Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukam nem tud vagy nem akar...

Anyukam nem tud vagy nem akar elengedni. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Mar 22 vagyok es gyakran ugy banik velem mintha vagy 5 eves lennek. Megkerdeztem, beszelgettunk rola es azt mondta, hogy nem tud elengedni, valahogy nem birja felfogni meg elfogadni, hogy mar felnottem. Nem tetszett neki amikor voltak baratnoim, most is van es megkerdeztem hogy miert es azt mondta, hogy orul ha boldog vagyok csak kell fogadnia, hogy nem o az egyetlen no az eletemben mint kiskoromban. Azt mondta, hogy probal megvaltozni csak ido kell, de engem meg egyre jobban zavar. Mit csinaljak?

Nem vagyok anyuci pici fia tipus es nem kerek olyan valaszokat, hogy oruljek, hogy van anyam. Orulok de ez idegesito.


2013. nov. 11. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézd Kérdező, a legfontosabb lépés már megtörtént, anyukád belátta a saját problémáját. Innentől ugye két út van, az egyik, ha képesek vagytok ezzel magatoktól megbírkózni, a másik, ha nem, és akkor a családterápia, pszichológus segíthet neki úrrá lenni ezen a dolgon, megtanítani dolgokat elfogadni, félelmeken úrrá lenni. A helyzet így egyáltalán nem reménytelen.
2013. nov. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez már beteges ragaszkodás. Kérdezd meg mitől fél. Akkor is az ő fia leszel, ha nem szól bele az életedbe, és hagy felnőni. Ha ezt most nem tudjátok helyére rakni, akkor megkeseríti a majdani házasságodat is. Nem akarja hogy felnőjél. Miért? Jobb lenne neki, ha 5 évesként viselkednél.Ismerek olyan párt, ahol akkor kezdett felnőni a pasas, amikor az anyuka meghalt. Mert addig nem engedték.
2013. nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magyarázd el neki szépen,türelmesen,hogy szereted, tiszteled,és akkor is az ő fia maradsz,ha majd kirepülsz,és a saját lábadra állsz.Nincs miért aggódnia,mert te mindig ugyanúgy mellette leszel és szeretni fogod,de szeretnél végre felnőni.Attól még nem fog elveszíteni,ha végre önálló leszel.Ha ezt így nem érti meg,akkor javasolj neki orvosi segítséget,hátha az észhez téríti.
2013. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!