Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonévesen költeni a szülők...

Huszonévesen költeni a szülők pénzét?

Figyelt kérdés
24 vagyok, még egyetemre járok, így kapok otthonról támogatást, amiből minden hónapban megspórolok valamennyit, így van egy kis tartalékom. Ebből sosem költök. Amit kapok támogatást tőlük, abból is csak kaját veszek, meg az utazást fizetem, ha kell. Ruhát, tárgyakat magamnak mindig a saját pénzemből vettem, amit kerestem diákmunkán. Most nincs munkám, mert még nem jött össze. Viszont van pár ruha, amit szivesen megvennék, de valamiért olyan erős bennem ez az érzés, hogy nem költhetem az ő pénzüket, hogy rossz érzéssel tölt el. Ők persze azt mondanák, hogy nyugodtan vegyem meg. Egyébként tudom hol alakult ki ez az egész, hogy még régebben párszor veszekedésnél, ami néha jogos volt néha nem, a fejemhez vágták, hogy az ő pénzükből élek stb, stb. És emlékszem, ott kezdtem el teljesen idegennek érezni mindent, amit nem a saját pénzemből vettem. De így meg nagyon nehéz élni, főleg hogy még igazából nincsen semmim, meg egyébként is, így mindent nehezen fogadok el, nem kérek senkitől semmit. Szóval gondjaim vannak ezzel a pénz-elfogadás dologgal, és nagyon rossz. Az életminőségem rovására megy.

2013. nov. 12. 15:47
 1/6 A kérdező kommentje:
De az az igazság, amit a saját pénzemből veszek, arra is így tekintek, csak azt nyugodtan veszem meg, nem tudom magaménak érezni. Ez miért van? Így mindig azt érzem, hogy nincs semmim.
2013. nov. 12. 15:50
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt még értem, hogy miért nem érzed esetleg magadénak azokat a tárgyakat, amiket a szüleid pénzén vettél, pedig már keresőképes voltál, de azt nem, hogy miért érzed idegennek azt amit a saját kereseteden vásároltál. Az tényleg a tied. Sok év lesz még, amikor saját mGadat kell majd eltartanod és a szüleid már nem lesznek ott.
2013. nov. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Èn azt gondolom, mindennek megvan az arany közèpútja. Egy normális szülö - ha teheti - támogatja a huszonèves gyermekèt a tanulásban, mert tudja, hogy manapság már nem nagyon lehet egy diplomával elindulni. Termèszetes ez akkor, ha a gyerek is normális, tehát nem elb***sza a sz7lök pènzèt.


Perszr, 22-23 èvesen már illik elmenni diákmunkázni vagy hozzânyúlni az ösztöndìkhoz, egyrèszt mert ennyi idöseb gáz, ha az utolsó sört is anyu fizeti, másrèszt az ember legalább megtanulja a munkája èrtèkèt.

2013. nov. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk ez a helyzet.

apám megtiltotta, h bárhol is dolgozzak.

Most egyetemre járok, és arany életem van.

kaptam egy közép kategóriás kocsit, azzal járok be az egyetemre.

el költöznöm soha nem kell, azért épített egy hangár méretű házat, sőt kikötötte h az asszonnyal is ott kell élnem, ő még hisz a nagycsalád erejében.

jegyek alapján kapok pénzt a kiadásokra.

van egy alap finanszírozási alapom amivel azt csinálok amit akarok.

az összes költségemet ezen felül állja, tankolásra arany kártya, meg sok egyéb.

csak tanulnom kell.

én nem szégyellem apám pénzét költeni, meg is mondta az öreg, azért harácsolt mindent össze, h nekem arany életem legyen, meg a családomnak is.

akkor meg minek menjek dolgozni...?


az összes iskolai szünetben nyaralni megyünk, de ha vmi fontos készülni való van, viszem a kanári-szigetekre is a tanulni valót.

2013. nov. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%

Mondjuk utolsó, ez már szerintem gáz ;) Az életben nem tanulod meg értékelni sem a pénzt, sem a munkát, amíg te magad meg nem tapasztalod, hogy mit jelent megdolgozni valamiért és a saját pénzedet költeni. Ezzel kb. nulla élet- és munkatapasztalatot szerzel - azok az ismerőseim, akiknek ilyen "aranyélete" volt, manapság életképtelen és tehetetlen harmincasok, akik még mindig a szüleiktől függnek, és képtelenek akár egyetlen felelősségteljes önálló döntést meghozni, az első akadály előtt feladják és rohannak anyucihoz, na meg hasonlók. Írni sem tanultak meg normálisan, mint te XD


Persze, mindenki maga dönti el, hogyan neveli a gyerekét, de el nem tudom képzelni, hogy mi lenne veled, ha hirtelen leégne a házatok, elveszítenétek a vagyonotokat, meghalnának váratlanul a szüleid - áh, én a világért nem nevelnék ilyen életképtelen gyereket magamnak. Ha az lennék, akkor meg szégyellném :D :D

2013. nov. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem látom semmi kivetni valót abban amit előttem írt a srác. Ha van pénz, nem kell elmenni havatlapátolni napi mennyit is adtak? 3600 forintot? Ha lesz pénzem, az én gyerekem sem fog ilyenek csinálni. Az más kérdés, hogy lehet csinálni hasznos szakmai tapasztalatokat, például ha a papa benyomja jó helyekre, azt érdemes megcsinálni és kipróbálni. Ettől nem hiszem hogy nem tanulja meg mi a munka, és mi a pénz értéke. Csak ő már eleve nem a középosztály "értékeit" sajátítja el. Egy top menedzser is dolgozik rengeteget, attól mert életében nem emelt fel egy ásót. Szerintem az egy nagyon jó rendszer, hogy a tanulástól és a teljesítményétől teszik függővé a támogatását.


Nem mondom, a srác stílusa hagyhat némi kívánni valót maga után, meg aztán azt sem értem minek autó. Nálunk nem is lehetett parkolni az egyetem körül, akkora tömeg volt mindig. De ettől függetlenül igaza van az apjának. Nem azért harácsolt, hogy aztán üljön rajta.


És hogy a kérdésre is válaszoljak.. A szüleid is megmondták, hogy nyugodtan költsd el. De ha nem mondták volna sem értem mi a probléma. Adtak neked x forintot élelmiszerre. Te eldöntötted, hogy koplalsz, és így megspóroltál egy kabátra valót. Az a te pénzed, te magad osztottad be, és te trükköztél és számoltál addig amíg össze nem spóroltad.

2013. nov. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!