Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért "divat" manapság 18-20...

Miért "divat" manapság 18-20 évesen gyereket szülni a szülök nyakára?

Figyelt kérdés

Egyre több ès több ismerösöm van - különbözö körökböl - akik èrettsègi után szèpen odaköltöznek anyósèkhoz (vagy a fiú hozzájuk), elyartatják magukat, nem tanulnak ès dolgoznak, inkább szülnek a kb. nafy semmire egy gyereket. Merthogy úgyis eltartják öket...



Teljesen meg vagyok döbbenve, olyan sok pèldát lárok erre mostanság az ismerösi körömben, hozzá teszem magyar emberekröl beszèlek. Azt sem èrtem, mièrt hagyja ezt egy szülö..?


2013. okt. 15. 20:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%

Miért mit tud a szülő csinálni?

Végezze ő az abortuszt?

Egyébként valóban vannak ilyenek.

A férfit nem értem, a nőt annál inkább.

Onnantól kezdve ki van nyalva a segge meg nem csesztetik, h menjen dolgozni meg stb.

2013. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Èn pèldául már azt sem engedmèm meg, hogy a gyerekem nulla vègzettsèggel ès jövedelemmel rendelkezö párja hozzám költözzön, ès elvárja, hogy eltartsam.
2013. okt. 15. 20:42
 3/22 anonim ***** válasza:
61%

Nem hinném, hogy ez annyira jellemző. Ha igen, akkor talán változnak a prioritások.

Szerintem se kellene a munkát és a tanulást fontosságban a gyerekvállalás elé helyezni, akkor lenne normális társadalom, ha ezek megférnének egymás mellett.

2013. okt. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk is van egy hasonló eset. Tiszta gáz.
2013. okt. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Tényleg egyre több ilyen van és akkor még azt mondja, hogy ő soha nem kért pénzt a szüleitől, ja hát még a választás esélyét sem adják mert ha nem ad éhen halnak.
2013. okt. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem te a környezetedből vonsz le konzekvenciát. Nálunk, mármint az én ismeretségi körömben egyetlen ilyent sem ismerek.
2013. okt. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

Közvetlenül én sem ismerek ilyet, de nem egyről hallottam az ismerettségi körömben (xy barátnője, testvére, unokatestévre, stb.).


Sőt mi több, amikor valaki fiatal szülőkkel kapcsolatos kérdéseket tesz fel a gyiken, jönnek ide háborogni, hogy nekik miért ne lenne joguk egy gyerekre, ha már annyira vágynak rá és oly' érett rá a kapcsolatuk...

2013. okt. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Mindig lesznek hülye emberek.
2013. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%
A környezetemben nem ez az általános. Egyetlen hasonló esetet tudok, volt osztálytársaim jöttek össze (húszaséveink elején járunk), és gumi mellett sikerült a baba, mindketten egyetemisták. A fiú odaköltözött a lány szüleihez, egyetem mellett dolgozik, így ad be a háztartásba, a lány pedig egy évet halaszt, utána befejezi az óvónőit, már csak 1 éve van hátra. Nem mondom, hogy ideális, de kivetnivalót nem találok benne, hiszen nem élősködnek a szó szoros értelmében, 1 évet csúszni más miatt is lehet, gondolom akkor sem vágná ki a szülő a gyerekét az utcára.
2013. okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
13%
Ezek szerint nem túl jó körökből vannak ismerőseid, ha magyarok, ha nem. Nekem pl. egy ilyen ismerősöm sincs. Jó hírű gimnáziumba jártam, ahol a 90%-nak jó tanulmányi átlaga volt, és kb. ilyen arányban is kerültünk be később felsőoktatási intézményekbe. Egyetemen szintén hozzám hasonlókkal találkozok. Tanulnak, vannak céljaik az életben, és a gyerek nem az első. Munka, karrier, biztos anyagi háttér. Utána jöhet a család. Csak ilyen ismerőseim vannak. Már harmadéves vagyok, de még senki nem ment el az évfolyamról szülni, mindenki hajt, ahogy csak tud. Több gimis osztálytárssal is tartom a kapcsolatot, akik más intézményekben tanulnak, náluk, és az ő ismerettségi körülben sem tapasztaltam ezt, amit te leírtál. Az összeköltözés szintén nem téma még, max. külön lakásba, albérletbe, ha pl. idősebb a pár férfi tagja és van saját lakása, a nő odaköltözik. Ilyen van. De ez teljesen más, nem a szülők nyakára mennek. Szóval nem tudom, az ország melyik részén és milyen körökben találkozol ezzel, de engem eddig Budapesten és az agglomerációban elkerült ez az egész.
2013. okt. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!