Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? A párommal öt éve vagyunk együtt. Előző házasságából van 2 gyermeke. A nagyobbikkal jól kijövünk, jó a kapcsolatunk. Viszont a másik gyerek egy rémálom. Már odáig jutottunk, hogy veszekszünk a gyerek miatt.

Figyelt kérdés

Pedig egyetlen vita sincs köztünk a napi életben, teljesen jól működik a kapcsolatunk.

A gyerek, aki már 16 éves lesz nemsokára, pokollá teszi az életünket mikor nálunk van. Csak árt nekünk, összetöri a bútorainkat, kerti lámpát, sorolhatnám, ilyenkor azt mondja van pénzetek, majd vesztek másikat. De ezek csak a szelídebb dolgok azokból, amiket csinál. Korábban próbálkoztunk mindennel, közös programokat szerveztünk, kirándultunk, moziba mentünk, de mindig veszekedés lett a vége, mert direkt olyanokat szólogat be, hogy épeszű ember nem tudja tolerálni. Próbálkoztunk kedvességgel, szigorral, semmi nem jó, a párom teljesen kiakad tőle, és nagy veszekedések lesznek a végén. A gyerek mindig azt mondja, hogy milyen jó az anyjánál, csak akkor azt nem értjük miért akar jönni hozzánk. Szerintem csak azért, hogy bekavarjon az életünkbe. Odavágja a hangulatát és a kedvét mindenkinek, hetekig nyomottak vagyunk. Ilyenkor pár hétig, hónapig nem jön, aztán újra kezdődik előröl minden. A párom olyankor mindig megígéri, hogy többet nem hozza el, ez az utolsó eset stb... aztán újra. Most megint előállt azzal, hogy hétvégén elhozná a gyereket. Én mondtam, hogy rendben, de én elmegyek itthonról, nincs kedvem a szenvedéshez. Nemrég halt meg anyukám, nagymamám én idegileg nem vagyok most úgy, hogy egy ilyen agresszív, rosszindulatú gyereket tolerálni tudjak. A párom besérült azon, hogy elakarok menni otthonról a hétvége miatt.


2013. nov. 28. 07:11
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért, de egy 16 éves gyereknek már van annyi magához való esze, hogy az anyja ne tudja irányítani, vagy olyasmire rávenni amit nem akar. Szerintem itt a srác a ludas, nyilván azért csinálja mert ő is élvezi ezt, nem csak az anyja!
2013. nov. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!