Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Izraelita szülők: Hogy fogadná...

Izraelita szülők: Hogy fogadnátok, ha a fiatokról kiderülne hogy meleg?

Figyelt kérdés

2013. nov. 18. 10:04
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Oké, természetesen egy dolog miatt, mert a jelenlegi szerelmem is izraelita, és pontosan úgy ismertem meg az összes izraelita barátomat hogy nagyon nem merték elmondani a szüleiknek hogy.. és egyik barátomat meg ki is tagadták.. jó más miatt is lehetett, de lényeg most kifejezetten szülők véleményére vagyok kíváncsi mert fontos az én és a szerelmem számára is.
2013. nov. 18. 10:12
 2/24 anonim ***** válasza:
23%
Nekem is fiaim vannak, de nem tudom hogyan fogadnám, ha nem is mutatnàm ki, de belül belepusztulnék.Hát ez van.
2013. nov. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

Ez nagoyn eltér közöttük is. Az egyik legjobb barátom ortodox zsidó (izraeli), pont tegnap került ez szóba. Ő azon az allásponton van, hogy ez mindenki magánügye, ettől nem több, nem kevesebb senki.

Tehát ő a tökmindegy állásponton van.


De egy ultraortodox is más, illetve azonos valláson belül is egyéni világszemléletben lehetnek különbségek. Inkább a személyiségen múlik, ahogy én látom.

2013. nov. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, ez nem a zsidókról szól... az ismerőseid családjai azért fogadták nehezen, mert VALLÁSOSAK, az ezen belül mindegy, hogy milyen. A vallásos családok pedig korlátoltak, beszűkültek és KONZERVATÍVOK.


Bár egyébként van zsidó ismerősöm, aki meleg, igaz ő egy neológ ágba tartozik, ott ez nem okoz problémát. Az ortiknál valószínűleg kitagadták volna:)

2013. nov. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

KAtolikus vagyok, az öcsém meleg. Sokat beszélgettem anyukámmal róla, mikor már nekem is nőtt, nődögélt a lányom.

Azt mondta, semmi baja vele, mégis elkeseredett, mert tudta, hogy mennyi igazságtalansággal, bántással fog szembesülni a tesóm. És nem azért mondta az öcsémnek, hogy szörnyű, rémes, borzasztó, mert szégyellte, hogy a fia egy másik férfival él, hanem mert anya, és meg akarta őt óvni mindattól, amit aztán egy darabig valóban meg is kapott ismerőstől, szomszédtól, kollégától a tesóm. Ma már szerencsére nem éri semmiféle piszkálódás, elfogadta a környzetünkben mindenki, idegenek véleménye meg nem számít.

2013. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Girgoy ***** válasza:
52%

Én ugyan nem vagyok izraelita szülő, de Mózes törvényében ez van:


3Móz 18,22 Férfiúval ne hálj úgy, a mint asszonynyal hálnak: útálatosság az.


De ettől még ez egy több komponensű dolog. A mózesi törvényben ez egyetlenegy mondat, ami valószínűleg azt is jelzi, hogy alapvetően a zsidóknál ez a jelenség nem nagyon merült fel (ráadásul a nő+nő hálásról sem szólnak). Az ÚSZ egyes helyeiből az látszik, hogy szexuális téren a pogányoknál sokkal több problémát kellett kezelni (pl. a pgányságból megtért korintusi gyülekezetben előfordult, hogy valaki saját anyjával élt együtt, és az apostoli zsinat a vértől és paráznaságtól való tartózkodást emelte ki, mint azt a két dolgot, amit egy pogány megtérőnek be kell tartani a mózesi törvényből). De a zsidóságnál más bűnöket sokkal többször bírál a Tóra.


Ha meg a gyakorlatot nézzük, akkor az ortodox-neológ vonal (és hazánkban túlnyomórészt neológok vannak) elég sok egyéni variációt szülhet, ki hol helyezkedik el a skálán, és ki milyen szelekciót követ milyen szigorral a törvényből. Tehát egy lazább felfogású izraelitánál vagy beleesik az adott törvény betartása (és ezt be tudja tartani a nagyobb parancsok, a Tízparancslat, egyéb szeretetre ösztönző parancsolatok, vallási előírások, stb. mellett), vagy szemet huny efelett valamilyen okból. De itt nem pusztán arról van szó, hogy valaki konzervatív vagy progresszív, hanem arról, hogy mennyire szigorúan tartja be a törvény egészét alapból. Úgy gondolom, egy hithű családnál nem pusztán azért lehet botrányos a homoszexualitás, mert szemellenzős gyeepesagyú maradiak, hanem azért, mert az egész Törvény egy olyan közegben, világban, a kapcsolatok olyan szemléletmódjában tartja az őt követőket, ahol eleve kisebb eséllyel fejlődik gyakorlattá a homoszexualitás, mint mondjuk egy szabadosabb pogány életstílusban.

2013. nov. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%

"Én ugyan nem vagyok izraelita szülő, de Mózes törvényében ez van:


3Móz 18,22 Férfiúval ne hálj úgy, a mint asszonynyal hálnak: útálatosság az. "


Én sem vagyok izraelita szülő, de aki "férfiút" megsunáz, ahhoz gratula. Vagy akkoriban az asszonyt análozni volt szokás, arra utal a törvény? :D Férfival nem lehet úgy "hálni" mint asszonnyal, úgyhogy eleve banális hülyeség az egész.

2013. nov. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Girgoy ***** válasza:
70%
Itt nem technikai részletekről, hanem elvekről van szó.
2013. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

Mózes Harmadik Könyve 25:44 törvénye azt mondja, hogy „Szolgáid és szolgálóleányaid legyenek a ti körületek való pogány népek közül, azok közül szerezzetek szolgát és szolgáló leányt.” Az egyik barátom szerint ez csak az ateistákra vonatkozik, de szerintem a buddhistákra is. Mi Önnek erről a véleménye?


Édesapám szeretné szolgálatra eladni a húgomat úgy, ahogy ez elő van írva Mózes Második Könyve 21:7 törvényében. "Mikor pedig valaki az ő leányát szolgálatra pénzen eladja, ne bocsátassék úgy ki, mint a rabszolgák." Mi lenne a kedvező ár érte?


Tudom, hogy Mózes Harmadik Könyve 15:19-24 törvényei szerint a nőkkel a menstruációs időszakban nem szabad érintkezni. Az a gond, hogy nem tudom, hogyan tudakoljam meg ezt tőlük. Próbáltam megkérdezni, de a legtöbb nő nem akar válaszolni. Hogyan lehetne ezt megoldani?


Ha elégetek egy áldozati bikát az oltáron, tudom, hogy „kedves illatú lészen az Úr előtt” (Mózes Harmadik Könyve 1:9). A probléma a szomszédaimmal van. Kijelentették, hogy az illat nem kedves nekik. Mi ilyenkor a teendő?


Van egy ismerősöm, aki folyamatosan dolgozik hétvégén is. Mózes Második Könyve 35:2 törvényében ez áll "Hat napon tegyetek dolgot-,minden hetednap pedig néktek legyen szent, az Úr nyugodalmának Szombatja. Valaki azon dolgot teszen, megölettessék." Erkölcsi kötelességem, hogy én magam öljem meg őt, vagy megkérhetek valaki mást is, aki ezt megteszi?


Az egyik barátom úgy érzi, hogy bár a kagylóevés utálatos dolog (Mózes Harmadik Könyve 11:10), de kevésbé utálatos, mint a homoszexualitás. Nem értek vele egyet. Vajon hányszor utálatosabb a kagylóevés a homoszexualitásnál?


Ugyanígy utálatos az, aki nő létére férfi holmit visel (Mózes Ötödik Könyve 22:5), kérdésem, hogy farkasordító hidegben adhatok e kislányomra meleg nadrágot, ami köztudottan férfiviselet, vagy muszáj szoknyában lennie?


A legtöbb férfi barátom vágja a szakállát, a haját, a halántékuk környékén is, bár ez kifejezetten tiltott Mózes Harmadik Könyve 19:27 törvénye szerint. Mi legyen a büntetésük?


A Mózes Harmadik Könyve 11:6-8 törvénye alapján tudom, hogy a döglött disznó bőréhez hozzáérve az ember tisztátalanná válik, de azért még disznóbőr cipőt zoknival hordhatok e?


A nagybátyámnak van egy kisebb mezőgazdasága. Megszegi Mózes Harmadik Könyve 19:19 törvényét azzal, hogy két különböző gabonát ültet ugyanabba a földbe. A felesége pedig olyan ruhát hord, amely különböző anyagokból készült (pamut és poliészter keverékéből). Valóban szükséges, hogy az egész várost összehívjuk a megkövezésre? Nem lehetne, hogy csak egy zárt körű családi eseményen megégetjük őket, mint ahogyan ezt azokkal is megtesszük, akik az anyósukkal hálnak Mózes Harmadik Könyve 20:14 szerint?


Mózes Harmadik Könyve 21:18-20 kimondja, hogy nem közeledhetek Isten oltárához, ha valami probléma van a látásommal. Be kell vallanom, hogy közelre nem látok teljesen tisztán. Teljesen élesnek kell lennie a látásomnak, vagy elég, ha felteszem a kontaklencséimet?

2013. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
50%

No, hát ez van, amikor csak úgy nekiesünk a Bibliának.

Igen, ezek tényleg le vannak ott írva, és ezekhez ma már tényleg nem sokan tartják magukat.


De amit ilyenkor nem teszünk meg, amikor ezeket hozzuk fel ütős érvként a Biblia ellen, hogy meg kell különböztetni a Bibliában leírt akkori emberi törvényeket, és az örök érvényű erkölcsi törvényeket.


Amiket itt felsoroltál, azok nagyrészt az akkori embernek szánt, ma már vagy lényegtelen, esetleg társadalomidegen törvények. Akkor ezekre valamiért szükség lehetett, vélhetően található rájuk magyarázat. De az, hogy ezeket már nem tartjuk be (és vannak még érthetetlenebbek is a mai ember számára), attól az erkölcsi törvények jó részéhez még ma is tartjuk magunkat. A kettő nem ugyanaz, nem lehet egy kalap alá venni.

2013. nov. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!