Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet feldolgozni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet feldolgozni, ha az ember szülei "öreg" fejjel válnak el?

Figyelt kérdés
Anyu túl van az 50-en,apu a 60-on.Már vagy 15 éve rossz a kapcsolatuk,sokat veszekedtek.Nem váltak el,szerintem az anyagiak miatt.Sosem álltunk jól.Meg a gyerekek miatt,mert szerintük így jobb (marha jó volt).Most meg el akarják adni a házat és szétmenni.Én meg nagyon aggódom értük.Ha így lesznek boldogok,hát hajrá,csak félek,hogy nem fognak boldogulni anyagilag,apu meg amúgy sem.Elég trehány,késve fizet számlát,gyűjti a szennyest,stb.egész életemben értük aggódtam,hogy "istenem csak szeressék egymást".Most meg tessék.Persze tudom,hogy az ő életük,nincs beleszólásom,de hogyan tovább?Majd külön járok egyikhez is meg másikhoz is?Kérdezősökdnek egymásról?Boldogulnak egyedül?Fognak beszélni egymással?Ráadásul nem is mondták el még hivatalosan,csak célozgatnak (ami szerintem nagyon béna dolog),hogy karácsonykor már úgyis mindenki máshol lesz,stb.Mintha nem lehetne rendsen megbeszélni.Persze ezt is külön-külön mondják.Van már saját családom és őszintén szólva örülök,hogy nem kell ehhez az egészhez napi szinten asszisztálnom.
2010. szept. 27. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
felnőtt emberek, meg tudják oldani a gondjaikat maguk. nem a te dolgod, hogy figyelmezted apádat a számlák befizetésére, felnőtt ember ő is, ahogy anyád is.
2010. szept. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én örülnék, legalább nagyobb lenne a nyugalom, de az én szüleim sajnos idáig még nem jutottak el.
2010. szept. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%
Az én szüleim nem akarnak válni, csak egymást szidják folyamatosan, hol egymás háta mögött nekem, hol egymás szemébe veszekedés közben. Eleinte próbáltam tanácsokat adni, rávilágítani a másik álláspontjára, meg ilyenek, de beláttam, hogy ehhez kevés vagyok. Persze meghallgatom őket, ha el szeretnének valamit mondani, el is mondom a véleményem (hol bólogatok, hol próbálok érvelni is - nem tudom melyik a jobb) de amire rájöttem, hogy fölösleges ezen kattogni, mert nem vagyunk mindenhatók, hogy megoldjuk a problémáikat. Szóval neked is azt tudom tanácsolni, hogy hagyd, hogy ők oldják meg, mert különben csak idegbajt kapsz, hogy nem tudsz mit tenni. Bár én még velük lakom és nem túl idősek, de 20 évesen azért már átlátom a helyzetüket, szóval talán tudtam segíteni valamit :)
2010. szept. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!