Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám. De sok amit csinál,...

Az apám. De sok amit csinál, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
az apám 10éve nem dolgozik,bár ügyes embernek mondható,édesanyám világ életében türt és falazott(ez nyilván hiba volt )de most már kezelhetetlen....ivott is világ életében,igazából ez a legnagyobb probléma.....most épp a jogosítványa járt le megbüntették.....szépen kértem menjen orvoshoz csináltassa meg ,de nem.....úgy döntöttünk eladjuk az autót(ezt én és a húgom vettük neki ,hátha ezzel talál munkát)most fel van háborodva ,ordibál,még én vagyok a szem.ét....mindig elvárja,hogy neki meglegyen amire szüksége van ,állandóan idegbeteg,nem lehet vele beszélni....megmondom öszintén baromira unom,hogy hogy lehet valaki ilyen felelötlen....utálom ,hogy anyut semmibe veszi,nem tud örülni semminek,nem tud magával mit kezdeni,és nem akar segíteni magán.....mit lehet tenni?sajnos csak lefelé húzza a családot mentálisan ,anyagilag

2013. okt. 30. 06:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én apám is ugyanilyen. Sokat iszik, mindenkivel kiabál, nem lehet vele már rendesen beszélgetni se. Anya csak tűr, 1-2 éve volt hogy ki akart állni az igazáért, azért hogy apa ne igyon többet, de abból is csak az lett hogy elkezdte ütni anyát, mikor meg mi meg akartuk védeni, akkor minket is elkezdett bántani. Szerintem ne próbáljátok megváltoztatni, mi is próbáltuk de nem sikerült. Mostmár ott tartunk, hogy nem is beszélgetünk vele, csak ilyen sima kérdéseket hogy: Elmész a boltba? Elviszed a kocsit szerelőhöz? és nagyjábol ez a kommunikáció köztünk. Kérdező! én is próbáltam megváltoztatni, de nem ment, mert belefáradtam. Azt tanácsolom, hogy próbálj meg vele nem foglalkozni (tudomhogy nehéz). Anyukádnak pedig azt javaslom hogy váljon el, mert nem hiszem hogy ilyen férfival szeretné leélni hátralevő életét.

Sok kitartást!

2013. okt. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az alkoholprobléma és a viselkedési problémák sosem egyéni, hanem családi problémák. Valahogyan mindenki hozzájárul a helyzethez, úgy viselkedtek, hogy ez fennmaradhasson.

Forduljatok a Családsegítőhöz, az addiktológiai rendelésre és a 12 lépéses anonim csoportba, alkoholisták hozzátartozóinak csoportjába.

És ezeken a helyeken megmondják, mit lehet csinálni.

2013. okt. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én apám is ilyen. Szerelő, 12 éve volt cége ha jól ment az üzlet azért rúgott be, ha rosszul azért. Aztán jött a válság, de ő megúszta volna ha nem iszik. Itt csörgött a telefon, egy milliárdos volt a végén hogy Józsikám segíts mert folyik a víz, de ott kiderült hogy olyan részeg hogy nem bír felmenni a lépcsőn...
2013. okt. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az például egy egész jó módszer, hogy nem adtok neki pénzt.

Nálunk anyukám csinálta ugyanezt. Nem dolgozott, de rengeteget ivott. Idővel apukám ráállt arra, hogy oké, van heti egy bevásárlás, amikor elmennek együtt a boltba és ő fizet. Persze anyukám ezt megalázónak találta. De nem tudott inni. Akkor örökölt, abból ivott. Amikor az elfogyott, elkezdett kölcsönkéregetni. Apukám mindenkinek visszafizette, és egyúttal mondta, hogy legközelebb ne adjanak anyukámnak, mert azt már ő nem fogja visszafizetni - és a munkanélküli anyukám se. Végül anyukám elment dolgozni. Ahogy lett keresete, abból is folyton berúgott, úgyhogy kirúgták. Most másik munkahelye van, és egészen mókás látni, ahogy kicentizi a dolgot: csak akkor és úgy rúg be, hogy az ne menjen a munka rovására. Ez mondjuk heti egy alkalmat jelent, ami már egész tolerálható. Nem mondom, hogy jó, de valamilyen szinten megoldás.

Orvos, alkoholistákkal foglalkozó szervezetek nem tudtak vele mit kezdeni, mert ahhoz neki is akarni kéne... de neki jó így :(

2013. okt. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, le is írtad, mi a probléma: anyád falaz neki, azért tartható fenn ez a helyzet. Mit csinálnék? Amit csináltam, elmentem fősulira, másik városba és haza sem mentem többet, inkább vállaltam messze munkát, albérletben laktam több emberrel. Anyád magának csinálta a bajt, sajnos.
2013. okt. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!