Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőknek miért nem mindegy...

A szülőknek miért nem mindegy hogy a gyerek hány évesen veszti el a szüzességét, meg hogy kivel? Teljesen magánügy szerintem.

Figyelt kérdés
Semmi nem változik attól, hogyha egy fiú/ lány már túl van az első szexen. Nem lesz attól rosszabb ember, nem fog tőle roszabbul tanulni, nem változik semmi az életében. Sokszor úgy érzem a szülők azért háborognak miatta, mert ez az első jel arra hogy a gyerek kezd felnőni, és megijednek hogy kezdik elveszíteni a régi aranyos kislányt/kisfiút. Az egész téma túl van lihegve... Azt én is elítélem ha 14 év alatti kisgyerekek szexelnek, de afölött már nem hiszem hogy túl kéne aggódni a dolgot. Például az én szüleim tudták hogy 15 évesen már csináljuk a barátommal, de egyikőjüket sem zavarta, teljesen természetesnek vették, nem is hozták fel a témát soha. Mégis normális ember lett belőlem így 7 év eltelltével.
2013. nov. 24. 18:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
81%

"aki meg akarja mondani hogy másoknak milyen életet kell élni, az korlátoz másokat"

Igen,ez felnőttek közt így van. A nevelésben meg értelmes korlátokat (is) kell adni, amibe kapaszkodva eléri az önálló, felelősségteljes gondolkodáson alapuló felnőtt életet.

2013. nov. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
80%

Anyukaként írom a véleményemet, igaz még távol van ez az időszak, de egyszer eljön.

Pár hónapja volt egy kérdés itt a GYK-n, hogy mikor kell elkezdeni a gyerekek felvilágosítását. Sok más hozzászólóval együtt azon a véleményen voltam, hogy nem lehet elég korán elkezdeni. Persze egy kíváncsi 3-4 évesnek nem lehet elmondani tényszerűen, hogy hogyan is lett pontosan a kistestvér anya pocakjában, de a maga szintjén néhány dolgot már el lehet neki mondani.


Szóval arra akartam kilyukadni, hogyha egy szülő a gyerekét fokozatosan felkészíti a szexuális életre, akkor nagyon nem kell aggódnia 15 éves korában, akár fia van, akár lánya. Felkészítés alatt sok mindent értek: azt is, amit biológiából fognak tanulni (sajnos sokszor jóval később, mint kellene), az érzelmi rész fontosságát, a fogamzásgátlás módszereit és fontosságát, nem árt ha hall a nemi betegségekről, és igyekszem majd úgy beszélni ezekről a témáról, mint ami fontos és jó, ha megfelelően áll hozzá és a partneréhez. (az a legrosszabb, ha a szülő tiltja, és olyan gátlásokat nevel a gyerekbe, amiket évek múlva is alig tud leküzdeni).

Én már most biztos vagyok benne, hogy még középiskolás korában be fogom íratni intim tornára, mert nagyon hasznos a gyakorlati rész és a szemlélet is.

Szóval, ha ezeket sikerül megvalósítanom, akkor nem fogok azon görcsölni, hogy mi van, ha ő 15 évesen érettnek érzi magát a szexhez. Persze nem mindegy kivel, de ha sikerül úgy nevelnem, ahogy szeretném, akkor talán emiatt sem kell aggódnom.

2013. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
53%
De a 20 éves legalább már az általánost befejezte, meg a középsulit! Tényleg nem megy sokra vele, de még mindig jobb, mintha ezek sem lennének és úgy szül gyereket, arról nem is beszélve, hogy buta marad és buta embernek a gyereke is az lesz.
2013. nov. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
60%

"aki meg akarja mondani hogy másoknak milyen életet kell élni, az korlátoz másokat"


Ahha, hát ezért van ennyi idióta kölyök! Mert így állunk hozzá a neveléshez. Szuper.

2013. nov. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%
Nézd #24, ez egy olyan érem, aminek van két oldala, meg egy pereme is... Egyfelől ja, nyilvánvaló, hogy a nevelés jelentékeny része az értékek közvetítése. Másik oldalról viszont az is nyilvánvaló (kellene, hogy legyen), hogy egyetlen ember sem szúrhatja el egy másik ember életét azzal, hogy tőle idegen értékrendet és gondolkodást akar ráerőszakolni. A perem meg az, hogy a hatályos törvények jelölnek ki határokat a kérdésben.
2013. nov. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
25! Nem hiszem hogy ennyire ki kellene forgatni a szavaimat, kicsit túl sokat láttál bele.
2013. nov. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
46%

"A nevelésben meg értelmes korlátokat (is) kell adni, amibe kapaszkodva eléri az önálló, felelősségteljes gondolkodáson alapuló felnőtt életet."


az a baj, hogy a legtöbb szülő csak értelmesnek hiszi a saját korlátait.


"Szóval arra akartam kilyukadni, hogyha egy szülő a gyerekét fokozatosan felkészíti a szexuális életre, akkor nagyon nem kell aggódnia 15 éves korában, akár fia van, akár lánya. Felkészítés alatt sok mindent értek: azt is, amit biológiából fognak tanulni (sajnos sokszor jóval később, mint kellene), az érzelmi rész fontosságát, a fogamzásgátlás módszereit és fontosságát, nem árt ha hall a nemi betegségekről, és igyekszem majd úgy beszélni ezekről a témáról, mint ami fontos és jó, ha megfelelően áll hozzá és a partneréhez. (az a legrosszabb, ha a szülő tiltja, és olyan gátlásokat nevel a gyerekbe, amiket évek múlva is alig tud leküzdeni). "


ezzel egyetértek, de a legtöbb szülőt nem tanították meg, hogyan kell neveleni, mert ők sem kaptak nevelést, ezért hiszik azt, hogy zsarnokoskodással majd jó irányba terelik a gyereket.


"Én már most biztos vagyok benne, hogy még középiskolás korában be fogom íratni intim tornára, mert nagyon hasznos a gyakorlati rész és a szemlélet is. "


ehhez rettentő erős anya-lánya kapcsolat kell, amit csak bizalommal hosszú időn át lehet kiépíteni, de az emberek még magukkal sem foglalkoznak, nemhogy másokkal. persze kívánom a legjobbakat, nem célok másra.


"De a 20 éves legalább már az általánost befejezte, meg a középsulit! Tényleg nem megy sokra vele, de még mindig jobb, mintha ezek sem lennének és úgy szül gyereket, arról nem is beszélve, hogy buta marad és buta embernek a gyereke is az lesz."


szerintem meg az okos ember tudja, hogy nem az iskolázottság teremti az életrevalóságot.


"Ahha, hát ezért van ennyi idióta kölyök! Mert így állunk hozzá a neveléshez. Szuper."


nem, azért van annyi idióta kölyök, mert a szülők is olyanok, csak mellé lusták és álszent zsarnokok is. persze nézőpont kérdése te mit tartasz rossznak.


" Nézd #24, ez egy olyan érem, aminek van két oldala, meg egy pereme is... Egyfelől ja, nyilvánvaló, hogy a nevelés jelentékeny része az értékek közvetítése. Másik oldalról viszont az is nyilvánvaló (kellene, hogy legyen), hogy egyetlen ember sem szúrhatja el egy másik ember életét azzal, hogy tőle idegen értékrendet és gondolkodást akar ráerőszakolni. A perem meg az, hogy a hatályos törvények jelölnek ki határokat a kérdésben."


ezt is jól látod. egyébként a törvények is csak eltérő értékek versengése-legalizálása. gyakorlatilag minitársadalom a család.


" 25! Nem hiszem hogy ennyire ki kellene forgatni a szavaimat, kicsit túl sokat láttál bele."


azok a szavak, amiknek nincs tartalma, csak csúfítják a csendet.

2013. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
87%

"Én már most biztos vagyok benne, hogy még középiskolás korában be fogom íratni intim tornára, mert nagyon hasznos a gyakorlati rész és a szemlélet is. "


"ehhez rettentő erős anya-lánya kapcsolat kell, amit csak bizalommal hosszú időn át lehet kiépíteni, de az emberek még magukkal sem foglalkoznak, nemhogy másokkal. persze kívánom a legjobbakat, nem célok másra."


Két dologban tévedsz: az egyik, hogy fiam van és nem lányom:) A másik, hogy annyira azért nem látom rossznak a helyzetet, hogy az emberek sem magukkal, sem másokkal ne foglalkoznának. Persze nehéz, mert idő és pénz kérdése, de reméljük a legjobbakat.

2013. nov. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!