Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan kezdtél neki?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezdtél neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lenne, szükségem, hogy Ti hol kezdtétek el az esküvőtök szervezését, mik voltak azok az összegek, amiket előre kifizetettek.

Nekünk 90 fős esküvőnk lenne, és nagyon örülnék neki, ha valaki le tudná nekem vezetni, ha nem is lépésekben, de legalább nagy vonalakban, hogy mit mennyivel előbb intézett el, és mennyit fizetett foglalóba :)



2013. jan. 27. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Valamikor év elején kigondoltuk, hogy legyen.

Áprilisban megrendeltem a ruhát netről. Paypalon keresztül kifizettem.

Júniusban megalkottuk a meghívókat saját kezűleg. Odaadtuk a meghívottaknak, és az előtte levő 3 napban elmentünk, és lefoglalóztuk az éttermet (10.000), bejelentkeztünk a hivatalba, és megbeszéltük a hivatalhoz tartozó rendezvényszervezővel a részleteket. Ennek is volt valamennyi díja, amit ráértünk volna az esküvő napján is kifizetni csekken, de mi megtettük aznap.

Júliusban találkoztunk a zenészekkel, és kifizettük őket. Megjött a ruhám is, kifizettük a vámot.

Egy barát készítette a csokrot, egy másik a sminket, szóval velük nem kellett sokáig egyeztetni. Próbafrizura, se semmi ilyesmi nem volt. Egyéb apróságokat júniustól szeptemberig intéztünk. Októberben volt az esküvő.

2013. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! nekünk június 2-án volt az esküvőnk. Már szeptemberben néztünk egy helyet, de azért ennyivel korábban, mert 250 km-re volt a lakhelyünktől és muszáj volt kezdeni, mert az eljegyzés és az esküvő között pont 1 év telt el, és összesen 3-szor voltunk a településen, és mire mentünk, mindent le kellett egyeztetni telón és neten.

Tehát először is összeszámoltuk, mennyi pénzünk van, lesz rá. Megkérdeztük a szülőket, kb. mennyit tudnak adni, ha egyáltalán tudnak. Utána csináltunk egy kb vendéglistát, ez lett olyan 70 fő. Utána kerestünk a környéken helyszínt a lagzinak, és szállást is kellett a közelben, ez is döntő szempont volt. Nem részletezem a nehézségeket, a lényeg, hogy novemberre lefoglaltuk a helyszínt, januárban utaztunk le megnézni (egyébként a férjem szülőfalujában volt az esküvő). Addigra lebeszéltük a zenekart is, a vőfélyt és a templomot is, tehát beszéltünk velük személyesen.

Itthon februárban intéztük a meghívót, március-áprilisban vittük ki őket. néztem a ruhát, kiegészítőket, cipőt. Meg hát a különböző kiegészítőket.

áprilisban intéztük a cukrászt, a szállás. Természetesen még 2 héttel előtte is volt intézni való. A töményeket 1 héttel előtte vettük meg. Illetve a fotós ingyen volt, mivel volt osztálytársam vállalta.


Az anyakönyvvezetőhöz januárban jelentkeztünk be, a pappal is beszéltünk :)


Viszont volt egy vicces momentum :) Még nem volt teljesen letisztázva minden a templomi szertartás körül, mikor a meghívók már kész voltak a fix templomi időponttal, de a pappal még nem beszéltük meg, hogy egyáltalán azon a napon lehet-e egyáltalán 5 órakor a szertartás :D


Hát ez most tényleg elég nagy vonalakban volt, de ha meglett volna a pénzem rá egyben, akkor valószínűleg 1-2 hét elég lett volna arra, hogy mindent elintézzük.

2013. jan. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja meg a dekor :D azt is áprilisban foglalóztuk le :) általában az egyharmadát fizettük ki mindenhol előre.
2013. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A sarkalatos pont az anyakönyvvezető-pap-helyszín összeszervezése. Ez a legfontosabb, így kialakul a végleges időpont, ezután jöhet a többi: fotós, zenekar, vőfély, ruha stb, az apróságok meg elég esküvő előtt 1-3 hónappal: virág, fodrász, sminkes stb. Jó szervezkedést!
2013. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy az anyakönyvvezetőhöz elég fél évvel előbb menni (előbb elzavarnak) de ceremónia mestert, meg már most nem találok, mert mind foglalt. :(
2013. jan. 27. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Éttermet is nehéz találni,a jó helyeket előbb lefoglalják,mint,hogy bejelentkezzenek a polgári esküvőre.

Nálunk december végén volt a lánykérés.Január első hetében kezdtük el szervezni a júliusi esküvőnket.Már augusztusra nem volt szabad időpont az étteremben,ahol tartani szerettük volna,ezért előrébb hoztuk júliusra.Beszéltünk a február közepére megszerveztünk mindent.Lefoglaltuk az éttermet és bejelentkeztünk júliusra paphoz is.A ruhám is meglett januárban.Megvettem,ezért nem volt már vele gond később.Bejelentkeztem fodrászhoz és sminkeshez.Megrendeltük a tortát.Az étteremnek kb.50.000 foglalót adtunk,a fodrászhoz a frizura árának felét,a tortának is kb. a felét kifizettük,többi helyen nem kértek foglalót.Megrendeltük neten a meghívókat,itt teljes árat fizettünk.A vőlegény öltönyt csináltatott februárban,amit kb. két hét alatt elkészítettek,itt is teljes összeget fizettünk.Kerestünk szállást a vendégeknek ezt kifizettük átutalással,teljes összeget.Márciustól júniusig nem foglalkoztunk többet az esküvővel.Júliusban voltam frizura és smink próbán,voltunk polgári megbeszélésen és a papnál pár alkalommal és próbán,aznap átvettük a szállás kulcsait.Ennyi,kb. két hónap alatt megvoltunk mindennel.

2013. jan. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vigyázat, hosszú!


Március végén lesz, ez nem egy felkapott időszak, így nyugodtan csináltuk/csináljuk.


Mi eleve csak július végén döntöttük el a dátumot, meg hogy akkor tényleg szervezzük.


Lefoglaltuk a zenészt és a vőfélyt, mert ők felkapottak, ezért nem akartunk lecsúszni róluk. A zenésznek 25%-ot fizettünk, a vőfélynek semmit, nála nem kell, ő úgy szokta, hogy az egészet utána kell fizetni.


Aztán szünet. Felénk novemberben van anyakönyvnyitás, tehát hiába voltunk már bőven fél éven belül, előbb nem tudtunk menni, mert nem volt anyakönyv. Közben persze nézelődtem a neten, hogy milyen dekorok vannak, mit lehet saját kezűleg kihozni, milyen meghívó kellene. Melyik helyszín mennyiért mit ajánl, milyen ruha tetszene, de élőben semmit sem csináltunk.


Lefoglaltuk az időpontot a polgárira novemberben. De itt még nem vették fel a jegyzőkönyvet, mert anyakönyvnyitás napján nagy a tumultus, itt csak ceruzával beírják a neveket, meg a dátumot és kapunk egy kis papírt arról, hogy időpontot foglaltunk, mikor kell visszamenni jegyzőkönyv felvételre. Ez januárra esett. Januárban aznap, mikor véglegesen bejelentkeztünk a polgárira felkerestük a templomot, oda is beiratkoztunk. Nálunk ez sem volt gond, mert a másik nagy keresztény egyház "népszerűbb" az idő sem csúcsidőszak, szóval senki más nem akart még csak aznap sem menni nemhogy akkor mikor nekünk jó.


Mikor ezek megvoltak, akkor bejelentkeztem egy szalonba ruhát próbálni. Volt ami tetszett de nem foglaltam le, gondolkodtam még.


Közben néztük a neten a különféle helyszíneket, melyik mennyiért mit, hol van helyileg, hogy néz ki és milyen előnyei vannak. Amik végső esélyesek lettek, oda megbeszéltük, hogy elmegyünk vacsorázni, hogy megkóstoljuk, meg élőben megnézzük, és még azelőtt legyen ez, mielőtt beszéltünk a hellyel, hogy hadd kezeljenek úgy ahogy szokták, nem úgy, hogy "hé az a kettő ott esküvői vacsora miatt tesztel, ne legyél velük paraszt, hadd hozzák a pénzt".


(Ebből nem lett sok, mert a második annyira megtetszett, hogy a "jó, átgondoljuk"-ból az lett, hogy 5 percen belül visszamentünk foglalózni. Ld. később )


Közben eldöntöttük a meghívót, egy napom ráment a megszerkesztésére. Mikor ez megvolt, hogy tudom milyen a meghívó elmentem megfelelő papírt venni a művészellátóba (neten előtte megnéztem, hogy melyikben mennyi) és itthoni nyomtatás mellett döntöttünk.


Aztán elmentünk az egyik étterembe, ott beszéltünk azzal, aki intézi a rendezvények lebonyolítását, körbevezetett, mindent elmondott, sokat kérdeztünk, rendesen válaszolt, szép volt, udvarias volt, jó volt, minden megfelelt így lefoglaltuk. Ők személyenként 1000 forintot kértek.


Dekor kérdés itt már ki is esett, mivel a termeik nagyon szépek eleve és alap dekorációt biztosítanak, ami benne van az árban, és több színben választható. Ezt nem kellett rögtön megmondani, ráértünk vele, mi úgy döntöttünk, hogy a terem színei alapján választjuk ki mit kérünk tőlük és mi még pluszba viszünk be elegáns nymott mintás papírszalvétákat az ő damaszt vagy milyen szalvétájuk mellé. Ők sima színeset bármilyen színben adtak volna, de nekünk a nyomott mintás nagyon tetszik. Ennyi lesz a dekorunk, amit mi intézünk, a 4 csomag szalvéta. De ezt is csak beadjuk és ők meghajtják kiteszik.


Emiatt szerintem érdemes a dekort nem túlstresszelni, hogy mit mennyiért, hogyan, ráérsz, ha megvan a helyszín, én rengeteg időt "pazaroltam" arra, hogy árakat és képeket nézegettem, holott nem is lesz rá végül szükségünk, mert a hely ingyen megcsinálja. Jó mondjuk élveztem a képeket, meg az ötleteket így tőlük is könnyebb volt kiválasztani, hogy melyik szín legyen.


Közben egy második menyasszonyi ruhapróbán kiválasztottam a ruhát is. A kölcsönzési ár 30%-a volt a foglaló, a maradékot akkor kell odaadni, mikor elviszem a ruhát.


A szalonban minden kiegészítő bérelhető hozzá, ezért máshova amiatt sem kellett elmennem, sok szép van, amiből tudok választani, jó minőségűek, nem fogom pocsékolni az időmet azért, hogy megnézzek egy csomó üzletet, jobbakat úgy sem találok, mert ezek az igényesek annyiért bérelhetők, mint amennyiért csak csúnya csicsás bizsukat lehet venni.


Cipőm van, azt nem akarok venni, de ha mégis, akkor a megszokott boltban a megszokott márkából fogok választani, mert azt tudom, hogy nem okoz meglepetést.


Most már mivel megvan a ruha, nézhetjük a vőlegénynek is az öltözéket. Van két-három hely, ahova menni akarunk. Tavaly vennünk kellett elegáns ruhát neki, a meglévőt nem akarja használni, de mivel elég sok helyet végig néztünk akkor, pontosan tudjuk, hogy hol mit mennyiért adnak, és hova időpocsékolás bemenni.


A torta olyan, hogy ismerősök meg az étterem is ajánlott helyet. Oda el kell menni, ajánlatot kérni, megnézni a képeiket, megkóstolni, ahol az ár-érték arány jó ott megrendelni. Ez még nincs meg, nem tudok nyilatkozni, hogyan kell kifizetni, de gondolom ennél a teljes árat előre, mivel olyanok, amiket nekünk ajánlottak, hogy a tortavágás előtt hozzák ki a tortát. Ott nyilván nem fogunk azzal foglalkozni, mikor épp táncikálunk, hogy hé megjött a tortás ember mindjárt hozzuk a zsúrkocsin, de valaki fizesse már ki. Szerintem ezt érdemes ajánlás alapján intézni, mi voltunk cukrászdában kóstolni, még mielőtt körbekérdeztünk volna, mivel amúgy nem járunk. Nem ízlett és utólag kiderült mások sem ajánlották volna, hiába felkapott, meg elegáns és stb.


Ja igen, fotós, videós neten nézegettük, meg ismerős is ajánlott. Ha tetszik, élőben is lehet kérni anyagokat tőlük, pl. amit mi néztünk ki, az 10 ezer forintot kér csak foglalónak, a teljes összeget csak akkor kell kiegyenlíteni, ha átadja a kész anyagokat.


Sós és édes sütik. Nálunk a család csinálja, ezzel mi egyáltalán nem foglalkozunk, hogy mennyi kell meg ilyenek, sütnek a mamák, nénikék stb. elégnek tuti elég lesz, max. jó sokat csinálnak, akkor csomagolunk. A csomagolást is megcsinálja az étterem, csak a dobozok beszerzési árát kell fizetni, de ha akarunk vihetünk mi nekik dobozokat.


Azt ajánlották (volna) ha cukrászdából vannak a sütik és akarunk csomagolni, akkor beszéljük meg a cukrásszal, hogy eleve egy részüket dobozolva adják át és akkor nem lesz olyan, hogy egyszer kirakják, aztán elviszik és utána dobozolják, úgy kicsit szebbek maradnak, de ugye nálunk nem ez lesz a helyzet.


Egyéb még a fodrász, kozmetikus, körmös. Fodrász ismerős, meghívott is lesz, de egyébként is mondta, ha nem hívjuk akkor is kijön házhoz, ő nagyon kreatív jó fej csaj, tudom, hogy jó hajat csinál. Még próbahajjal nem foglalkoztunk, mivel még most döntöttem el, lesz-e fátylam és milyen, így ahhoz igazítjuk a hajat. Kozmetikushoz nem járok, ajánlottak egyet, aki szépen dolgozik, láttam sminkjeit, jó lesz. Körmös van itt sok, volt akinél régen voltam egyszer-kétszer, nem sikerült rosszul sosem, meg eleve kétlem, hogy annyira el lehet cseszni, ha megmondom milyet kérek, ez egy tök egyszerű francia lesz.


Autódíszről néztünk képet neten, nem akarok virágosat, organzaszalagból, meg művirágból nagyon szépet lehet rákötni, ez olcsón megvehető neten, de otthon is meg lehet csinálni. Valószínűleg veszünk egy jó adag organzát és anyával ketten megcsináljuk a menyasszonyi autóra a díszt (autót nem bérlünk, családban van akinek szép és nagy a kocsija, őt fog vinni, de szerintem ennek amúgy nincs jelentősége, ha a ruhámban beférnék pl. anyukám kis kocsijába, nekem az is megfelelne) meg a többi autókra a kilincsre gondoltunk organza masnit vagy ilyesmit.


Gyűrűpárnát anyósomat kérjük majd meg, hogy varrjon nekünk, ő gyönyörű szépen varr, csinált már nekünk párnahuzatokat meg ilyesmit, amúgy annak sincs jelentősége, hogy milyen, sima fehér rá lehessen tenni a gyűrűt úgy, hogy ne essen le és kész, senki nem fogja nézni, megjegyezni és te se tudsz mit csinálni vele, felesleges díszes drága darabot venni.


Nászpárt a neten választottam, vicceset, de nem a drága kategóriából, utána úgyse tudunk azzal se mit csinálni, csak az látja, aki közel van hozzá, és mire a vendégek jönnek, hogy kapjanak a tortából ugye már le is kerül a tetejéről, mert szeletelünk, így szerintem drágát venni felesleges pénz kidobás, úgyse nagyon nézik.


Fehérnemű. Valami szép bugyi, combfix, de ilyenjeim vannak, amúgy is hordok. Melltartó nem kell, beépítettet varrnak a ruhába.


Egyéb most nem jut eszembe. Amint látod, mi igaziból ebben a hónapban haladtunk sokat, sokan ijesztgettek, hogy már itt a dátum mi lesz jaj-jaj, de hát semmi extra... tök egyszerű csak rá kell magad szánni.


ja a vendégvárás otthonra, szintén nem nagy szám, anyuék sütnek fasírtot meg rántott húst vagy ilyesmi, esetleg rendelünk hidegtálakat meg ugye a sütikből jut oda is és kész.


Én ajánlom a kora tavaszi esetleg későbbi őszi dátumokat, mert nincs akkora tumultus, sokkal nyugodtabban tudtok válogatni, meg mondjuk az is az előnye, hogy az idő már jó, de azért nem tikkasztó hőség van, ami mondjuk macerás, ha nászmenetet akarsz, de a 70 éves nagyanyád elszédül, vagy pl. nálunk van olyan csoportkép a családban ahol a mamák nincsenek rajta, mert tűzött a nap a hivatal előtt és nem bírták már eleve, nem még ott várni, hogy eldobja a csokrot az ara, beállogatunk, még egyet stb. el kellett nekik menni leülni messzebbre az árnyékba.


Ne aggódj, nem olyan bonyolult. És ezt úgy mondom, hogy nem milliomosok vagyunk, szóval néznünk kellett, hogy mit választunk, nem csak úgy mindenből a legdrágább legötcsillagosabb és ennyi.

2013. jan. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hosszú vagyok, a csokor. Selyem csokrom lesz, olyan, mint az igazi, a meskán választottam ki, lehet variálni a színt, meg mindent, de pont volt egy olyan, ami tökéletes a ruhához. Élőt nem akartam, nem tudom miért, de amúgy ahonnan a nőnapi csokrokat kapom minden évben ott olcsón és szépeket kötnek, akkor onnan lett volna.
2013. jan. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!