Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni olyan emberrel...

Mit lehet tenni olyan emberrel, aki szinte mindig mellélő az ajándékvásárlással?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már gyerek, mégis nem tudok mit kezdeni a helyzettel, hogy anyám nem igazán tudja eltalálni az ízlésem. Pontosabban szinte sosem. Ennek ellenére kitartóan próbálkozik vele. Főleg ruhaneműkkel kapcsolatban, a tőle kapott ruhák gyakorlatilag nagyon nem illenek az én ruhatáramban, eszembe sem jutna megvenni őket.


Igazából régóta probléma ez nálam, és nem találom a jó megoldást a kérdésre. Ha úgy teszek, mintha tetszene, akkor csak "felbátorodik" és gyakrabban kerülök ilyen helyzetbe. Ha meg megmondom őszintén (ezt szoktam csinálni gyakrabban), akkor meg rosszul esik neki. Amit persze meg is értek, és hát emiatt bennem is elég rossz érzést kelt a dolog. Főleg azért is, mert igazából nincs sok pénze, és azt is jobb lenne, ha magára költené. Mert annak nincs értelme, hogy nekem vesz valamit, amit aztán úgy sem használok.


Én emiatt gyakorlatilag évek óta enyhe gyomorideggel "várom" a karácsonyt. Ezerszer próbáltam neki elmagyarázni, hogy ez a helyzet így egyikőnknek sem jó, de nem sok eredménye lett. Kamaszkoromban az volt a megoldás, hogy pénzt kaptam tőle, meg apróbb dolgokat (zokni, stb.).


2013. nov. 21. 17:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
9-es, nálunk csak a kicsi gyerek kap ajándékot, a 30 éves gyerekek nem :).
2013. nov. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Ha nem is annyira durván, mint az ötös írja, de azért ez van. Gondolj bele anyád sorsába, milyen célja van még az életében, lel-e valamiben örömet? Vagy inkább kapaszkodik az anyaságába, és ezt úgy képzeli el, hogy Ő tudja neked mi jó, és ő lát el ezzel, szinte mártírként. Te már felnőttél, önálló ízlésed, gondolataid vannak, de ezt nem tudja elfogadni. Ha el tudná, akkor tudna olyat venni neked, ami tetszik, és a te felnőtt életedben van helye.

De nem, te még a kislánya vagy, majd ő tudja helyetted is. "


Nem, nagyon nincs ez. :) Anyám ennek pont hogy az ellentéte, és egyáltalán nem mártírkodik, csak simán rosszul esik neki, hogy nem sikerült örömet szereznie. De ezt még sosem vetette a szememre, az ízlésembe, döntéseimbe már 10 éves koromban sem szólt bele.


Egyébként a férfi nemet erősítem, de szerintem ez lényegtelen.

2013. nov. 21. 22:44
 13/15 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, miért nem működik közöttetek a kommunikáció. Nekem is folyton ez volt a baj anyukámmal, hogy hordhatatlan ruhákat vett, ami a saját ízlésének volt megfelelő + még 20 évesen is kétszer nagyobb méretet kaptam "Majd belenősz" címszóval. Elmondtam neki, hogy NEM kérek ruhát sem karácsonyra, sem szülinapra. Azóta megbeszéljük, hogy mit szeretnék és azt kapok. Persze mindig van mellette valami meglepetés is, de az mindig olyan, amivel nem nagyon lehet mellé lőni. Szóval én azt tanácsolom, beszéld meg vele, mondd el neki, mit szeretnél és hogy ruhát ne vegyen!
2013. nov. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Hát látod ezt én sem értem. Azon már réges-régen túl vagyunk, hogy én kijelentettem, nem szeretnék ruhát kapni tőle, körülbelül 12 éves koromban történt mindez. Azóta több mint 10 év telt el, párszor meg is ismételtem a dolgot, de nem sok eredménye lett. Havonta egyszer találkozunk körülbelül, azt nem hinném, hogy ilyenkor folyton fel kellene hoznom a témát.
2013. nov. 22. 14:22
 15/15 anonim ***** válasza:

ezt én is le tudtam rendezni anyámmal, egy darabig vágtam a jó pofákat, aztán közöltem, hogy ne haragudjon, de ezt biztos, hogy soha nem fogom felvenni, szerencsére a nővéremnek általában tetszettek azok, amiket anyám nekem nézett, így mindig neki adtam és elmondtam úgy 5x hogy inkább ne vegyen nekem ruhát, úgy se találja el. azóta nem vesz.


én azt csinálnám, hogy felhívnám, hogy közeledik a karácsony, van-e valami kívánsága, ötlete, hogy mit szeretne és miután erre válaszolt, mondd meg, hogy oké, én bárminek örülök, csak ruhát ne vegyél, mert már így is selejteznem kéne, mert nem férek el a szekrényeimben, vagy valami ilyesmi...

2013. nov. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!