Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti hogy fogadnátok ha...

Szülők! Ti hogy fogadnátok ha a kétgenerációs házatokban kialakítanátok a gyereketeknek a felső szintet, ő mégis közölné hogy el szeretne majd költözni?

Figyelt kérdés
Nagyon balhéznátok vagy elfogadnátok idővel?
2013. dec. 3. 18:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem elég természetellenes dolog így élni! Egy különbejárattal is. Még eleinte lehet, de később már egy családdal nem akarnék együtt élni a szüleimmel...
2013. dec. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg: ő mit akar? Ott akar majd élni vagy külön?
2013. dec. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%
Én eleve nem tennék ilyet, mert senkit nem lehet megkötni, egyedül pedig felesleges és drága egy hatalmas házat fenntartani. Mi van, ha a gyerek máshol kap munkát, máshol akar élni, más városban talál párt? Ennyire egyetlen szülő sem lehet önző.
2013. dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
En megköszönném, ha megigérné, hogy nem szólnak a dolgainkba, de csak azért gondolom igy, mert nekünk nem volt soha ilyen lehetõségünk.
2013. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%
Az én szüleim is ezzel az ötlettel álltak elő. Lakásvásárlás előtt voltunk, aztán arra lettem figyelmes, hogy ilyen házakat néznek, amiknek vagy már eleve meg van csinálva a felső szintje, vagy ki lehet rajta alakítani. Majd apám előállt, hogy azért néznek ilyet, mert az milyen jó lesz nekem, hogy nem kell hitelbe verjem magam én is, hanem már ők egy eleve akkora hitelt vesznek föl, amiből kijön ez a kétgenerációs. Na néztem is nagyokat, egyrészt hogy önzetlenek, nem akarják hogy eladósodjak, másrészt meg azért mégis milyen dolog... Nem vagyok egy nagy partyállat vagy ilyesmi, de néha azért előfordul hogy hajnalban jövök haza, szerencsétlenkedve a kulcslyuknál, meg ilyenek...:D Hát, pár évig még csak elmegy, de nem örökre... Meg ha lesz valakim? Senki nem az első alkalommal akarja bemutatni a párját a szüleinek, de ezt közös háznál megint nem lehet megoldani. Szóval ezt megmondtam nekik, de nagyon nagyon rosszul éreztem magam közben, mert láttam hogy csalódottak, meg el voltak kenődve egy ideig. Mondtam nekik, hogy biztos ők se akarnának a nagyiékkal lakni, erre "jó, de az más"... Dehogy más, értsétek meg, Szülők:D
2013. dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%

15-ös, ezt olyan kedvesen írtad meg, jót mosolyogtam rajta, hogy "ők sem akarnának a nagyiékkal élni... De ez más" :DDDD



Kérdésre: A szülő az ilyen tervet szerintem mindenképp egyeztesse le a gyerekkel. És fogadja el, hogy bizony az élet bármit hozhat, bármikor gondolhatja úgy a gyerek, hogy akár külföldön kezd új életet.

A nővérem egyébként így lakott a férjével az anyósáéknál. Nagyon sajnáltam, sokszor nagyon rossz volt neki. A válásukban is közrejátszott ez a szitu. Hiába volt a férje már 30+, egyszerűen így, hogy ilyen közelségben voltak a szülők, képtelen volt felnőni. Felelősségérzete nulla, egy nagy mafla gyerek, pedig már családja volt :(

2013. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Kiadnám albérletbe.
2013. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Most miért lettem lepontozva?
2013. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nm alakítanám ki a felső szintet - csak ha már idősebb és közös döntés.

Nem csodálnám, ha menekülne onnan a "gyerek"....

2013. dec. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Most miért lettem lepontozva?"


Mert van néhány idióta, akinek ez életel legnagyobb öröme. Ne vedd magadra, nem a te válaszoddal van baj, amit írtál az nagyon igaz és igen aranyosan írtad le.

2013. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!