Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet azt feldolgozni,...

Hogy lehet azt feldolgozni, ha utál a családom és a többi ember se fogad el?

Figyelt kérdés

A szüleimtől mást se hallok, csak azt, hogy milyen hülye vagyok, bezzeg a nővérem, miért nem vagyok olyan, mint ő, csinálhatnék mindent úgy, mint ő, én semmire se vagyok jó, idióta, szellemi fogyatékos vagyok, állandóan el vagyok küldve a p.csába, stb.

Az iskolában se hallok kb. mást, van pár barátnőm, akikkel elvagyok, de a többiek utálnak, mert szerintük stréber vagyok, pedig csak figyelek órán és jók a dogáim általában, mégis mindig kibeszélnek a hátam mögött, ráadásul van egy fiú, aki mindig beszólogat, megaláz mások előtt, a többiek meg hallgatnak rá, mert elég népszerű..

Néha tényleg úgy érzem, mindent csak elrontok, ha én nem léteznék, mindenki boldog lenne. Már fontolgattam az öngyilkosságot is, de nem tudom...

Mit csináljak?

16l


2013. nov. 11. 18:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és a másik az örökös kisebbségi komplexusom, mert általánosban is sokat csúfoltak a kinézetem miatt és az a gyerek is, akiről fent írtam, szóval ő is gyakran cseszeget emiatt, hogy milyen csúnya vagyok...ahol csak tud, mindenhol belém köt...pl. direkt azzal szórakozott múltkor, hogy a függönyt rámhúzta és mondta, hogy mi van, esküvőre megyek? Jah, bocs, amilyen ocsmány vagyok, senki sem venne el. Meg ilyesmik.
2013. nov. 11. 18:13
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Találj ki valami jó kis visszaszólást ilyenkor annak a gyökérnek.Ne hagyd magad!Ha visszaszólsz pár olyat hogy neki is felakad a szeme,akkor talán a többiek is melléd állnak.Ők csak azért vannak vele,mert félnek hogy őket is cseszegetni fogja.

2013. nov. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Keress olyanokat akik elfogadnak. Hasonló problémáim voltak gyerek és tinikoromban, mondjuk nem a családommal hanem az osztályban ahonnan ugyanígy kinéztek. Én végül is egy keresztyén (baptista) gyülekezetben találtam meg azt a közösséget ahol elfogadtak és értékesnek tekintettek úgy ahogy vagyok. Itt tapasztaltam meg Isten feltétel nélküli szeretetét is. Nekem ennek a szeretetnek a megtapasztalása segített a gyógyulásban, előtte nekem is voltak hasonló gondolataim mint most neked.
2013. nov. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, öngyilkosságot ne fontolgasd nem mész vele semmire, így hogy nemismerlek is azt mondom hogy kár lenne érted.

Akikkel elvagy azokkal legyél el, nemkell mindenkivel puszipajtásnak lenni. Az ember teste meg idővel változik. Ne érezd magad csúnyának mert egy szerencsétlen azt mondta. Nézz rajta át vagy mondj valami olyasmit ami neki lesz ciki, mert ilyen mindenkinek van. Idővel más környezetbe is fogsz kerüéni tanulmányaid alatt. Családod meg nemlesz mindig melleted. Viszont próbálj minnél jobban teljesíteni.

18/F

2013. nov. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Èn teljesen ugyanebben a cipöben jàrtam, nagyon sokszor gondoltam öngyilkosságra, de ma már örülök, amièrt nem tettem meg.


Sajnos a közèpiskola kegyetlen hely, ki kell valahogy bírni, az egyetemen ès munkahelyen azèrt már nem nagyon fogsz ilyen suttyòkkal találkozni, a maradèk bunkòt is megtanítja az èlet egy kis tiszteletre.


Tamulj jól, annak megvan az eredmènye. Nekem ma jól fizetö állásom szèp családom van, a hülye osztálytársaim meg pènztároskènt vagy butikos eladókènt vègeztèk.

2013. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele ennyi idősen. Ne add fel!


Ma van egy csodás barátom, aki odavan az eszemért, naponta 20-szor gyönyörűnek nevez, a tenyerén hordoz és helyettem is utálja a családomat. Ki kell tartanod.

2013. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek :)
2013. nov. 12. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!