Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a jobb, ha nincs...

Melyik a jobb, ha nincs nyelvvizsgám, de bármikor tudom bizonyítani hogy jól beszélem az adott nyelvet, vagy ha van nyelvvizsgám és gyengébb vagyok a nyelvből?

Figyelt kérdés
Mert sok álláshirdetésben tapasztalom hogy szükség van nyelvtudásra, de nekem nincs meg a nyelvvizsgám, viszont egészen jó vagyok írásban és szóban angolból. Egyszerűen csak nem volt miből finanszíroznom a nyelvvizsgámat.
2010. dec. 20. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb az, ha mindkettő megvan. Egyébként attól függ, hová jelentkezel, van ahol nyelvvizsga nélkül szóba sem állnak veled, de van olyan is, ahol elég, ha jól beszéled. Elvileg ez utóbbiak vannak többségben.

Egyébként meg csináld meg a nyelvvizsgát, azért nem olyan drága, hogy valamilyen úton-módon ne tudd kifizetni. Ha munkanélküli vagy, kérdezd meg a munkaügyi központban, hogy van-e erre valamilyen támogatás.

2010. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
a nyelvvizsga az csak egy papír, természetesen jobb, ha inkább tudsz beszélni,mintha csak van és nem tudsz beszélni, viszont, ha nincs lehet, h valaki más kapja meg az állást ez miatt, attól függetlenül, h az illető esetleg rosszabbul beszél mint te!! ez van!! ennyit jelent egy szar papír!!!
2010. dec. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A közigazgatásban a papírt nézik (az alapján jár nyelvpótlék), a többi helyen meg általában azt, hogy ténylegesen beszéled-e.
2010. dec. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!