Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért érzem azt hogy a szüleim...

Miért érzem azt hogy a szüleim még mai napig beakarják nekem bizonyítani hogy jobb döntéseket tudnak helyettem hozni?

Figyelt kérdés
Mai napig fizetik rám a rezsit meg az ennivalót de a saját dolgaimat igyekszem a vállaimra venni. Folyton dirigálnak hogy mit hogyan csináljak és baromira kiakaszt, egyszerűen nem tudok koncentrálni a saját életemre mert folyton ott vannak és idegesítenek. Eddig még nem üvöltöztem egyszer sem, hiába magyarázom el nekik hogy az én életem én döntök a saját dolgaimról mindenben okoskodnak. Úgy próbálnak kezelni mintha még mindig kisgyerek lennék. Mi lehet ennek az oka? Félnek attól hogy elköltözök otthonról esetleg? Anyámnál főleg nagyon érzem hogy szeretne visszanyomni a gyereklétbe.

2013. nov. 23. 12:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy esetleg fél attól hogy ha elmegyek itthon marad apámmal, akivel amúgy is borzalmas a házasságuk de anyám főleg nagyon megmagyarázza magának meg mindenkinek hogy ez milyen jó és harmonikus kapcsolat. Persze ezeket mindig úgy mondja ki hogy nem néz a másik ember szemébe.
2013. nov. 23. 12:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert bizonyára így is van. Tényleg be akarják bizonyítani.

Evvel nem fogsz tudni mit kezdeni, mert nem Te okozod ezt a viselkedést náluk, ez sokkal mélyebbről és máshonnan ered.

Csak tanuld meg, hogy NE akard elnyerni a beleegyezésüket, csak szimplán csináld, amit akarsz!

Ha valamibe be akarod vonni őket, akkor is kész tényként mondd el nekik, hogy ezt csinálod, azt csinálod, most ide mész dolgozni, azt tanulod, ezt vetted meg, Y-hoz mész át, elmész 2 hétre idemegoda, lecseréled a szekrénysort és jönnek a szállítok kedden 4-kor. Slussz.

2013. nov. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra és mondd meg nekik, hogy jogod vagy a függetlenséghez, annak ellenére is hogy náluk laksz.
2013. nov. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Így lesz!
2013. nov. 23. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!