Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek a szüleim? 15/L

Miért ilyenek a szüleim? 15/L

Figyelt kérdés
Amit leírok, abban se túlzás, se hazugság nem lesz, előre szólok. Tulajdonképpen én világéletemben az a tipikus jó gyerek voltam. A legrosszabb év végi/fél évi jegyem 3-as volt matekból és fizikából nyolcadikban (mondjuk ha úgy arra is figyelt volna a tanár, aki nem kitűnő matekból, akkor lehetett volna jobb is). A cigit a drogot és az alkoholt csak hírből ismerem, "pasim" se volt még, sőt fiúval is csak egyszer találkoztam sulin kívül (megbeszéltük, hogy elmegyünk egy plázába, mint haver a haverral). Azt se titokban tettem meg, még a srácot is bemutattam. Mindig elmondom, hogy mikor és hova megyek, és hogy meddig leszek el. Az esetek többségében mindig megteszem, amit kérnek tőlem. Persze volt már, hogy visszaszóltam, de melyik kamasz nem... És soha egyszer sem káromkodtam a szüleim előtt. Az öltözködésemben semmi kifogásolni való nincs, nincsenek kirívó ruháim és a sminkem csak szempillaspirálból és egy kis szemceruzából áll. A legnagyobb bűnöm eddig az volt, hogy kifestettem feketére a körmömet, pedig anya nem szerette volna. Ennek ellenére mindig rossz vagyok. Szó nélkül tűröm, hogy apám azt se tudja, hány éves vagyok, pedig velünk lakik és hogy csak akkor néz rám, mikor rosszabb jegyet kapok (most mentem gimibe). Akkor sem azért, hogy segítsen, hanem hogy elmondja, hogy ha megbukok, agyonver és kivág itthonról. És hogy szóba sem fog velem állni, ha nem megyek egyetemre. (Amúgy se anyának, se apának nem fordult meg a fejében a továbbtanulás. Akkor még megérteném, hogy azt mondják, ha diplomásak lennének. Amúgy meg menni fogok egyetemre (legalábbis tervezem), de ez most nem lényeg.) Anyának a papagájaink előbb állnak az értékrendjében, mint én. Tűrtem, hogy a nagyim csak úgy spontán mindennek lehordjon és megverjen, és a szüleim nem tettek ellene semmit. Nem szabad megvédenem magamat, ha az öcsém vagy a kisúgom csesztetnek (úgy nézek ki, mint aki összeverekedett egy termetesebb macskával...). Én ezt komolyan nem értem. Hiába igyekszem, egyre inkább lenéznek. Tudniillik én vagyok az, aki tönkretettem az életüket azzal, hogy megszülettem. Anya meg se próbálta titkolni, hogy miután megszülettem, a nagyim kezébe nyomott. Addig vele voltam, hogy már fel se ismertem a saját anyukámat. Aztán anya szerint az, hogy a sötétszőke hajamból pár árnyalattal sötétebbet szeretnék hajszínezővel (ami pár mosás után kikopik) sokkal elítélendőbb, mint hogy ő évek óta idegen pasikkal randizgat. Kezd nagyon elegem lenni ebből az egészből, de már nem merem kinyilvánítani a véleményemet sem. Szeretnék végre úgy élni, ahogy egy tininek kell. (És most nem a 15 évesen terhes, éjfélig bulizó ribikre gondolok természetesen.) Semmi önbizalmam nincs már. Én rontottam el a dolgot azzal, hogy az elejétől fogva vakon engedelmeskedtem?

2013. nov. 23. 21:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Most is az hallgatom, ahogyan az öcsém és az anyám "diszkréten" kibeszélnek, pedig itt ülök pár méterre tőlük...
2013. nov. 23. 21:16
 2/7 Orgins válasza:
80%
Nos, az én szerény véleményem szerint, te nem tehetsz semmiről.Ha egy szülő veri a gyerekét, azzal a saját tehetetlenségét fejezi ki.Igazából a lehet, hogy a stresszt vezetik le rajtad, vagy a saját elcseszet életüket akarják elfelejteni, vagy csak ilyen elmaradott eszmékben hisznek.Igazából amint lehet menj kollégiumba. 15/F
2013. nov. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Orgins válasza:
57%
Kitartás.
2013. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Mint lehet erre mondani? A hiba az ő készülékükben van nehogy már te menj rá lelkileg.

Anyád olyan, mint a nagyid volt, mit várhatnál tőle?


Azt hiszem itt az ideje az érzelmi leválásnak.

Tudom kell a szülői szeretet de lássuk be ők erre nem alkalmasak. Anyád nem is akart téged akkor fújhatod. Az, hogy ilyen lelketlenek az már végképp nem a te sarad.


Egyszer kitörnék és mindent a fejükre hordanék csak úgy a kíváncsiság kedvéért. Aztán ha nem változik semmi akkor teljes elszeparálás, kommunikáció megszüntetése, csak ha muszáj akkor.


A tesóimtól meg nem tűrném el a verést.

Akkor sem ha anyuka hisztizik.

Ilyenkor szépen konkrétan elmondod a tényeket és közlöd vele, hogy nem megy vele semmire azzal, hogy ha a homokba dugja a fejét mert nem hagyod magad lealázni.

Igen néha szükség van az ellenállásra az ilyen agyatlan szülőkkel szemben.

Ha megszült az már az ő felelőssége egye meg, amit főzött ne téged hibáztasson mert rosszul döntött. Az ő élete, az ő döntése!


Egyébként az ilyen "szülők" szoktak magányosan felfordulni öregkorukban.

Megpróbálnék később egy ösztöndíjas képzést, kollégiumot aztán tipli előtt kőkeményen beolvasnék nekik megmondánám nekik, hogy sose voltak jó szülők aztán úgy vágnám rájuk az ajtót, hogy tokkal esne ki és sose mennék többet haza!


Ha a tesóid meg mellé állnak és olyanok lesznek, mint ők akkor megkapták, amit érdemeltek.

Majd ha sikeres leszel belefulladhatnak az irigységbe.

Mellesleg ha már úgy is áll a bál és úgyis rossz vagy... hát állj ki magadért. Lehet ez még rosszabb? Csak addig tudják csinálni, amíg hagyod. Mit veszíthetsz?


A tesókkal elbeszélgetnék, hogy gondolják át mert a családon kívül senkire sem számíthatnak és ha most elcseszik, a szülők sem élnek örökké...senkinek nem lesznek fontosak...akinek nincs jó családja az nagyon sokat veszít. Vegyék észre, hogy tahók a szüleitek és velük is így fognak bánni ha nagyobbak lesznek.


Ennyi.

2013. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

jaj édesem... :( annyira sajnálom hogy bánnak veled. pedig nem te tehetsz róla.

tudod az a baj, h nem kívánt gyerek voltál (ez nem bántás, csak ténymegállapítás). ezt a bélyeget nem mosod le magadról a szüleid előtt, pedig más hogy örülne ha ilyen normális kamasz gyereke lenne.

speciel én nem voltam egy matyóhímzés, de anyám ennek ellenére szeretett és biztatott, mellettem állt mindenben. egy normális szülő ilyen.


amit tehetsz, hogy nagyon jól tanulsz, ha kell, akkor jársz korrepetálásra, és érettségi előtt nagyon messzi egyetemeket jelölsz meg azon a bizonyos papíron.


addig is tarts ki valahogy, és próbálj meg találni a környezetedben egy olyan embert, aki pozitív megerősítést ad, segít átvészelni a tinikor nehézségeit, és hisz abban hogy értékes vagy.


ha elvégzed a gimit, onnantól részben a saját lábadra állhatsz, és vissza sem kell nézned. a fiúkkal óvatos legyél, szeretik kihasználni az ilyen kis elveszett lelkeket mint te vagy. ne hidd el nekik a szép szavakat, csak olyan sráccal járj, aki a tetteivel is bizonyítja hogy szeret téged.


ha valamiben tudok segíteni, akkor írj privit!


ölellek szeretettel.

2013. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Ha rosszul bánnak veled egy közegben teljesen jogos hogy rosszul érzed magad. Elfogadni ezt, és felvállalni, hogy a szüleid egy szemét játszmát kényszerítenek rád, amit te igazából nem akarsz, jobb, mint azt mondani, hogy végülis jó, csinálják nyugodtan ezt velem, mert jókislány vagyok.

Nem kell engedelmeskedni, és fejet hajtani sem, belenyugodni pedig végképp nem. Se nem elnézőnek lenni.

Legtöbb amit tehetsz, hogy keresel egy olyan közeget, amint tudsz, ahol hagynak nyugodtan élni, és nem bántanak.

Bár, ez csak az én véleményem.


Én is ilyen közegben kényszerültem felnőni, ahol szinte bárhová mentem volna, csak haza nem. Bár, én többször megszöktem, de mindíg "elkaptak". Anyám legutóbb hívott, ordítova, szokásos műsorral. Szó nélkül leraktam, telefonszámváltás. Nemérdekel. Nem tartozom neki semmivel, csak azért, mert véletlen megszült.

2013. nov. 24. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha visszamehetnék az időben, azt mondanám magamnak, hogy legyek önző annyira, amennyire csak lehet.

Tehát, ne velük és a f*aikkal foglalkozzak, hanem magammal, és a jövőmmel. Tervezz előre. Sulival, kapcsolatokkal, bármivel , ami a majdani szabadságodat fogja szolgálni. Tanuld meg a magad szempontjait, céljait nézni és véghez vinni, megvalósítani őket szép lassan.

Ha így teszel, akkor teszel a legtöbbet magadért. Szerintem.

2013. nov. 24. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!