Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek: Akkor jó egy...

Szerintetek: Akkor jó egy szülő ha mindent megenged a gyerekének, vagy ha szigorban tartja?

Figyelt kérdés

Szerintetek? Két felől hallottam: 1. Jófejség, elenged mindenhova, megengedi, hogy csinálj amit akarsz, csak ne kerülj rendőrségre, bíróságra, nem faggat, nyugton hagy, kiszolgál!


2: Szigorban tartanak, mert ez csak neked jó, majd az életben mikor komolyságra lesz szükség, meg önfegyelemre, akkor megfogod nekik köszönni, hogy nem hagytak elzülleni, el lustulni, és elkanászodni! De nem mehetesz sehova, mindig otthon kell segítened, dolgoznod, már erre szoktattak rá kiskorod óta, hogy mindent elintézel magadnak, nem fogod azt mondani, hogy csinálja meg más!


Most az "aranyközéputat" vegyük ki ebből, mert a végletekre vagyok kiváncsi!

Ugyanis ismerek olyan embert is, akinek mindent megtiltottak a szülei, sehova nem engedték el, még netezni sem netezhetett otthon csak fél órát 1 nap, TVt is korlátozva nézhetett, és keményen kellett tanulnia.

És a másik végletből is ismerek pár embert, akinek a szülei összepakoltak utána 18 évesen is, és bármikor mhetett bulizni, ahova csak akart, sőt a szülei még el is mentek érte kocsival hajnali 2 kor!


Melyik a jobb opció szerinted? Vas szigor, vagy lazaság?



2013. okt. 27. 17:53
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
14%

EGYIK SEM!! Nem lehet választani a kettő közül, mert mindkettő szar.

De ha mégis választanom kéne, akkor a 2.

2013. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Hulyeseg 15 vagyok es van egy baratom akinek a szulei semmit nem engedtek meg .. Nagyon szigorúak voltak szép lassan rajott h az egesz sanyarú sorsa a szülei miatt van es ellenük fordul egy idő után es nem fog hallgatni rá .. A szüleire fiatalabb korban hallgatott st szarik bele h mi mondanak es meg nemis szereti a szüleit ..

ÉN IGY SAJÁT TALASZTALAT ALAPJÁN A SZÜLŐ LEGYEN ENGEDÉKENY MINDADDIG MÉG A GYEREK RENDESEN TANUL ÉS SEGÍT A HÁZIMUNKÁBAN VAGY ÉPPEN AMIBEN KELL HA KEZD ELKANÁSZODNI AKKOR JOHET A VAS SZIGOR !! és a későbbiekben mikor visszagondol a gyerekkorára akkor arra fog emlékezni h nekem milyen jó anyá, / apám volt .. És mégis teljesítenem kellett ...

2013. nov. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!