Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 évesen, semmi pénzzel hogy...

16 évesen, semmi pénzzel hogy lehet megszabadulni a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Elég hosszú az ügy, de lényegében egyik sem akarja (se anya se apa :P ) hogy velük lakjak... apám élősködő tetünek hívott, nem esik jól tőle a kaja sem, tudom hogy inkább hálás lehetnék hogy nem tettek ki maguktól az utcára, de el akarok menni és meg vetem mind2 szülőt röviden.

Mit tehetnék????



#szegénység #pénzt akarok
2013. okt. 21. 17:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
35%

"Triviális válasza:

Nagyszülőket kérd meg ha ők értelmesebbek, hogy"


Kedves triviális!

Nem a szülők érdemtelenek, hanem a kérdező. Ő maga is írja, hogy az eddig elvégzett tanulmányi a 0-val egyenlőek. Most akkor az ilyen mit várjon? Dícséretet?

2013. okt. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

tanulmányom nem is lehet 0-val egyenlő, csak minnimum 1-el :D


ki vár dícséretet? lakni akarok valahol...



jézus...

2013. okt. 21. 20:07
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Csjt. 77. § (2) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülői házat vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság engedélyével a szülők beleegyezése nélkül is elhagyhatja, ha az fontos okból érdekében áll.

Ha úgy érzed, van fontos okod, akkor be kell menni az elsőfokú gyámhivatalba és előadni a kérésedet, ott elmondják, mit is kell pontosan tenned.

Akkor szokták engedélyezni például, ha otthon a szülők viselkedésükkel például akadályozzák a tanulást, tehát tényleg fontos ok kell hozzá. Na meg egy hely is, ahova megy az illető.

2013. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet minősíteni egy 18 év alatti személyt, akinek nem ismered a családi hátterét. Lehet hogy valóban tehet róla, de leginkább a környezete hozza ki belőle a rossz teljesítést. Sajnos a mai világban ha valakin észreveszik hogy problémái vannak, akkor nem hogy segítenék, mégjobban lerántják a mélybe. Akár egy rossz tanár, rossz szülő, rossz társaság. Viszont amikor adódik lehetősége hogy változtasson és kilépjen ebből a körből, akkor már minősíthető és elítélhető. Nyilván jelen esetben van szándék a pozitív hozzáállás felé.
2013. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A szüleid szeretnek, vagy legalábbis törődnek veled, csak ki akarnak tenni, vagy egyáltalán nem törődnek veled és úgy akarnak kirakni?
2013. okt. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
nem tudom ha arra lehet hivatkozni hogy apám minden nap nagy mennyiségű alkoholt fogyaszt és utána agyilag a béka s**e fölé tornyosul, és agresszív azzal szerintem már el lehet menni a gyámhivatalba, de nem akarok cirkuszt rendezni és sajnos nincs is hova mennem :(, de köszönöm a választ.
2013. okt. 21. 20:14
 17/20 anonim ***** válasza:
Igen lehet ezt hívják veszélyeztetésnek.
2013. okt. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

ma 20:11


nem gondolom hogy valaha szerettek, 5 éves koromban amikor elváltak, anyám apámnál hagyott minket (tesóm 9 volt) és elment egy másik férfihoz, utána próbálkozott kapcsolatot tartani velünk, de amikor összevesztünk valamin egyből minden k**nak elmondott meg azt mondta hogy kiveri az összes fogam, szétveri a pofám stb, úgyhogy nem gondolom hogy valaha szeretett úgy mintha a gyereke lennék..


apám pedig úgy nevelt minket hogy amikor még ívodába jártam mindig részegen ki akart ugrani az ablakon, simán átjárta a fejét a gondolat hogy otthagy minket, és pl amikor valamelyikünk beteg volt akkor mindig leitta magát és káromkodott hogy én szenvedek veletek stb mintha egy lázas gyereknek nem lenne elég kínja... és az egész egyedülálló-apai nevelése abból állt hogy min nap ivott, és elmagyarázta nekünk hogy xy éve egyedül nevel minket, még amikor ált.isk. alsó tagozatos voltam a kocsmában kellett vele ülni hetente 2 délután kb :D jó kis program


de panaszkodást félretéve... (már késő pedig :/)

NEM SZERETNEK egyértelmű szerintem

2013. okt. 21. 20:23
 19/20 A kérdező kommentje:

Triviális


köszönöm szépen amit írtál, tényleg nem lehet minősíteni ennyiből. tényleg van szándékom a pozitív hozzáállás felé.

mondjuk ez már elég személyes dolog de tavaly megpróbáltam szeretni a szüleimet, jobb kapcsolatot tartani velük, miután egy ismerősöm édesanyja meghalt és sosem felejtem el amin keresztül ment, de nem, nem , nem fog menni velük, egyébként is néhány dolgot nem lehet megbocsájtani, nem mintha nagy jogom lenne 16 évesen ennyire ítélkezni, de sajnos kiismertem már a szüleimet, csak tesómban bízok :)

2013. okt. 21. 20:32
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Az elmenekules nem megoldas, kesobb az eletben ha vmi gond van akkor is lelepsz pl munkabol?

Bar 16 evesen ezt meg nem erted meg sztem.

2013. okt. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!