Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A kislányom apjával 10éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kislányom apjával 10éve vagyunk együtt, de ebből 4 év rémálom. Kényszer megoldásból együtt élünk. Most előhozta költözzek el. Nem vagyunk házasok a ház az övé. Én mit kaphatok? Követelhetek valamit? Nincs hová mennünk.

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit igazolni tudsz, hogy te vetted az a tied, vagy normálisan elosztjátok a dolgokat.

Szégyellheti magát, hogy a gyerekkel téged küld el.

Amúgy valóban csinálj valamit, menj szüleidhez, eddig sem tudom mi a francra vártál, nem csak neked rémálom, hanem a gyereknek is. Szüleidhez nem lehet menni?

2009. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy közös gyereketek. Ha azt akarja, hogy a kislány biztonságban nevelkedjen, fizessen nektek albérletet, adjon gyermektartást. Vagy azt akarja, hogy a kislány nála maradjon, és csak te menj el?
2009. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, 10 év után jár valami a nőnek. Élettársi kapcsolat után vagy mi. Nézz utána a neten vagy keress egy jó ügyvédet, ne hagyd, hogy ilyen kényelmesen kisétáljon a családotokból, felelősséggel tartozik, ha gyereket vállalt!
2009. nov. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
A jog szerint ÖT ÉV együttélés után már hivatalos an éálettársnak számít valaki, ami szinte ugyanazokkal a jogokkal ruház fel, mint egy feleséget, azaz ha szétváltok, nagyon is sok minden illet téged, pl. az azóta megszerzett javak fele (még akkor is, ha pl. te htb voltál és ő vette a lakásba a holmikat)!!! A gyerek szempontjából pedig ugyanojan gyermekelhelyezési és -tartási ügyment van, mintha házasságban született volna, azaz bíróság előtt meg kell állapodnotok a láthatásról, és a bíróság megállapítja a tartási köztelezettséget, ami általában a férfi fizetésének 10-20 % -a szokott lenni. Nem kötelező bírósághoz fordulni természetesen, ha erre magától is hajlandó. Ne aggódj, Mo.-n nagyon anya-barát a jogi szemlélet és a gyakorlat, még az is lehet, hogy a végén ti maradtok a lakásban, és ő mehet, ahová akar! :) Ingyen ügyvédre is van lehetőséged, érdeklődj a helyi családsegítőben, hogyan, hol kell igényelni!
2009. nov. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha a szüleimhez mehetnénk már rég nem lennénk itt.Nem akartam én ezt így mindent megtettem jó legyen de ő magánakvaló.Én ruházom a kislányt magamra alig költök,munkát nem kapok kisgyerekes anyaként...Papírom is van róla,hogy élettársak vagyunk,mert orvoshoz kellett mivel a kislányért megkellett harcolni.Nem jött magától a bajok akkor kezdődtek,mikor kiderült lány mert ő fiút akart onnantól nem érdekelte....Mostmár szereti,de nem nevezné, jó apának
2009. nov. 1. 17:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezért jobb, ha elöször összeházasodnak és utánna - rendezett körülmények közé - születik a gyerek. Akkor most nem lennél ennyire hátrányos helyzetben.
2009. nov. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia ha tenyleg mennetek kell, akkor probald meg az anyaotthont a kicsivel. Oda bevesznek benneteket. Munkat is segitenek talalni ott neked.

Latom, mar egy honapja irtad ki a kerdest, azota mi tortent veletek?

2009. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azóta nem történt semmi különös.Nem mondja menjünk,de nem is sokat beszélünk.Ő elvárná,hogy lefeküdjek vele de én undorodom tőle.Mintha nem venné észre magát elvan
2009. dec. 5. 08:33
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, keress meg emailben elképzelhető hogy tudok megoldást a helyzetre a te segítségeddel!
2009. dec. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Probalj meg dolgozni, es alljal a sajat labadra! Ne fuggjel a ferjedtol, mert az nagyon rossz erzes. Ha fuggsz tole, akkor o is jobban megalaz, hiszen tudja, hogy szukseged van ra.
2009. dec. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!