Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőknek miért nem mindegy...

A szülőknek miért nem mindegy hogy a gyerek hány évesen veszti el a szüzességét, meg hogy kivel? Teljesen magánügy szerintem.

Figyelt kérdés
Semmi nem változik attól, hogyha egy fiú/ lány már túl van az első szexen. Nem lesz attól rosszabb ember, nem fog tőle roszabbul tanulni, nem változik semmi az életében. Sokszor úgy érzem a szülők azért háborognak miatta, mert ez az első jel arra hogy a gyerek kezd felnőni, és megijednek hogy kezdik elveszíteni a régi aranyos kislányt/kisfiút. Az egész téma túl van lihegve... Azt én is elítélem ha 14 év alatti kisgyerekek szexelnek, de afölött már nem hiszem hogy túl kéne aggódni a dolgot. Például az én szüleim tudták hogy 15 évesen már csináljuk a barátommal, de egyikőjüket sem zavarta, teljesen természetesnek vették, nem is hozták fel a témát soha. Mégis normális ember lett belőlem így 7 év eltelltével.
2013. nov. 24. 18:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%
De egy 15 évesen még nagyobb az esélye, hogy"véletlenül " terhes legyen. Másrészt azért nem mindegy, hogy egy szakma érettségi után szül vagy 8 általánossal.
2013. nov. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem gondolt át a dolgaidat és kezd új életet... Mert ez a gondolkodásmód csak káros az emberre. Végül is 15 éves gyerek had dugjon ma' nem?Ha' mehet a genbengbe is had bass za'k meg jól a seggét, hisz magán ügy micsinál a csájjee...
2013. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
71%
Nézd Kérdező, a szülőknek mindegy vagy nem mindegy, de a törvényes beleegyezési korhatár felett úgyse tudnak tenni érdemben semmit - az meg Magyarországon szerencsére teljesen normálisan, életszerűen szabályozott... immár vagy 130 éve...
2013. nov. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
83%
Nem, ez abszolut nem a gyerek magánügye. Először is egy gyerek még ne szexeljen. 15 évesen a többség még elég éretlen. Másrészt, egy 15 éves gyerek még nem érzi a teherbeesés súlyát. Ezt ne hasonlítsd össze egy 20 éves esetével, ott már felelősségteljesebb(nek kéne lennie jobb esetben) az illető, és a következményekről is ő dönthet.
2013. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
79%

15 évesen nem az kéne legyen a téma, hogy szex. 1-2 évvel utána már másabb az ember lelkileg ér értelmileg, nem kapkod, nem siet, nem dicsekszik vele.

Neked szerencséd van, mert figyeltek rád otthon, és te megértetted, hogy nem vízibombának van az óvszer; de ez nem általános dolog.


Nem véletlenül mondják, hogy mindent a maga idejében.

2013. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
48%

dehogy, az ilyen félelem túl komplex ok mögélátása.

egyszerűbb: szokásból. konformizmus.


csak nem értem miért kérdezed ha te is tudod.


"nem is értem a hülye szülők miért nem hagyják a gyereküket pedofilokkal lelépni, mert miért akarják elkerülni, hogy a gyerekük meggondolatlan dolgot tegyen, amit egész életében bánni fog"


tehát aki 15 évesen egy 16 évessel lefekszik, ott a 16 éves pedofil és rögtön meg is szökteti.


tényleg, mindenki bánja az elsőt. és ha bánja akkor mi van? attól nem lesz értelmesebb, hogy tiltják neki.


"Talán mert a legtöbb 15 éves még nagyon gyerek agyilag, és senki nem akarja hogy 15 évesen a butasága, tájékozatlansága vagy egyszerűen azért mert a "barátom nem szereti a kottont" miatt terhes legyen vagy nemi betegséget kapjon el. "


újabb közhely. a legtöbb 30 éves is gyerek agyilag, csak nagy mellei vannak és pénzt keres.


a védekezésnek megint nincs köze ahhoz, mikor veszti el valaki.


"Annyira nem magánügy, ha a nagy felnőttségeddel teherbe esel, aztán meg a szülők szívnak, mert neked 15 évesen már viszketett.

Biztos sok értelmes, felelős gondolkodású tinédzser van, de nem ez az átlag, a baba védekezés mellett is becsúszhat - 15 évesen te el tudtad volna tartani? Ugye hogy nem..."


tehát csak azok a felnőttek szexelnek, akik +1 gyereket el tudnának tartani? gondolkozzunk már mielőtt írunk. és persze csakis vaginális behatolás szex.

na mindegy az összes közhelyet nem olvasom végig.


"A legtöbb mai 20 éves ha terhes lesz véletlenül, akkor ugyan úgy nem tudja eltartani se magát se a babát, mert tanul még, és nyilván nem akkor fog gyorsan munka után nézni amikor megtudja hogy terhes. Tehát ilyen téren sok különbség nincs."


jól látod. de ezzel a véleményeddel egyedül fogsz maradni sokáig, a magyarok többsége nem haladó hanem maradi gondolkodású.


"De egy 15 évesen még nagyobb az esélye, hogy"véletlenül " terhes legyen."


a legtöbb abortusz 20-30 évesek közt történik. bumm. újabb közhely...


"Mert ez a gondolkodásmód csak káros az emberre."


pont a kultúrnácizmus teszi tönkre az embereket, nem az, ha szabad, boldog életet élnek.

egyébként se lesz senki jobb attól, hogy álszent, se értelmesebb ha vár x évig.

2013. nov. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
81%
Szerintem ma angyon összekeverik a gyerekek a felnőttek életét a gyerekkorral. Sokan beleugranak egy kapcsolatba, ami az esetek 80%-ban csak kaland és lefekszenek egy olyan emberrel,akit nem szertenek igazán. 13,14 évesen a barátokra kéne figyelni, élni egy tini életét nem pedig szexelni. Szerintem. Elég éretlengondolkodásmód lenne a szülőktől, ha mindezekeben még támogatnák is a csemetét.
2013. nov. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
41%

szerintem meg az az éretlen aki elhiszi hogy az 1800as években a 15 éves lányok-fiúk nem játszottak papásmamást.


meg aztán milyen barátok? ki mondja emg mit "kellene"?

2013. nov. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
74%
szerintem meg az az éretlen aki nem tuja, hogy az 1800as években a 15 éves lányok készültek a komoly életre, anyaságra és 18-19 évesen nem játszottak, hanem családjuk volt, gyermekekkel. A huszonéves már félő volt, hogy pártában marad.
2013. nov. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
55%

maradjunk annyiban, hogy nem mindenki gondolja ezt vagy látja ezt az 1800as évekről.

nosztalgiázni lehet, csak értelmetlen.

maradjunk a jelennél.

aki meg akarja mondani hogy másoknak milyen életet kell élni, az korlátoz másokat. korlátok közt meg ritkán van boldogság.

2013. nov. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!