Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy dolgozzam fel ezt a...

Hogy dolgozzam fel ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Van egy párom, akinek van 2 felnőtt lánya. Nem túl régóta vagyunk együtt, ezért még kizárt, hogy négyesben szervezzünk programokat. De a párom, ha lányok úgy kívánják elmegy velük pl. egy 1 hetes síelésre. Nekem ez persze baromi rosszul esik...

Nekem nőgyógyászati okokból nem lehet vagy csak nagyon nagy szerencsével lehet gyerekem. Ezt az egészet is nehezen tudom elfogadni, de még akkor jön egy ilyen szitu is, hogy más "gyerekek" miatt szorulok háttérbe.

Most biztos elítéltek, főleg azok, akiknek gyereke van, hogy ezt meg kell értenem stb. De örülnék, ha valami segítő gondolatokat is írnátok ennek a feldolgozásához.


2013. nov. 25. 14:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem te nagyon rosszindulatú vagy és féltékeny, ráadásul semmi okból.


Ha egy elvált férfival kezdtél, akkor kénytelen leszel elfogadni, hogy a gyerekei mindig az elsők lesznek neki - ők akkor is ott lesznek, amikor 90 évesen már az ágyból nem tud kikelni, te pedig mióta ismered? Pár hónapja? És ki tudja, meddig lesztek együtt?


Ha szereted őt, akkor fogadd el a gyerekekkel EGYÜTT! Ami rosszul eshet, az esetleg az, hogy te nem tarthatsz vele ezekre az utakra, de az idővel majd jön ez is. Egy-két hónap után még nem kell siettetni a helyzetet.

2013. nov. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
U.i.: édesapám fél év után mutatta be az új barátnőjét, mi sem kérdezgettük róla előtte, pedig tudtuk, hogy van. Szerintem normális, hogy a barátod úgy gondolja, időnek kell eltelnie. Ilyen korban már nem akar az ember fűt-fát a gyerekei elé tolni, csak azt, amiben biztos.
2013. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtál kort, de valószínűsítem, hogy ha a párodnak felnőtt lányai vannak, neked meg még szülésen jár az eszed, akkor lehet némi korkülönbség közöttetek, sőt, lehet, hogy korban közelebb vagy a lányokhoz, mint az apjukhoz. Nem vagytok sok ideje együtt, mégis miért várnád el, hogy téma legyél, meg veled szervezzenek közös programot? A szülő nem a gyerekével beszéli meg általában a párkapcsolatait. Mit várnál, hogy a gyerekeit, akikkel huszonéve kapcsolata van, zárjon ki az életéből, hogy csak rád koncentráljon? Ha ilyet akarsz, miért nem egy huszonéves srácot választasz párodnak, akinek nincs előélete? Látszik, hogy mélyebb a probléma, és hosszú távon ezt nem fogod tudni tolerálni, így vagy elmész egy pszichológushoz, kibeszélni, hogy mi is a valódi baj, vagy elsárkányosodsz...
2013. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
91%
Barátnőmnél pont fordított helyzet volt, neki voltak nagy gyerekei, a párjának meg egy kicsi. Ők nem vártam semeddig, nagyjából egy hónap után már mindenki mindenkit ismert és egyáltalán nem volt gond. Hasonló helyzetben én is egyből elmondanám a gyerekeknek ha van valakim, és megbeszélném velük mikor mutatom be. Huszonéves "gyerekek", ők már felnőttek, nem kivárni, taktikázni mint egy kisgyereknél aki összezavarodhat vagy sérülhet ha különmennek a szülők. Szerintem a párod sem kezeli túl jól a helyzetet.
2013. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Bocsi de engem sem érdekelnek apám nőügyei, miért is kellene, hogy érdekeljen? Felnőtt nő vagyok, nem lakom otthon, nem vagyok kíváncsi kivel éppen mit csinál. És ha egyszer őt látogatom meg, és vele akarok lenni, akkor igen elvárom, hogy az épp aktuális hölgeymény ne legyen ott. Az természetesen más, ha mondjuk már egy éve tartósan van valaki, de akkor sem akarnék vele is rendszeresen találkozni, nyilván kettesben azt csinálnak, amit akarnak.

Sajnálom, hogy nem lehet gyereked, de azért az egészségügyi problémáid nem más emberekre kellene kivetítened. Miért nem beszélgetsz erről a pároddal, ha ez ennyire nyomja a lelked, hogy nem lehet saját gyereked? Örökbe is lehet fogadni akár. De el kell fogadnod, hogy a daját gyerekét még szép, hogy jobban fogja mindig szereti, mint az aktuális barátnőjét, az lenne a baj, ha ez nem így lenne.

2013. nov. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!