a fáradságot, a bátorságot, hogy egyáltalán megpróbálja velem közölni a dolgokat, magamban pedig azért, mert nagyon elgondolkodnék, hogy miért is jutottunk idáig, s én is hibás lennék benne.

A barátja szüleit is felkeresném egy beszélgetésre, mert azért ez nem így megy, hogy elviszik a lányom egy abortuszra a tudtom nélkül. Ez komoly dolog, és komoly döntés. Ha a lányomnak nem lett volna annyi mersze, hogy elém álljon, akkor legalább egy felnőtt, elvileg éretten gondolkodó szülőtől elvárnám ezt. Aztán felkeresném az orvost, hogy mégis hogy történhetett ez, előkerestetnék vele minden papírt, aztán a továbbiakat meg eldönteném. (Feljelentés stb.)

Valaki kérdezte, hogy mi van, ha nem tudott róla az orvos, hogy nem a szülők írták alá a beleegyezést. (?) Egy orvostól azért elvárnám, hogy ilyen esetben kérjen már egy személyigazolványt az anyukától, főleg, hogy talán tiniknél nem is olyan ritka, hogy barátnő anyukáját vagy mást hívnak el magukkal. Azért ez nem olyan dolog, hogy veszek a piacon 1 kg almát. Az egész történetben hiányzik a felelősség, mint a lányod részéről, a barátja szülei részéről, az orvos részéről, s a te részedről is.

2013. okt. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!