Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon, hogy tudja egy tehetség...

Vajon, hogy tudja egy tehetséges ember testvére feldolgozni azt, hogy a testvére tehetséges, ő meg nem?

Figyelt kérdés
Például egy tehetséges emberből híres énekes lesz, a testvéréből meg marad egy hétköznapi ember.Ezt hogy lehet feldolgozni?Vagy mondjuk a tesó gyönyörűen fest, a másik meg kb egy pálcika embert képes csak lerajzolni, és annyira nem is sikeres.Ezekkkel a dolgokkal hogy lehet kibékülni??Jó lenne, ha valaki tudná erre a választ, mert érdekelne.Előre is köszi.
2011. júl. 27. 13:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a testvére is tehetséges valamiben.

Csak nem abban, mint a másik.

Lehet, hogy nem lesz híres, de attól még nem tehetségtelen.

2011. júl. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

Ilyenkor örülök,h ha tehetségtelen is vagyok,legalább tesóm nincs XD

De amúgy valamiben mindenki jó...Szóval biztos úgy van,h egyik szépen fest,másik meg mondjuk jó matekos...

De az már érdekesebb,h azt h lehet feldolgozni,h mondjuk tesódban összejön,h van családja,neked meg nem : (

2011. júl. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
85%

Nem tudom h veled ez e a gond vagy csak kiváncsi vagy, de velem épp ez a helyzet. Sokat örlöm magam emiatt, h mért vagyok iylen "béna" amikor nálunk a családba mindneki nagyon jol rajzol és ért midnenféle kézműves dolgokhoz amihez hozzáérnek mindenből szép "dolog" lesz.


Nekem azt mondják mindig h majd rátalálok egyszer önmagamra, amikor kibékülök saját magammal és megtalálom a saját erősségeimet. Ma már kicsit több az önbizalmam mivel rájöttem h nagyon szépek beszélek és jó esélyem lenne a médiában elhelyezkedni és nálam már ez is valami :)

2011. júl. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Keresel, kifejlesztesz magadban valami más amiben te vagy tehetséges. Mindenki jó valamiben, csak meg kell találni. Ez nem jelenti hogy feltétlen híres lesz, de eredményeket tud felmutatni a maga területén.
2011. júl. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Mindenki jó alamiben,lehet a tehetségtelenebb tesó is kiemelkedő valamiben,csak még nem jött rá.

Nekem az unokatestvérem imádja az egész család,mert egyetemre jár és kitünő tanuló volt mindíg.

De Ő egy elkényeztetett nőszemély lett,nem érte még rossz dolog az életben,a szülei mindent megadnak neki.

Én már elég sok rosszat tapasztaltam és tudom az életbe egyedül is boldogulnék.

an egy párom akit imádok és iszonyat jóképű,még Ő(az unokatestér)bevalotta,csak azért van a barátjával,mert egy papucs és neki az a fontos,hogy"kinyalják a seggét"

egy kis kocka informatikus akibe an vagy 40kg és kb teljesen életképtelen.

Nameg én sem elégszem meg ennyivel,talán én nem megyek egyetemre,de kitűztem célnak,hogy profi szakács leszek:)

ne másokkal foglalkozz,csakis azt nézd neked mi a jó:)

2011. júl. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Mindenesetre nehéz mindig úgy élni, hogy nem magadért említenek, hanem "x testvére" leszel. Ezzel jobb csendben megbarátkozni. Valamiben az is tehetséges lehet, nem mondta senki, hogy nem de valószínű nem olyan mértékben mint a másik.
2011. júl. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
szerintem az illetőnek azt kell megértenie és feldolgoznia, hogy nem vagyunk egyformán jók egy adott dologban. lehet, hogy a testvére x dologban jó, de az y-hoz már hozzá sem tud kezdeni... nem kell egymáshoz hasonlítaniuk magukat, azért mert testvérek. két különálló ember, személyiség, adottság, lelkivilág...
2011. júl. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

tesóm a sportban nagyon jó, mindenki isteníti, mindenki ismeri, sok helyre eljutott már ez miatt.

Kicsit féltékeny vagyok rá. De mellette állok, jó testvére akarok lenni, nem mutatva az irigységem, mert félek attól hogy majd egyszer híres sportoló lesz belőle és akkor el fog felejteni.

2011. júl. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát ha jó a testvérek között a viszony, akkor a kevésbé tehetséges örül a tehetséges sikerének. :)


Nálunk amúgy az van, hogy a tesóm nagyon ügyesen rajzol/fest. Kiállítasai vannak. Ma is lesz egy este.

Az rossz, hogy én nem tudok rajzolni, (iszonyat bot kezem van), de az életben amúgy sokkal sikeresebb vagyok mint ő. És tudom, hogy ő ezért irigyel és szívesen odaadná a kézügyességét azért, hogy elérje úgy a céljait, mint ahogy én megvalósítom azokat. Amúgy alapvetően még fel sem merült bennem soha, hogy rosszul érezzem magam azért, mert ő jól rajzol.


Amit utálok, hogy jobban néz ki. Mutatósabb (szó szerint egy bombázó) és sajnos ez miatt sokszor érzem magam egy szürke egérnek, vagy nagy darab tramplinak mellette, bármennyire is dolgoztam azon, hogy én is jól nézzek ki. De ez már csak így fog maradni... max kevesebb helyen mutatkozom vele együtt. :D :D :D

2011. júl. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.:)
2011. júl. 27. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!