Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy dolgozzam fel ezt a...

Hogy dolgozzam fel ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Van egy párom, akinek van 2 felnőtt lánya. Nem túl régóta vagyunk együtt, ezért még kizárt, hogy négyesben szervezzünk programokat. De a párom, ha lányok úgy kívánják elmegy velük pl. egy 1 hetes síelésre. Nekem ez persze baromi rosszul esik...

Nekem nőgyógyászati okokból nem lehet vagy csak nagyon nagy szerencsével lehet gyerekem. Ezt az egészet is nehezen tudom elfogadni, de még akkor jön egy ilyen szitu is, hogy más "gyerekek" miatt szorulok háttérbe.

Most biztos elítéltek, főleg azok, akiknek gyereke van, hogy ezt meg kell értenem stb. De örülnék, ha valami segítő gondolatokat is írnátok ennek a feldolgozásához.


2013. nov. 25. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért ne mehetnél velük?
2013. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mert még nem igazán kedvelnek. Nem tudom, hogy fognak-e valaha, de most ez van...
2013. nov. 25. 14:09
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
1-es gondolom még nincsenek együtt olyan régóta! Bár én sem értem, hogy ha már felnőttek a gyerekek, akkor őket sem zavarná már annyira mint pl. egy kisgyereket. Ahol ugye kis idő kell, hogy elteljen míg apuka bemutatja nekik az új választottat! Kérdező hány évesek a gyerekek?
2013. nov. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már találkoztál velük párszor? Miért mik történtek, hogy úgy érzed, hogy nem kedvelnek?
2013. nov. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal értékesebb az az ember, aki ennyire szereti a lányait, mint az, aki háttérbe szorítja őket egy barátnő miatt. Nem megbántani akarlak, de neki ők az elsők, és ez így van jól. Ilyen egy jó apa. Ha ti ketten jól kijösztök, akkor próbáld meg elfogadni ezt a helyzetet. Nem háttérbe szorulsz, csak ők a gyermekei, ezt meg kell értsd. Az nem jelenti azt, hogy téged nem szeret. Szerintem egy nagyszerű férfival keröltél össze, és próbáld meg ezt értékelni. Minnél jobban támogatod őt abban, hogy a gyermekeivel töltse az időt, annál szívesebben von be majd téged is a közös programokba.
2013. nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Elárulnád, mi az a nőgyógyászati ok? Nekem lombikom volt, rokonom pedig endometriózissal küzdött és 4 gyereke van!


Amúgy ha könnyen lehetne gyereked, akkor is "háttérbe szorulnál" a lányai miatt.

2013. nov. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

22 és 24 évesek. Nem, még nem találkoztunk, vagyis csak a fiatalabbal egy rövid időre, de akkor nem tudta, hogy ki vagyok.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. nov. 25. 14:14
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon nem akartam a nőgyógyászati vonalat boncolgatni, de tessék... Nincsenek petevezetékeim, a 3. endometriózis miatti műtétemen eltávolították. Azóta (és azelőtt is) teli voltam nagyobbnál nagyobb cisztákkal, ami miatt a lombikot évekig nem tudták elkezdeni.

Persze, értem én hogy ha terhes lennék, akkor is a lányai lennének a legfontosabbak, de talán nekem is lenne valaki, aki fontos lenne -talán még nála is fontosabb- a saját gyerekem...

2013. nov. 25. 14:18
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
És mi az esély arra, hogy megkedvelnek ha soha nem találkozol velük? 20-on éves lányokban - pláne ha jó a viszony az apjukkal - csak van annyi belátás, hogy nem zsigeri gyűlölettel indítanak.
2013. nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ezt a találkozást igazából senki nem akarja (szerintem). Én nem erőltetem, hogy is tehetném... És valahogy ők se, így telnek múlnak a hetek... A furcsa, hogy még csak nem is beszélnek rólam. Az apjuk nem akar felhozni, mint téma, a lányok, meg nem kérdeznek... Legalábbis én így tudom.
2013. nov. 25. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!