Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben a helyzetben mit tudnék...

Ebben a helyzetben mit tudnék csinálni? Én vagyok a rossz meg a hülye? (lent)

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, a szüleim 5 éve hitelt vettek fel, aminek most háromszorosára nőtt a havi törlesztőrészlete. A nevelőapámnak nincs állandó munkája, az építőiparban dolgozik, ha van munka, de nem akar elmenni állandó munkára, mert hogy ő nem fog a gyárban gürizni fillérekért... Az anyukám pedig házvezetőnő, nagyon le van terhelve, főz, mos, takarít, 2 gyerekre vigyáz, tanul velük, gondozza a kertet, orvosi rendelőt takarít, bevásárol nekik, a gyerekeket viszi ide-oda szóval ő dolgozik rendesen, nevetséges fizetésért... Így hát nagyon rossz anyagi helyzetben vagyunk, a kölcsönt alig bírjuk feladni hónapról-hónapra. Egyfolytában azon gondolkozok, hogy tudnék segíteni, több ötletet felvetettem, de mindig csak le vagyok szólva, pedig én tényleg csak segíteni próbálok. De közben meg mondják mindig hogy milyen rosszul állunk, de nem tudok vele mit csinálni!! Mondom az ötleteket, még külföldre is kimennék dolgozni szállodába pincérnek nyárra és hazaküldeném a fizumat is, de ez se jó, mert hogy tuti elbuliznám. Azt hiszik nem értem meg a helyzetet, pedig de, nagyon is, éppen ezért agyalok rajta. Már szerintem depresszió is kialakul nálam, ettől független dolgok miatt, de persze még ez is rátesz...

Szerintetek mit tudnék csinálni? Mert én ezt már nem bírom...!



2013. okt. 13. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

sülyedő hajó efektus.


ha közel mész beránt.


egyet tehetsz eltávolodsz s ha a hajó elsülyedt visszamehetsz a túlélőkért.


tehát a régi klise:

tanulj.

szerezz olyan szakmát amiból jó fizetésed lesz.

s x év mulva segithetsz rajtuk, témogathatod őket.

ez most az ő harcuk. azzal segitesz a legtöbbet ha mikor felnősz önálló leszel s támogatni tudod őket.

2013. okt. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ditta323 ***** válasza:
100%
Sajnos nem neked kéne ezen agyalnod, hanem anyudnak a nevelőfaterodat elküldeni dolgozni. Te maximum diák munkára tudnál elmenni, csak arra figyelj, hogy ne a tanulás rovására menjen.
2013. okt. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen nem sokat tudsz tenni.

Max kitalálhatsz olyasmit,hogy keresel pl egy 3-4 órás melót suli után(de ez lehet lerontaná a tanulmányi eredményeid),vagy ott ahol élsz segíteni öregeknek pénzért vagy vmi hasonló.

Vagy ha kreatív vagy találj ki vmit és add el,vagy nem tudom. :/

Sajnos ezt a szüleidnek kell megoldaniuk.Te meg tanulj,hogy majd jobb életed legyen(és esetleg a szüleidnek is be tudj majd segíteni).

2013. okt. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

de még 5 év mire végzek a sulival, addig meg 10x elviszik a házat...

nem lehet elküldeni dolgozni, mert olyan makacs, hogy ha a fejébe vette hogy ő nem fog, akkor nem is fog...

2013. okt. 13. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kidobni lehetne a nevelőapádat, hogy akkor éljen meg egyedül a büszkeségéből, de szerintem is magadat mentsd, aztán vállalj felelősséget diák létedre két felnőttért.
2013. okt. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

most úgyse tudsz rajtuk segíteni.

de has megfelelő képzettséget szerzel akkor később igen

2013. okt. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

De van egy nagy gond: nagyon sok bedőlt hitelnél kiderül, hogy a fedezet is fiktiv. (10 milliós házra 7 milliós svájci frank hitel, a tartozás azóta 14 millió, de a ház jelenleg csak 5 millióért adható el. Vagyis hiába jó üzlet az árfolyamspekuláció, a bank a be se fektetett pénzét bukta...


Vagy még ugyis jól jár ha 5 milliót kap a semmiért? Végülis ez már valódi pénz...

2013. okt. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Bankszövetség leírta 2007-ben, hogy "míg 6 évvel ezelőtt a hitel-betét arány 80% körüli volt, 2007-ben ez már több mint 150%-ra nőtt".


Elárasztották az országot pénzzel (fiktív, vagy nem fiktív ebből a szempontból lényegtelen) és most ennek többszörösét szivacs módjára igyekeznek felitatni.

2013. okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tanulni, tanulni, tanulni. Még annyit tehetsz, hogy keresel egy diákmunkás egyesületet, ott max szórólapozást fognak neked adni, ami rengeteg idő, és kb. zéró fizetés. Ha egy kicsit idősebb leszel, a lehetőséged is több lesz. De vállalhatsz pl. kutyasétáltatást, vagy ha jó vagy valamelyik tárgyból, korrepetálhatod az osztálytársaidat egy minimális összegért. (Először inkább csak ingyen, hogy kiderüljön, hogy megy, de beszéld ezt meg velük is.)
2013. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 harleynagyi ***** válasza:
tanulj es tanulj ezt az egyet tudod csinalni es hagyd a gondok meg oldasat a szuleidre
2013. okt. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!