Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni olyan emberrel...

Mit lehet tenni olyan emberrel, aki szinte mindig mellélő az ajándékvásárlással?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már gyerek, mégis nem tudok mit kezdeni a helyzettel, hogy anyám nem igazán tudja eltalálni az ízlésem. Pontosabban szinte sosem. Ennek ellenére kitartóan próbálkozik vele. Főleg ruhaneműkkel kapcsolatban, a tőle kapott ruhák gyakorlatilag nagyon nem illenek az én ruhatáramban, eszembe sem jutna megvenni őket.


Igazából régóta probléma ez nálam, és nem találom a jó megoldást a kérdésre. Ha úgy teszek, mintha tetszene, akkor csak "felbátorodik" és gyakrabban kerülök ilyen helyzetbe. Ha meg megmondom őszintén (ezt szoktam csinálni gyakrabban), akkor meg rosszul esik neki. Amit persze meg is értek, és hát emiatt bennem is elég rossz érzést kelt a dolog. Főleg azért is, mert igazából nincs sok pénze, és azt is jobb lenne, ha magára költené. Mert annak nincs értelme, hogy nekem vesz valamit, amit aztán úgy sem használok.


Én emiatt gyakorlatilag évek óta enyhe gyomorideggel "várom" a karácsonyt. Ezerszer próbáltam neki elmagyarázni, hogy ez a helyzet így egyikőnknek sem jó, de nem sok eredménye lett. Kamaszkoromban az volt a megoldás, hogy pénzt kaptam tőle, meg apróbb dolgokat (zokni, stb.).


2013. nov. 21. 17:19
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Ajánld fel neki, hogy menjetek együtt ajándékot venni, te kiválasztod ami tetszik ő megveszi és majd "nagyon meglepődsz" karácsonykor. :D Szerintem ez jó lehet, hisz nem vagy már gyerek, tudod, hogy nem a Jézuska hozza... :D
2013. nov. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez nem rossz ötlet egyébként, bár szerintem karácsony előtt már nem fogunk találkozni. Azt nem értem benne, miért akar mindenáron ruhát venni nekem, vehetne könyvet, vagy bármi mást is. Ehelyett inkább mindig belemegyünk ebbe a kölcsönösen kellemetlen helyzetbe.
2013. nov. 21. 17:34
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor célozgasd neki mindig, hogy

-jaj! anyu, láttam egy nagyon jó könyvet, annyira vágyom rá, de sajnos nem tudom megvenni

- de jó lenne ha meglenne az a könyv nekem..

2013. nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Találj ki valami hasznosat, aminek örülnél és célozgass rá sűrűn, hogy de szeretnéd, de jó lenne, ha lenne, már régóta szered, de sajnáltad magadtól.
2013. nov. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

Azért csináljátok ezt, mert ez egy játszma mindkettőtök részéről. Tudattalan játszma, és egészen másról szól, mint az, amit a felszínen kimondtok problémaként.


1. Neked semmi sem jó. Próbálsz megoldást találni, "próbálsz" anyuval egyezkedni.

2. Anyuka erőszakoskodik, hogy csakis ezt vagy azt veszi meg, HOLOTT pontosan tudja, hogy úgyis csak megbánt vele.

3. Te jó képet vágsz hozzá a felszínen, de belül esz a méreg.

4. Anyuka halálra sértődik, hogy ő csak jót akart.

5. Neked pedig bűntudatod lett, hogy anyukát megsértetted, ÉS a (jogos) haragodat ellene (hogy nem vette figyelembe az akaratodat) fojtod lefelé és befelé, vagy panaszkodsz kifelé.


A valódi cél anyuka részéről a zsarnokoskodás, az, hogy téged kis h.lye gyerek szerepben tartson, és neki megmaradjon a énmégfontos-vagyok-szülővagyok szerep. Plusz a számodra meghatározott negatív énképedet fenntartsa: "lám, te milyen undok és önző ember vagy, hiszen én (akinek alig van pénzem) majd megszakadok, hogy neked adjak, és neked semmi se jó". Ez nagyon-nagyon durva lelki erőszak!


A te célod pedig az, hogy anyuka szeretetét VÉGRE elnyerd és legyőzd a zsarnokosását, és érvényesítsd az akaratodat.


Ebből az ostoba játszmából úgy lehet kilépni, hogy tudatosítod magadban, hogy mit akarsz, ahhoz mindenáron ragaszkodsz - értsd: akkor is, ha megsértődik! -, és lemondasz arról végre, hogy ilyen anya szeretni tudna téged. Lehet, hogy valaha egy kissé szeretett, de nem eléggé. De ha nem eléggé szeretett kisgyereként, akkor most sem fogod ezt megkapni.


Mindez r-ohadtul fájdalmas, ezer tagadás van benne, ezer átsírt éjszaka, ezer meg ezer ordibálós nap. De a végén szabad leszel. Kérhetsz ehhez szaksegítséget is.


A másik variáció is drasztikus, de használ: ne tarts karácsonyt vele. Értsd: küldesz neki egy képeslapot és jónapot. Nem kötelező ajándékozásba verni magad, ha ilyen gáz az eredménye.


A Karácsony a Szeretet ünnepe, nem a gyomoridegé.

2013. nov. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk meg van beszélve, hogy vissza lehet adni az ajándékot. Ilyenkor az ajándékozó nyakén marad a dolog.

Ezt be kell kalkulálnia. Legközelebb ügyesebb lesz majd.

2013. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!


Én pontosan tudom milyen felállásról beszélsz, évekig volt szerencsém közelről látni ilyet, a volt lakótársam anyja személyében.


De nálunk gyökeresen más a helyzet, anyámban még az "egészséges" mértékű zsarnokoskodás sincs meg, nem hogy ilyen nagyüzemi. Ő nem megsértődik, ha nemet mondok, hanem csak egy csendes, beletörődő "na, tessék!"-et ereszt meg, amiben viszont benne van minden. Bennem nincs ilyenkor harag vagy bűntudat, mint írod, sokkal inkább szomorúság. Mert hát nem szeretem nézni, ahogy csalódik, még akkor sem, ha erről ő tehet.


Az, amiről te beszélsz, az egy valóban létező jelenség máshol, de nálunk nagyon nem erről van szó.

2013. nov. 21. 18:29
 8/15 anonim ***** válasza:

"Ó, már megint egy hordhatatlan darab. Ez már ha jól számolom a hetedik. Azt hittem ennyi után már felhagysz vele. Mennyivel jobb lett volna a legújabb Murakami-regény! Nah, de mindegy is, majd máskor, tessék, ez a tiéd!..."


Ha nem is annyira durván, mint az ötös írja, de azért ez van. Gondolj bele anyád sorsába, milyen célja van még az életében, lel-e valamiben örömet? Vagy inkább kapaszkodik az anyaságába, és ezt úgy képzeli el, hogy Ő tudja neked mi jó, és ő lát el ezzel, szinte mártírként. Te már felnőttél, önálló ízlésed, gondolataid vannak, de ezt nem tudja elfogadni. Ha el tudná, akkor tudna olyat venni neked, ami tetszik, és a te felnőtt életedben van helye.

De nem, te még a kislánya vagy, majd ő tudja helyetted is.


Nem tudatosan csinálja ám, csak védi azt a tudatot, hogy ő még gondoskodik rólad, tudja mire van szükséged, és van _értelme_az_életének_.

2013. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Legjobb megoldás: karácsonykor nem ajándékozni. Nálunk bejött a családban. Ünneplés-ünnepi vacsi, éjféli mise, karácsonyfa, minden megvan, csak a kényszerű ajándékozás, a karácsony előtti féktelen pénzköltés, és a felesleges tárgyak "cseréje" nincs. Amióta így csináljuk sokkal szebbek, meghittebbek és nyugodtabbak a karácsonyok.
2013. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9.: Ez tényleg szép. Csak ha megáll az elmélet, akkor ugye a gyereknek kéne ezt felhoznia, és hát ő mégse tudhatja jobban, meg hát a gyereket meg kell ajándékozni, az kötelessége egy anyának!
2013. nov. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!