Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amióta együtt vagyok barátomma...

Amióta együtt vagyok barátommal, szüleim alig szólnak hozzám. Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az elején az volt a baj, hogy lengyel származású, de aztán nagyjából megbékéltek vele. Az is nagy traumát okozott nekik, amikor megtudták, hogy lefeküdtünk. Kb. 2 napig hozzám se szóltak, ha meg mégis, egy jó szavuk sem volt hozzám. Most meg az a bajuk, hogy látják, hogy egyre komolyodik a kapcsolatunk, és ez szerintük nem helyes, mert már eleve rosszul választottam barátot, nem fogják jó szemmel nézni ha továbbra is együtt leszünk, magyarul sem tud normálisan, stb.

Mit tegyek hogy ne kezeljenek már gyerekként?


19/L


2013. okt. 14. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Ha még velük élsz,akkor költözz el,viselkedj felnőttként.Különben egy szülő sosem fogja teljesen felnőttként kezelni a gyerekét.
2013. okt. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyenekkel semmit sem tudsz kezdeni mert még ők sem nőttek fel!! Ez a duzzogás hát irgalmatlanul gyermekded dolog.

Ők akarják élni az életed a saját elképzeléseik szerint. Csak az lehet jó, amit ők annak tartanak.

Ha ki vagy békülve saját magaddal akkor mások elfogadásával sincs gond. Nekik legfőképp saját magukkal meg a szemellenzős nézeteikkel vannak gondjaik. A szülői véleménynek is vannak határai.


Tele vannak előítéletekkel és ha megfeszülsz se leszel nekik jó mert ha beismernék, hogy tévedtek akkor úgy éreznék saját magukból csináltak hülyét és a büszkeségük sem bírná el. Tapasztalat.


Te csak éldd az életed ostoba emberekkel nem lehet, mit kezdeni akkor sem ha a szüleid. Légy boldog és ha sokáig egymás mellett maradtok akkor már nem tudnak, mit a fejedhez vágni.


Hagyd rájuk duzzogjanak. Az ilyenek írtó mártír lelkek tudnak lenni elvárják, hogy még neked legyen lelki furdalásod aztán feladva mindent rohanj vissza hozzájuk.


Ne hagyd, hogy érzelmileg zsaroljanak. Ha az a srác egy jóravaló, rendes gyerek, aki őszintén szeret akkor nem kell feláldoznod őt két önző szülő kedvéért. Ők meg vagy megszoknak vagy megszöknek de mindenképp saját magukról állítanak ki bizonyítványt.


A szülők nagy része így veszítik el a gyerekeiket.


Egyébként meg mindig gyerekként fognak kezelni ők ilyenek.

Az anyám is ilyen. Közel negyven leszek de még mindig hajlamos 6 éves hülyegyerekként kezelni pedig nem szolgáltam rá csak ő azt hiszi, hogy minden úgy jó, ahogy ő azt elképzeli.


Egyet tehetsz leülsz velük beszélgetni, elmondod, hogy teljesen rendben van a srác és ha nem tudnak konkrét okot felhozni csak azt, hogy lengyel hát az már az ő problémájuk ez nem ok csak kifogás.

Nem attól lesz valaki rossz, hogy lengyel. De legalább próbálkozik a magyarral. Szüleid hány nyelven beszélnek? Egyáltalán még egymással magyarul megy még az őszinte kommunikáció? Mert veled már megbuktak.

2013. okt. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az lenne a legpraktikusabb, ha elköltöznél otthonról. Ne haragudj, de borzasztó korlátoltak és rosszindulatúak lehetnek.
2013. okt. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek hogy ne kezeljenek már gyerekként?"


Talán nem viselkedj gyerekként. Ne akarj a szüleidnek megfelelni.


A pasidat te választod, az a jövőd, vele akarod leélni az életedet - most nem csak erről az egyről van szó, hanem általánosságban -, vele akarsz csalédit teremetni - nem anyádékkal, igaz?


Nem mindegy, hogy milyen származású? Szereted, szeret, pont. Anyádéknak nincs más választása, mint ezt elfogadni. Egy jó szülő nem kontrollálja a felnőtt gyereke életét. Hagyja szárgyalni és ha leesik, segít neki taplra állni.


Akin nem ezt tezsi, az nem jó szülő, bármit is állít a szájával.

2013. okt. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg külön költözni,vagy ha erre nincs lehetőség,próbálj függetlenedni tőlük.Anyagilag,érzelmileg,minden téren.
2013. okt. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%

Miért nem szeretik őt a szüleid?

Nekem is volt ebben részem és utólag beláttam, hogy tényleg igazuk volt a szüleimnek - hogy nem hozzám való - csak én nem láttam a rózsaszín ködtől.

2013. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!