Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segitség! Kamaszodik a lányom!...

Segitség! Kamaszodik a lányom! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Néha nem hiszem el,hogy ez velem történik!A 13,5 éves lányom,teljesen kivetközött magából!Mindég csak dicsérni tudtam,hogy mennyire kedves,szófogadó és jó tanuló.Ez pár hónap alatt teljesen megváltozott.Lusta,nem akar tanulni,pofázik leromlottak a jegyei,álandó életundor ül a képén.Próbálok vele sokkal többet beszélgetni,csak kettesben lenni,mert van egy 11 éves fiam is,de semmi nem segit.Ha beszélünk akkor csak vádaskodik,hogy nekünk miert nincs a legdrágább számitógép stb,stb..egyedül nevelem öket egy ápolónö fizetésböl nem dúskálunk.Apuka 4 éve nem látta öket.A testvérét is álandóan bántja,fogytékosnak hivja.Tudtam ,hogy a kamaszkor nem leányregény,de ez lassan meghaladja az erömet.Mindig is jó anyának tartottak,tartom magam,most azonban kétségeim vannak..hol rontottam el??????
2013. nov. 11. 12:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező (#8) "Pofozzam?Az segít?Eddig tökéletes kapcsolatunk volt.." - kérdés, mi a célod... ha végleg el akarod veszíteni, akkor biztosan...

Egyébként az ilyen "megrendszabályozás"-politikával szerintem alapvetően rossz úton jársz, mert az ellenkezést fokozod... de nem kell ezt a terhet egyedül viselned, ha nem boldogulsz, el kell menni a nevelési tanácsadóba, ott elbeszélgetnek a lányoddal is, veled is, aztán valszeg tudnak használható tanácsot, szempontot feldobni.

2013. nov. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%
Akkor pedig egy iskolaváltást ajánlanék, ahol mindent tiszta lappal kezdhet.
2013. nov. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, egyébként az általános elvégzése után mik a gyerek tervei?
2013. nov. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Voltunk gyermekpszihológusnál,azt mondta "tipikus"kamasz,pár év múlva elmúlik..kérdem mibe törődjek bele?Hogy nem ágyaz be,nem mos fogat,ebéd után nem segít,sőt semmiben nem segít!Dolgozom,nem győzöm és nem is akarom munkakerülőnek nevelni.Ne rendszabájozzam?Hanem nézzem,hogy ő semmit tesz ameddig én érte minden tőlem telhetőt megteszek?Eddig fotós akart lenni(több versenyt megnyert)most viszont a 8 általánost sem akarja befejezni..
2013. nov. 11. 14:10
 15/28 anonim ***** válasza:
18%
hát ha nem akar semmit sem csinálni akkor szépen nem főzől rá, tanulja meg egyedül(ezt úgy érheted el hogy csak azt készíted amit a kisebbik szeret de ő nem) illetve ha valami gebasz van de segíteni kéne(pl elszakadt egy ruhája)" önálló akarsz lenni tessék kezdd el ezzel"
2013. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
18%
tudom durvának tűnik,de amikor a párom már követelte anyjától milyen kajákat szeretne akkor az anyukája azt mondta nem és ezt és ezt fogom csinálni és ha nem tetszik főzz magadra, ezért férfi létére nagyon jól megtanult főzni kamasz korában és most már belátta az anyukájának igaza volt
2013. nov. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, a gyermekpszichológus az nem nevelési tanácsadó, persze utóbbiban is dolgoznak pszichológusok... másfelől meg kifoghattál egy idiótát, ha azzal intézte el, hogy "tipikus kamasz", de nem adott használható tanácsot...

Másfelől meg azt javaslom, hogy kezdj el logikusan gondolkodni, és hidd el, az emberben benne van genetikailag mindaz a képesség, ami a sikeres utódneveléshez kell... n.b. ha nem így lenne, akkor az ember kihal, és nem elterjed...

Na, és akkor képzeld el azt a szitut, hogy te vagy éppen rossz, negatív passzban - biztos megesett, pláne, ha váltál is, mint írod. Téged magad mi vett rá, hogy összeszedd magad, és mi az, amitől még inkább negatív passzba kerültél volna? És akkor kezdj úgy bánni a másikkal, ahogy szeretnéd, hogy (hasonló élethelyzetben) veled bánjanak, nem ördöngős ez:)

De már pár dolgot írtam a #7-ben...

Ezen túl meg beszélgessetek sokat, próbáld megérteni az ő érzéseit és gondolatait, és ne bújj a "tipikus kamasz, majd kinövi" hárítás mögé... Gondolt át, hogy mit okozhat benne pl. hogy 4 éve nem látta az apját, hogy esetleg a pályaválasztásban bizonytalanodott el, stb... ne úgy kezeld a dolgot mint egy ellened irányuló történetet, a lányodnak a saját életével van baja, amit a jelek szerint nem ért meg senki. Kár ebből a kettőtök közötti háborút csinálni...

2013. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

"Eddig fotós akart lenni(több versenyt megnyert)most viszont a 8 általánost sem akarja befejezni."


Akkor is az a véleményem, hogy az iskolában történt vele valami. Bántották, molesztálták, zaklatják, verik. Vagy a diákok, esetleg egy tanár, vagy egy más munkaerő (portás, titkár,...)

Ha ekkora változás lép fel valakinek az életében, akkor súlyos indokok lehetnek mögötte.

Nem biztos, hogy

2013. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
42%
# 18 - Mikor akarod abbahagyni ezt az ostoba eszmefuttatásodat ? :)
2013. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

A saját tinikorom jut az eszembe, már nagyon sajnálom, bűntudatom van, örökké vezekelni fogok anyukám felé a flegmaságomért, pedig ő már nem is emlékszik erre a pár évre. Amiket akkor tettem és mondtam, anyukám sokat küzdött velem, sokat sírtunk, veszekedtünk, stb. Pedig nagyon súlyos dolgok nem történtek.


Ez tényleg tipikus, egyszerűen ez van. Nem rontottál el semmit.


Most már 30 vagyok, van saját gyerekem, és nem régen kezembe akadt egy könyv: Adele Feber: Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje. Ezt ajánlom neked!


Úgy érzem, hogy az a fajta kommunikáció, amit bemutat nekünk is segített volna anno, most is szeretném hallani többektől és igyekszem a fiammal is hasonlóan bánni.


Le lehet tölteni.

2013. nov. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!