Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segitség! Kamaszodik a lányom!...

Segitség! Kamaszodik a lányom! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Néha nem hiszem el,hogy ez velem történik!A 13,5 éves lányom,teljesen kivetközött magából!Mindég csak dicsérni tudtam,hogy mennyire kedves,szófogadó és jó tanuló.Ez pár hónap alatt teljesen megváltozott.Lusta,nem akar tanulni,pofázik leromlottak a jegyei,álandó életundor ül a képén.Próbálok vele sokkal többet beszélgetni,csak kettesben lenni,mert van egy 11 éves fiam is,de semmi nem segit.Ha beszélünk akkor csak vádaskodik,hogy nekünk miert nincs a legdrágább számitógép stb,stb..egyedül nevelem öket egy ápolónö fizetésböl nem dúskálunk.Apuka 4 éve nem látta öket.A testvérét is álandóan bántja,fogytékosnak hivja.Tudtam ,hogy a kamaszkor nem leányregény,de ez lassan meghaladja az erömet.Mindig is jó anyának tartottak,tartom magam,most azonban kétségeim vannak..hol rontottam el??????
2013. nov. 11. 12:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
54%
Nem rontottad el.Az én lányom is ennyi idős,ugyanilyen problémákkal.Nekünk sokat segít a net megvonás,telefon elvétel.Mert a flegma stílust egy kicsit sem tolerálom.Most ott tartunk,hogy csak kb két hetente 1x van vitánk,és ez már egész jó eredmény.A követelőzésére(a drága cuccok,luxus cikkek,menő dolgok)mindig leültettem,elmeséltem neki,hogy ki mennyit keres a családban,mennyit költünk,rezsire,albérletre,kajára,stb. Szeretem ha világosan látja a dolgokat,és így belátja,hogy van amire futja és van amire nem.
2013. nov. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
19%

Vezess be szigorú szabályokat. Suli után egyből menjen haza, és hétvégente se mehessen el sehová. Ha van televízió a szobájában, akkor vidd ki onnan. A számítógépet is vidd ki a szobájából. Csak a tanuláshoz használhassa.


Beszélgess vele jó sokat. Tudnia kell, hogy mennyit dolgozol, és hogy mennyibe kerül egy jó gép. Valószínűleg túl jó, túl engedékeny anyuka voltál, vagy a lányod egyszerűen rossz társaságba keveredett.

Menj be az iskolába, és beszélgess az osztályfőnökével, hogy ő miben látja a változást.

2013. nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%
Jó kérdés. Szerintem a lányodat zavarja, hogy osztálytársainak, barátainak több mindene van, márkásabb cuccok. Szerintem a többiek befolyásolják túlságosan.
2013. nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%
Adj neki 2 jó nagy maflást, hogy tudja, hol a helye. Én is kaptam anno egy-egy pofont és egyből tudtam, hogy "ezt nem így kellett volna mondanom/ csinálnom". Ettől még nem leszel rossz szülő. Ha nem tudod kordában tartani ez Egyre rosszabb lesz.
2013. nov. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%

egyszer írd össze a kiadásokat és írd mellé a bevételedet aztán monnd meg neki ha kell valami akkor később menjen el diákmelóra mert te akkor se tudnál neki számítógépet venni ha fejen állnál.

Amúgy öcsémnél volt az hogy egyszer valami nagyon csúnyát mondott anyámra mire ő fogta és bevágta ruhástól a zuhany alá,jól meg is fürdette:D Azóta az öcsém nem mondom hogy angyal lett,de rájött ki a főnök.Ugyanis magamból kiindulva ilyenkor a kamaszok felnőttek szeretnének lenni és próbálgatják a szárnyaikat illetve feszegetik a határokat.

Ilyenkor sajna sokkal szigorúbbnak kell lenni és meghúzni azokat a bizonyos határokat éreznie kell ki a főnök.

2013. nov. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
28%

2. válaszoló vagyok.

Amit elfelejtettem írni. A ruhatárából csak a normális darabokat hagyd meg. Mindent, ami luxus, tilts el tőle.

Előbb tanuljon meg viselkedni, és megbecsülni a dolgait, csak utána add neki vissza azokat.

2013. nov. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, azt nem tudom, hogy egyáltalán elrontottál-e valamit és ha igen, akkor mit, de ha távol tartod magad ezektől a "rendpárti-zérótoleráns" agybajoktól meg fizikai erőszaktól, ellenberger következetes vagy de olyan módon, hogy pontosan megindoklod, hogy mit miért igen, és mit miért nem, ha nem ülsz fel a "de a legjobbat de a legdrágábbat" dolgoknak, de hagyod, hogy a lányod a saját munkájával megkeresve megvehesse magának azt, amire vágyik, szóval ha megtalálod a józan középutat és tudomásul veszed, hogy a kapcsolatotok törvényszerűen átalakulóban van, akkor nem lesz semmi komolyabb baj.
2013. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Valójában én is úgy gondolom,hogy túl engedékeny voltam,mert talán kárpótolni akartam,hogy nincs apjuk.Próbáltam szigorítani,elvettem telefonját,internet felfüggesztve ameddig nem javít a jegyein.Szobájában nincs tv,suli után azonnal hazajön,a fiúk még nem érdeklik 2 szomszédkislány a barátnője,rossz társaságról szó nincs.Egyszerűen nem hajlandó tanulni,esetleg zokogva..mondtam,hogy a jövője függ tőle stb.Azt mondja nem érdekli!Pofozzam?Az segít?Eddig tökéletes kapcsolatunk volt..
2013. nov. 11. 12:52
 9/28 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Azt írtad, megváltozott. A változást valami előidézte. Ezért írtam, hogy jó lenne, ha beszélnél az osztályfőnökével. Neki is kéne látnia, hogy valami történt.


Esetleg egy iskolaváltás nem tenne neki rosszat. Bár gondolom már most 8-os, nem?

Lehet, hogy bántják az iskolában?

2013. nov. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Kedves második!Beszéltem osztályfőnökkel,ő azt mondja az osztálytársai között közkedvelt,magaviselete tökéletes,egyedül a jegyek romlását nem érti.Én igen.Nem tanul.Nem akar.Lustálkodik,esetleg néha olvas mióta elvettem telefonját.Luxuscuccai nincsenek,de a többieknek sem!Szép kislány,nem kövér,nem sovány..nem tudom mi ez az életundor.?
2013. nov. 11. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!