Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti feljelentenétek a saját...

Ti feljelentenétek a saját apátokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


10 éves koromtól 20 éves koromig molesztált. Most 22 vagyok.

Nem tudom, mi lenne a helyes. Félelmetes arra gondolni, hogy talán fel kellene jelentsem, és börtönbe zárnák a többi elítélt közé. Nagyon félelmetes, mert igaz, hogy ő velem szemben nem viselkedett humánusan, de én meg humánus vagyok. Csak nem tudom, meddig tart a humanitás határa.


És ugyebár ennek fizikai nyomai nem nagyon vannak, viszont emlékem, és látható lelki tüneteim vannak. Akár le is tudnám rajzolni a micsodáját. Szó szerint le tudok írni sok szituációt, hogy hogyan és mit mondott apám, amiből egyértelműen kiderülne, hogy igenis csinált olyan dolgokat.

Anyám is tudott a dologról, ő viszont sajnos beteg, na meg kb. apám tartja el, és anyámnak sok banki adóssága van, amit apám fizet. Tehát ő nem biztos, hogy jó tanúnak számít.

Mit gondoltok, mi lenne a következménye, ha feljelenteném?

Vagy hagyjam őt úgy, ahogy van, és foglalkozzak a saját gyógyulásommal?

Nem gondolom, hogy más gyerekek felé úgy viselkedett volna, csak felém.

Mondjuk sok tanárom és óvónőm is tudná tanúsítani, hogy a szüleimmel voltak gondok.

Nos? :S Össze vagyok zavarodva. Mi lenne a helyes? Én túl elfogult vagyok.


2013. nov. 4. 14:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Ezt a kérdést már kiírtad tegnap, és nem egy használható választ kaptál! Mi kell még? Hidd el felnyomnám én is faterodat mert ennél undorítóbb nincs, de nem tehetem!

TE MEGTEHETED ha van bizonyítékod!

2013. nov. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Ja látom, a probléma gyökere a pénz... Tudod inkább élnék nyomorban de igazságban, mint pénzesen de hazugságban!
2013. nov. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Jó, de mégis milyen bizonyíték?

Amúgy meg a feljelentés témakörét nem beszéltük át. Elhiheted, hogy milyen érzés, és milyen zaklatott vagyok.

Nem akarok hülyeségbe belevágni, hogy nem tudom, hogy szokták az ilyet bizonyítani úgy, hogy 2 éve nem élek a szüleimmel.

Szóval egy voks, a te voksod az, hogy IGEN. Köszi.

2013. nov. 4. 14:44
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem a pénz...hanem anyukámat féltem...neki számít a pénz.
2013. nov. 4. 14:45
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már korábban meg kellett volna tenni.
2013. nov. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Kösz. Csakhogy nem volt ki feljelentse!!

Az érzelmileg oda-vissza terrorizált, szétmosott agyú gyerek jelentette volna fel? Vagy a pszichiátriailag beteg anyám, akinek annyi önbizalma sincs, hogy egyedül éljen, vagy feljelentse a férfit, aki a gyerekét bántja?

Ki jelentette volna fel?

MOST végre eljutottam oda, hogy fontolóra vegyem! Légyszi tehát ne bíráljatok még ti is. A szüleimtől már eleget kaptam.

2013. nov. 4. 14:51
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Fúj, utolsó te gusztustalan állat, az ilyeneket kellene villanyoszlopra húzni, hadd szenvedjen...

Kedves kérdező! Én írtam neked eddig is, de ez egy nayon nehéz ügy... Én a helyedben felkeresnék először is egy illetékest,(van rengeteg ingyenes jogi tanácsadás is) és megkérdezném őt, hogy mit gondol és mi ilyenkor a teendő, mert hidd el, ide maximum csak olyanok fognak írni, akik a kemény 16 életévet végigküzdöttek, és mindig mindent jobban tudnak...

2013. nov. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ó, igazad van. :(
2013. nov. 4. 15:00
 9/19 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy ilyen helyzetbe vagy.Nem olvastam az előző kerdesedet de próbálom megkeresni.Négyszemközt még nem fenyegetted meg őt?
2013. nov. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Menj el a családsegítő szolgálathoz! Segíteni fog neked teljesen ingyen. Ügyvédre van szükséged, a családsegítő keres nekled ügyvédet és elmondja, mik a lehetőségeid. A feljelentést az ügyvéde szakszerűen megírja, vagy pedig a családsegítőből egy családgondozó bekísér téged a rendőrségre, hogy megtedd a feljelentést. Sok sikert!
2013. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!