Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családi gondok miatti két...

WyLToR kérdése:

Családi gondok miatti két barát összeköltözés egy házba?

Figyelt kérdés
Nemrég történt az hogy barátom anyja bekattant és az összes személyes holmiját kirakta a ház elé egy bőröndbe. Így most a kölyök 17 évesen ház nélkül van. Az apja mondta ha választania kellene az anyja és a gyereke között az anyját választja szóval tünés. Már a ma estét is barátjánál tölti nem tudja mi lesz a holnappal.... A lényeg az nekem a anyám meg tesóm kiköltözik norvégiába de én nekem még az érettségit le kell itt tennem. Nyelvekhez nem értek szóval még ha ki is mennék nehezebb lenne mint gondolnám. Így azt mondták itthon maradhatok egyedül és küldenek havi 100.000-et nekem abból éljek (Rezsi mindent én fizetek) és tanuljak. Felajánlottam barátomnak hogy lakjon nálam ő benne van az apja már alap megigérte hogy 75.000-et fizet neki szóval amint beköltözik 100.000+75.000=175.000Ft-ból élünk. Ez nagyjából szerintem megfelelő. Szerintetek meglehet élni így, ennyi pénzből. Ház mérete: 60 m2 normál panel lakás. És nem tudom hogy megtudunk-e élni a haverommal. Lesznek gondok valakinél fordult ehhez hasonló eset? Tudni kell hogy mind a ketten cigizünk szóval a dohány 80gr fejenként 2 hétre meg elszoktunk járni iszogatni. Le kell majd valamiről tennünk? Tudni kell ez az egész mindössze 3 nap alatt jött össze szóval mondhatni tegnap (vasárnap) még semmit nem tudtam erről. Nem vagyok trehány mosok, vasalok, főzök, teregetek. De mégis nem nagyon érzem hogy feltudok rá készülni. Apámra nem számíthatok mivel ő még nálam is rosszabb. Nagyapám öregek otthonába van, nagymamám már nem él, Isten nyugasztalja. Szerintetek sikerülni fog az hogy megéljünk? El is felejtettem a gyermektartás még 30.000 szóval így 205.000Ft-ból fogunk élni. Gondolom simán meglehet élni de nem ehhez szoktam szóval valami ötlet, tipp ami alapján meglehet élni?

2013. nov. 25. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
ha tényleg ennyi pénzetek van havonta ebből simán megéltek... még félre is tudtok tenni... nem wiskeyit kell inni a buliban hanem sört vagy bort :)) de komolyan 60 000-nál nem hiszem h több a rezsi havonta fűtésszezonban sem... ha töltitek a cigit legyen max 15 000 amit költötök rá... marad 130 000 ebből számoljunk napi 2000-et kajára (de akkor már sokat mondtam ha rendesen boltban vásároltok és nem mekiben esztek) marad 70 000 bulira... ruhára, miegymásra... de ha tévdek is max 20 000 ft-ot tévedeka kiadásokra... akkor is van még 50 000-ek :)
2013. nov. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A cigiről ha leszoktok, azzal is spórolhattok több tízezret. Működhet.


Ami nagyon fontos (ezért is kell maximalizálni a félretehető pénzt): minél több tartalékotok legyen a hirtelen költségekre. Ha elromlik valami, cserélni kell valamit, csőtörés stb. Kell tudni mihez nyúlni, és gyorsan. Na meg ha elég sokat raktok félre, azzal akár még tovább is lehet lépni az életben, ha megtanuljátok, hogyan kell. Ez csak rajtatok múlik. Elronthatjátok, és jól is csinálhatjátok.

2013. nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És előre tisztáznotok kell, hogy ki mennyit ad be (ellet bevételarányban is, talán így igazságos) az ilyen tartalékba. Ha elég sok összegyűlik, akár közösen is dönthettek valamilyen befektetésben is, megnyílik a világ. De a kereteket előre le kell fektetni, hogy később ne legyen vita. Érdemes leírni, hogy így és így fogjuk menedzselni a közös háztartást, odáig is, mindenki azonnal elmosogat maga után.
2013. nov. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!