Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? A párommal öt éve vagyunk együtt. Előző házasságából van 2 gyermeke. A nagyobbikkal jól kijövünk, jó a kapcsolatunk. Viszont a másik gyerek egy rémálom. Már odáig jutottunk, hogy veszekszünk a gyerek miatt.

Figyelt kérdés

Pedig egyetlen vita sincs köztünk a napi életben, teljesen jól működik a kapcsolatunk.

A gyerek, aki már 16 éves lesz nemsokára, pokollá teszi az életünket mikor nálunk van. Csak árt nekünk, összetöri a bútorainkat, kerti lámpát, sorolhatnám, ilyenkor azt mondja van pénzetek, majd vesztek másikat. De ezek csak a szelídebb dolgok azokból, amiket csinál. Korábban próbálkoztunk mindennel, közös programokat szerveztünk, kirándultunk, moziba mentünk, de mindig veszekedés lett a vége, mert direkt olyanokat szólogat be, hogy épeszű ember nem tudja tolerálni. Próbálkoztunk kedvességgel, szigorral, semmi nem jó, a párom teljesen kiakad tőle, és nagy veszekedések lesznek a végén. A gyerek mindig azt mondja, hogy milyen jó az anyjánál, csak akkor azt nem értjük miért akar jönni hozzánk. Szerintem csak azért, hogy bekavarjon az életünkbe. Odavágja a hangulatát és a kedvét mindenkinek, hetekig nyomottak vagyunk. Ilyenkor pár hétig, hónapig nem jön, aztán újra kezdődik előröl minden. A párom olyankor mindig megígéri, hogy többet nem hozza el, ez az utolsó eset stb... aztán újra. Most megint előállt azzal, hogy hétvégén elhozná a gyereket. Én mondtam, hogy rendben, de én elmegyek itthonról, nincs kedvem a szenvedéshez. Nemrég halt meg anyukám, nagymamám én idegileg nem vagyok most úgy, hogy egy ilyen agresszív, rosszindulatú gyereket tolerálni tudjak. A párom besérült azon, hogy elakarok menni otthonról a hétvége miatt.


2013. nov. 28. 07:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

talán egy jó tanács

amit tönkre tesz a gyerek azt fizettesd ki vele vagy az anyjával

azért ez nem állapot

kérdezz rá ügyvédénél h ebben az esetben esetleg le lehet e vonni a szándékos rongálást a gyt-ből

hátha

lehet rá kellene ijeszteni kicsit

szal mikor legközelebb tönkre vág valamit akkor kihívni rá a rendőrséget és elvitetni velük a gyereket

16 évesen már büntethető - simán fel lehet jelenteni

természetesen nem kell végig vinni a dolgot bőven elég ha tudatosul benne h ennek nem lesz jó vége

vagy esetleg két atyai pofon ?

pénzt ne adjatok neki többet ha eddig kapott

am teljesen jogos h nem akarsz otthon lenni én sem akarnék ....


18 évesen meg befejezném a gyt fizetését - nem érdemli meg vagyis érdemtelen rá

2013. nov. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Legutóbb az autónkat rongálta meg, akkor sírhatnékom volt. Mondtam a páromnak, hogy ez nem vicc, tudom hogy a fia és rossz ez, de menjen be a rendőrségre. Ott azt mondták, hogy nem fognak belőle ügyet csinálni, csak megkeresik és meghallgatják. Fenyíteni sem tudjuk, mert az mondta, hogy azt fogja hazudni, hogy mi megvertük és majd a rendőrségre megy az anyjával feljelenteni minket. Most komolyan, szerintetek normális az ilyen? Ha meg nem százas, akkor miért akar fájdalmat okozni nekünk??? A páromra azért haragszom valamilyen szinten, mert még ezek után is esélyt ad neki, bár lehet hogy én gondolom rosszul... nem tudom...
2013. nov. 28. 09:43
 13/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hagyni kellene egy nagyobb szünetet a láthatásban. Várjátok meg amíg ő jelentkezik és cak akkor kelle elhozni. Így lassan tönkreteszi a Ti életeteket. Esetleg ha fenyegetőzik, akkor arról ha tudtok hangfelvételt készíteni az jól jöhet később (persze tájékoztatni kell a hangfelvétel készítéséről). Egy gyerek még nem tudja, hogy az mire használható fel és kb csak azt mondja hogy kit érdekel. Kérdezzetek meg egy ügyvédet, mert ez a viselkedés mögött anyai elidegenítés áll. A nagyobbik gyerek hogyan tolerálja ezt?
2013. nov. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
bocs rosszul írtam, hagyni kell szünetet a láthatásban
2013. nov. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A is jó, ha rajtatok kívül egy kívülálló szeméy (tanu) is hallja és látja a gyerek cselekedeteit. A párod mit szól mindehez?
2013. nov. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Voltunk már a gyámhivatalnál, hogy ellenünk van nevelve a gyerek, kb három éve, sejthetitek. Megkeresték az anyát, ő elmondta, hogy dehogyis, minden rendben, a gyámhivatal hozott határozatot, hogy tényleg minden rendben. Ez Magyarország...Mit tehetünk? A testvére is kivan tőle, ő sem szeret vele lenni, szégyelli, ahol tud menekül. Csak azt nem értem, hogy hetekig-hónapokig nem akar jönni, egyszer csak bekattan neki hogy jönni akar, fogadkozik, hogy jó lesz, aztán mindig, de mindig ez a vége. Ezért nem értem, hogy neki ebbe mi a jó? Játszik az idegeinkkel. Az apja mindig megbocsájt neki...kétszer rámosolyog szépen, az apja meg elfelejt mindent...
2013. nov. 28. 10:46
 17/21 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező (#12), akkor ezt simán elszúrtátok, az a helyzet... a rendőr nyilván nem csinál semmit, ha egyből leveszi, hogy rá itten gyereknevelési célból lenne szükség, az ugyanis nem dolga.

Ilyenkor be kell menni, feljelentést kell tenni ismeretlen tettes ellen rongálás vétsége miatt, akkor már van olyan ügy, ami nyilvánvalóan a rendőrség dolga... akkor is, ha másnapra kiderítik, hogy a gyerek volt az elkövető...


Az ilyen "majd bemegyünk anyukámmal és feljelentünk hogy vertek" dologra meg az a reakció, hogy szépen el kell mesélni a gyereknek, hogy az baromira nem így működik, még ha előtte a haverjaival meg is vereti magát, hogy legyen látlelet, akkor is a pszichológus negyed óra alatt rájön, hogy hazudik, azt meg kikerülni nem tudja, attól az imádott anyucika-vatrangya sem fogja tudni megvédeni, és a hamis vád bizony olyan bűncselekmény, amiért börtönbe is kerülhet, az anyjával, mint felbujtóval egyetemben. Ennek figyelembe vételével okoskodjon.

2013. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én valahogy biztosan megpróbálnám kikészíteni a kis ördögfiókát, ha máshogy nem megy akkor a saját módszereivel.

Megrongálta a kocsitokat? No problem, ha házon kívül van akkor tönkretenném a ruháit... De minimum minden kárt megfizettetnék vele. Egy biztos, a párom nem sokáig lenne a párom, ha nem látná be, hogy a gyerekkel bajok vannak, és nem lenne hajlandó bekeményíteni!

2013. nov. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a párom is belátja, de csak akkor mikor friss benne az érzés. Eltelik egy hónap, aztán már vágyik a fia után. Belőlem meg nem múlik el nyom nélkül, bennem van. Ha nem szeretném ennyire, már nekem sem lenne a párom...
2013. nov. 28. 13:27
 20/21 anonim ***** válasza:
57%

Nézd Kérdező, ha most gonosz lennék, azt mondanám, hogy látszik, hogy itt többnyire hölgyek válaszolnak:) Az ugyanis elhangzott x-szer, hogy a pároddal tedd ezt meg azt, az is, hogy a gyerekkel, de az még véletlenül se, hogy a dolgok valódi felelősével, a gyerek anyjával.Pedig egyértelműen annak kell keresztbe tenni, és nem a tök ártatlan pároddal, vagy az eszközként használt gyerekkel keménykedni...

A feladat annyi, hogy le kell rombolni a gyerekben élő elfogult anyaképet, kerül, amibe kerül... erre céloztam itt az "ellenséget a saját fegyverével kell legyőzni" mondattal.

(és persze erre minden anyuka közölni fogja, hogy jajjjaztnemszabaaaaad - de, azt KELL tenni, aztán majd rohangásszon mamóka a gyámügyre hogy "jajj, ellenem nevelik" meg vívjon ő, ha valami nem tetszik neki, ha vele fog a gyerek úgy bánni, mint eddig veletek...)

2013. nov. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!