Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha meghalna az apám, azt...

Ha meghalna az apám, azt megtudnám valahogy?

Figyelt kérdés

A gyerektartást fizette, de nem láttam 8-9 éves korom óta.

Ha meghal, akkor meg fog keresni valaki, hogy fizessem a temetést meg hasonlók, vagy most már vége?

24/L



2013. nov. 19. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal igen. Ha te vagy a legnagyobb gyerek a családban, akkor az örökség miatt mindenképpen megkeresnének.
2013. nov. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor is értesítenek, ha külföldön élek?


Örökségről nem lehet előre lemondani? (Érzem, hogy ez hülye kérdés.)

2013. nov. 19. 16:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy megtudnád. Kezdve azzal, hogy nem jön több gyerektartás. Ha otthon halt meg, akkor a vele együtt élő családtag csak értesítene téged mint a lányát.

Ha egyedül élt, akkor az orvos vagy rendőrség értesít akik az adatokból tudni fogják hogy van egy lánya.

Az önkormányzat is értesít, mert ha rajtad kívül nem volt senkije, akkor a temetési költségeket neked kell állnod.

Vagy ha idő előtt nem találnak meg (ami kizárt) akkor a közjegyző talál meg, a hagyatéki eljárás miatt.(és ott már az önkormányzat követelheti a temetési költségeket mint adósság)

2013. nov. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amíg él az illető, nem lehet semmiféle örökségről lemondani, csak akkor ha már elhunyt. Igen, akkor is értesítenek ha külföldön élsz, legfeljebb lassabban találnak meg.
2013. nov. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Valamilyen jogi úton nem tudom leválasztani magamról? Tudom, hogy nincs kitagadás, és hogy már nem vagyok gyerek, de valami lemondás, hogy jogilag nem akarok a gyereke lenni?


(Lehet, hogy hatalmas ostobaságokat kérdezek egyébként.)

2013. nov. 19. 17:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen megtudod. Ha nem volt végrendelete, és nem tagadott ki az öröklésből, értesíteni fognak.

Kitagadni pedig olyan indokolt esetben lehet, ami szinte nem is létezik.

2013. nov. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát mi ketten vagyunk a tesómmal.Apánknak volt egy uj felesége meg annak a gyerekei.A halála után 10évvel telefonált a tesómnak az ottani polgármester,valami földecskét örökölt.Spec rólam nem is tudtak.Se hagyatéki se semmi nem volt részünkről.Ezt,hogy csinálták nem tudom de nem is érdekel.Életembe 1szer láttam.De azóta se történt semmi,el telt vagy 5év .
2013. nov. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Te nem tudod jogilag kizárni őt, főleg hogy eddig minden hónapban átvetted a gyerektartás összegét amit apád fizetett. Egyedül apád tehetné meg, hogy jogilag lemond rólad végérvényesen.


De nem értem mit görcsölsz rajta.

Ha meghal az apád, és értesítenek, akkor szépen megjelensz egy nap a hagyatéki tárgyaláson, és írásban lemondasz a teljes örökségről. Amint lemondtál róla sem az örökség, sem a örökség erejéig kiszabható adósságot sem öröklöd. Ennyi. 1 nap az egész, még a temetésen sem kell részt venned ha nem akarsz.

2013. nov. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 17:10

A te esetedben úgy lehetett, hogy a feleség, és az ő rokonsága a közjegyzőnek hazudott amikor feltette azt a kérdést nekik, hogy van-e olyan rokon aki érdekelt az örökségben, vagy mindenképpen értesíteni kell. Mivel nemet mondtak, hogy nincs senki rajtuk kívül, így elfogadták, hogy igazat mondtak.. Nem jártak utána.. Van ilyen, de nagyon kevesen mernek ilyen csalást elkövetni, mert ha idő előtt kiderül, nagyon nagy pert akaszthattatok volna az özvegy nyakába (anyagilag jól jártatok volna) de 10 év eltelt, így elévült..

2013. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Középiskola végéig fizette a gyerektartást - 19 éves koromig - utána dolgoztam, így nem én "vettem át", az anyukám pénze volt. Mármint ő osztotta be, hogy mire kell.


Nem görcsölök rá, csak szeretném, ha nem kellene foglalkoznom vele. Még azt az egy napot is sajnálnám elpazarolni.

2013. nov. 19. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!