Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Itt lenne az ideje dobbantanom...

Itt lenne az ideje dobbantanom szülőktől. Mi legyen a kezdő lépés?

Figyelt kérdés

Nos, 26 éves vagyok és ezidáig itthon laktam a szüleimmel és az öcsém 2 éve költözött el albérletbe.

Most az a helyzet minden felborul, mert haza szeretne költözni. Ugyanis az albérletbe nem maradhat, mert a tulaj gyermeke igényt tart rá stb...


Na most az a helyzet, hogy van Fundamenta lakáskasszám is amit rendszeresen fizetek már 3 éve(20 E havonta). Nemtudom, hogy albérletbe kellene e költözni és fenn tudnám e tartani. A szüleim már az agyamra mennek. Beleszólnak a magánéletembe is főleg az anyám. Tehát sokkal nyugisabb lenne sztem albérletbe mennem.

Sok nehézségekkel jár az ilyesmi? Aki volt az én helyzetemben annak mik a tapasztalatai? Jól boldogultok albérletben?

26F



2013. dec. 1. 20:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ mennyi a bevételed, ez a legfőbb szempont. Egyedül mennél esetleg barátnővel, haverokkal? Úgy csökkenne a költség.

A különélés többi részét meg lehet tanulni, 1 hónap alatt belerázódnál.

2013. dec. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

a fizu kb egy 100-as nagyon ritkán 110 és az a baj a fundamenta egy 20-ast el visz.

3 éve fizetem már és 5 éves a szerződés ha ennyit kibírtam nem akarom felmondani az egészet. :S

2013. dec. 1. 20:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A lakáskasszához ne nyúlj, azt kezeld úgy, mintha nem is lenne. Nagyon jól jöhet még lakáshitelhez önerőnek, és addig is kamatozik!

Ahhoz még elég fiatal vagy, hogy más fiatalokkal összeköltözz, így csak egy szobát kell fizetni, és esetleg lesznek barátaid, akikre később is számíthatsz.

2013. dec. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

De jó már neked már 20 évesen elkezdted a fundamentát ?

Igen az nem mindegy hogy egyedül mész e vagy mással

2013. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szóval maradna 80, amiből kellene fizetned az albérletet, a rezsit, na és a napi kiadásokat.

Nem kell sokat számolni.

2013. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen ha nincsen komoly kapcsolatod akkor mindenképpen egy lakoközösséget keress.

Munkahelyeken is kint szoktak lenni hirdetések, de szerintem neten is keresnek.

2013. dec. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb, ha felfüggeszted a befizetést, és ami bent van, azt lekötöd hosszabb időre, mint hogy ne tudj kilépni egy kellemetlenné vált szituációból.
2013. dec. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha Pestről van szó, akkor szerintem felejtsd el. Vidéken még csak-csak kijönnél ennyi pénzből. De ott sem költekezhetnél nagyon.
2013. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem Pesten lakok, hanem vidéken és albérletet is itt szeretnék nézni. Pestnek közelébe se mennék nem nekem való az.
2013. dec. 1. 20:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha 3 éve kötötted a Fundamentát, akkor csak lakáscélú felhasználás lehetséges, bármeddig is fizeted. (Aki 2009 június 30. előtt kötötte, az 8 év után felmarkolhatja a pénzt, és nem kell lakáscélt igazolnia.) Tehát vagy lakást veszel belőle, vagy bukod az állami támogatást. Kamat az nevetséges, azzal ne számolj. Tehát gondold át, hogy akarsz-e néhány éven belül (Magyarországon) ingatlant vásárolni, mert ha nem, akkor feleslegesen fizeted a Fundamentát, egy befőttesüvegben, vagy értelmes hozamú megtakarításban is gyűjthetnéd a pénzt. Következésképpen, azon se buksz, ha ideiglenesen felfüggeszted a befizetéseket.
2013. dec. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!