Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20-25 évesek, nektek is...

20-25 évesek, nektek is fizetnetek kell azért, hogy otthon lakhattok?

Figyelt kérdés

Én most vagyok 22 éves, és már kb. két éve "rezsihozzájárulást" kell fizetnem azért, mert itthon élhetek. Mivel elvégeztem egy szakmát, ezért csak akkoriban kezdtem el az egyetemet, de a pénz nem volt gond egészen addig, amíg volt egy minimálbéres állásom, mert akkor legalább ki tudtam sajtolni a pénzt.


Viszont már lassan fél éve nem találok munkát, feléltem a tartalékaimat, és mivel a munka miatt levelezőre jártam még diákmunkát se végezhetek. Most korrepetálgatok nyelvből, de abból nagyon minimális össze jön össze.


Kb. havi 15 ezer forintot kell fizetnem, ezenkívül mindent magamnak veszek a bérlettől kezdve a ruhákig, telefonszámla. Sajnos most jutottam el odáig, hogy diákhitelhez kell nyúlnom, hogy fizethessem a tandíjamat és az otthoni költségeket :/


2013. dec. 7. 14:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
96%

Nem.

24L

2013. dec. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
95%
Nem, velem a szüleim ezt soha nem tennék meg.
2013. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
97%
én 30-at adok haza havonta, de nekem fix jövedelmem van, nem járok iskolába. addig amíg tanultam addig nem kellett.
2013. dec. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
29%

A diákhitel tök természetes, a diákok nagy része felveszi. Ha a szüleidnek telik rá, hogy eltartsanak, miközben neked nincs munkád, akkor nem fair, hogy pénzt kérnek. Ha nem tudnak eltartani egyáltalán, akkor az még oké, hogy magadnak fizeted a dolgaidat, de a havi 15 ezer azért durva.

Max akkor kérnék a gyerekemtől, ha nagyon nagy szarban lennék, neki min. 100 ezres fizetése lenne és a kajáját fizesse ő. De amúgy bunkóság.

2013. dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
66%

Tőlem nem várják el a szüleim, hogy fizessek, de mivel otthon élek, eszem-iszom, használom a rezsit én is, nekem alap hogy fizetek valamit. Én nem tudnék úgy elleni hogy tudom a szüleim keményen megdolgoznak mindenért, én meg a nyakukon élek.. Így a diákmunkán szerzett pénzt odaadom nekik..

21/F

2013. dec. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
96%

Úgy gondolom az ilyen hozzáállás szülő függő, akik tipikusan lefaragják a gyerekről a pénzt, annak ellenére hogy rá lennének szorulva. Nálunk egyrészt azért nem kérnek el semmit, mert úgy soha az életbe nem jutnék előre. Én mindig elrakom a fizetést, kajára sem kell költeni mert nincsen külön ízlése senkinek.

21/F

2013. dec. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell, de felajánlottam, ha kéne fizetnék. Sokszor azért bevásárolok, meg mindent amire szükségem van (ruházkodás, kozmetikai cikkek, szórakozás, élelem egy része stb...) magamnak állom. Mondjuk nekem van munkám.

Szerintem a 15 ezer egyáltalán nem sok.

Ha külön laknál nem úsznád meg 15 ezerből.

2013. dec. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
52%
nézd felnőtt ember vagy,vagyis annak minősülsz..az önállóságot valahol elkell kezdened,és nem mindent apuci anyuci rak a feneked alá,teljhesen normálisnak tartom azt,hogy ha elvégzel valamit egyetem/szakma,és HA VAN JÖVEDELMED,akkor hazaadsz egy bizonyos összeget.gondold csak meg,ha albérletbe élnél egyedül havi 70-80ezret kiadnál rezsire,lakhatásra,kajára..és ebbe még se internet,se semmi...szóval ne siránkozz
2013. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, én sem feltétlenül tartanám problémának a dolgot ( még akkor sem, ha így sosem jutok előrébb), ha lenne fix jövedelmem. Most nincs, mégis minden hónapban ott van az asztalomon a cetli, hogy el ne felejtsem leadni a pénzt.
2013. dec. 7. 15:12
 10/68 anonim ***** válasza:
27%
Igen, de ez nem elvaras volt, hanem teljesen normalis dolgo. Otthon elek, hasznalom a villanyt, vizet, aramot, nana, hogy hozza kell jarulnom a koltsegekhez. Havi 15ert nem talalnal alberletet, az egyaltalan nem sok
2013. dec. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!