Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A jó szülők miért rontják el...

A jó szülők miért rontják el a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan ismerősöm van, akiknek irigykedni tudnék a szüleikre, hiszen jófejek, kedvesek, mindenben számíthat rájuk a gyerekük, mindenben az ő érdeküket tartják szem előtt, hagyják őket érvényesülni - és pont emiatt teljesen életképtelen, önállótlan ember nevelnek belőlük.


A legjobb barátnőm és az exem szülei is ilyenek voltak, rajtuk látom ezt a legjobban. Tényleg iszonyatosan normális szüleik vannak, akik próbálnak mindent megteremteni számukra, és közben hagyni azt is, hogy maguk tapasztalják meg a dolgokat - de mindezt úgy, hogy jóformán MINDENT a fenekük alá tolnak. Minden megkapnak, semmiért nem kell megdolgozniuk, teljesen természetes számukra az, hogy majd a szülők megszerzik nekik, amire szükségük van. Ráadásul annyira jók akarnak lenni a gyerekkel, hogy a szabadság nevében mindent megengednek neki, ha 14-15 évesen rendszeresen részegen tántorognak haza az éjszakában, az sem baj, ha nem tanulnak az iskolában, az sem (exem konkrétan magántanuló lehetett, mert nem volt kedve a középiskolához, és ahelyett hogy megemberelte volna magát, a szülei egy csomó tárgyból felmentést szeretek neki).


Talán nem azt kellett volna írnom, hogy "jó szülő", hanem hogy "jó ember". Olyan normális, értelmes felnőtt emberek, akiknek a gyerekeik semmit nem képesek megbecsülni vagy értékelni, mert mindent természetesnek vesznek, semmiért nem hajlandóak megküzdeni, mert hozzá vannak szokva, hogy mindent a fenekük alá tolnak.


A volt párom és a barátnőm csak a legközelebbi példa, egyébként egészen sok ilyet ismerek a szűkebb környezetemben. Miért van ez?


2013. dec. 3. 11:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%
mert kiny**lják a s**ggüket.... általában ez a legnagyobb baj. nemrég hallottam egy idézetet: " Ne nehezítsd meg a gyereked életét azzal, hogy megkönnyíted azt."
2013. dec. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
22%

Nekem az jön le, hogy csak irigy vagy.

Miért kellene megnehezítenem a gyerekem életét direkt? Azért van a család, hogy mindenki egymást segitse ahol tudja.

2013. dec. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%

Egyesnek igaza van. Akkor használsz a gyerekednek, ha megtanítod arra, hogy mi a fontos és mi nem az az életben, valamint nem teszed magad a szolgájává. Arra kell megtanítani, hogy saját erejéből érje el azt, amit akar. Azért van ennyi kezelhetetlen tini, mert mindent megvesznek nekik, azt hiszik, hogy attól lesznek jó szülők. Az anyagi javaktól, a feleslegtől csak elkorcsul az ember.

Ajánlhatok egy videót? Nem szorosan ez a témája, de erősen kapcsolódik ehhez.

http://www.youtube.com/watch?v=pAsd4pZyvXU

Nem mindenki bírja Puzsért, de jókat mond, érdemes megnézni.

2013. dec. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Azért, mert valamiről negatív véleményem van, azonnal irigy vagyok? Az exem életén tökéletesem láttam, hogy nem kell annak lennem, mert iszonyatos hátrányokat okoz az, ha valaki mindent megkap és mindent megengednek neki - ennek egyenes következménye a teljes életképtelenség.
2013. dec. 3. 11:23
 5/26 anonim ***** válasza:
62%

Mi az, hogy mindent megtesz neki? Elmegy munkába helyette vagy lediplomázik a a nevében vagy ez miben nyilvánul meg

?

2013. dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%
Jó, hogy a kérdés végén javítottad magad, mert azt akartam írni, hogy a jó szülő az soha nem rontja el a gyerekét. A jó szülő a gyereki érdekében nevel. Nem az a jó ember, aki nem nevel és ráhagy mindent a gyerekre, mert az vagy lusta, vagy buta, de semmiképpen nem a gyerekei érdekét nézi. A szigorúság, keménység, következetesség szinte a legtöbb mai családból hiányzik, hiszem teljesen elbizonytalanodott mindenki, hogy mi is az a jó nevelés, ha már nem lehet se szidni, se bántani, se lelkileg, se testileg stb. a gyereket. Gondolnánk, hogy persze, jószóval, szépen, türelmesen... aztán jön minden magától. És tényleg, van, ahol és akinél ez működik és értelmes, kedves gyereke is lesz ettől. Másoknál meg egy fékezhetetlen kretén, akit a szülő végül is így, felkészítés nélkül, előgyakorlat, kontroll nélkül rászabadít a társadalomra. Aztán lesz, ami lesz. Az én gyerekeim vittek szabályokat magukkal otthonról. Olyan szabályokat, amiért mások talán majd elfogadják őket és talán majd szeretik őket. He kell, kegyetlen voltam bizonyos szabályok elfogadtatásában, de erre a legtöbbször nem volt szükség. Általában hittek nekem és bíztak bennem.
2013. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

Ez a fajta szülői magatartás csak akkor ártalmas, ha nem várnak semmit a gyerektől. Szerintem teljesen normális dolog szülőként, hogy a gyerekemet támogatom amiben tudom. Szeretem, és nyilván mindig az a cél, hogy mindent meg tudjak neki adni.

Azonban ha nem várom el a fiaimtól emellett,hogy ők is megtegyenek mindent.

A szülők sokszor ott hibáznak, hogy majomszeretettel nevelik a gyereket. A konfliktusok elkerülése érdekében hagynak rá mindent a gyerekre, nem azért mert ezt ők annyira jónak gondolják. Gyengék, és nem tanítják meg így az élet alapjait.

Ténylegesen életképtelenek a majomszeretetben nevelkedett emberek. Persze nekik is meg kell majd tanulni mindent, csak élesben.

2013. dec. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nyilván nem megy el helyette vizsgázni az egyetemen, de például zokszó nélkül neki azt, ha évekig képtelen előrehaladni. Az egyik közeli ismerősöm (baráti körből) már kb. hét féléve csinálja az egyetemet fizetős szakon, és még csak a felénél jár, pedig most kellene végeznie. Az anyukája mosolyogva fizeti neki a százezreket évente tandíjra, és minden héten odavágja neki a tízezreket, hogy elmenjen hétvégén a barátaival inni - pedig épp amiatt nem fejezte be az egyetemet, mint maga is bevallotta, mert mindig bulizni jár tanulás helyett. Már 24 éves, de még egy napot nem dolgozott életében, és szerinte nem is kell, mert úgyis fizetik neki még a külföldi nyaralást is, nehogy már beszennyezze a kezét fizikai munkával....


De kisebb példaként mondhatnám azt, amikor valakinek mindig sok pénzt adnak ünnepekre. Emlékszem, az exem anyja belét kidolgozta, de amikor közölte, hogy most "csak" 10 ezret tud adni a névnapjára, akkor jött a méltatlankodás, hogy miért olyan keveset?


Egy másik barátnőmet az anyja mindenhova elengedte már 14-15 évesen, semmilyen korlátot nem szabott a jó anya-lánya kapcsolat érdekében, ezért a lány már 18 évesen teljesen kiégett, mivel minden héten mással szexelt a nagy szabadság nevében, konkréten 24 éves korára még egy normális kapcsolata nem volt, ami egy hónapnál tovább tartott volna, és tök boldogtalan...

2013. dec. 3. 11:33
 9/26 anonim ***** válasza:
76%
Én megmondtam anno a fiamnak, hogy csak egyetlen dolgot kérek: tanuljon. Megtette, én meg mindent a segge alá toltam. Mindig is el volt kényeztetve, bármit megkaphatott, ha jól tanult. Semmiféle hátránya nem származott/szárazik belőle, sikeres üzletember, jó családapa, talán az egyetlen hibája, hogy túlságosan jószívű.
2013. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Fú, hát én nem csinálnék ekkora hülyét magamból, mint a kedves szülő.

Több opciója lenne:

1. Semmi tandíj, semmi pénz, elmegy dolgozni, és azt csinál, és úgy bulizik, ahogy akar.

2. Fizetem a tandíjat, de összeszedi magát és tanul, akkor elmehet bulizni is.

3. Nem kell befejezni az egyetemet, de elmegy dolgozni, szintén azt csinál a saját pénzéből, amit akar.

2013. dec. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!