Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyás időszakot mindig követi...

Anyás időszakot mindig követi az apás időszak kisgyermekeknél?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam arról , hogy a kisgyermekeknél van egy anyás időszak és utána ahogy nagyobb lesz egy olyan amikor csak apa létezik számukra(vagy fordítva)

Minden kisgyermeknél van ilyen, vagy van olyan aki csak egyik szülője felé húz egész kisgyermekkorban?



2013. dec. 14. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ a szülők természetétől, és a gyerekhez fűződő kapcsoltatából.

De ha azt feltételezzük, hogy "normális" családról van szó (egyik szülő sem alkholista, agresszív, stb.), akkor az első 6-8 hónapban inkább anyás a gyerek, ami teljesen érthető. (Egész nap az anya van a gyermekkel, ő látja el, ő szoptatja, ő jelenti a fizikai-lelki biztonságot a babának.)


Utána a gyerek elkezd nyitni az apa felé is. Az a gyermek természetén, személyiségén is múlik, hogy apásabb lesz, vagy sem. De tény, hogy egy időben jobban "húz" az apához a gyerek, mert az anya az, aki rászól, aki rendszabályozza, fegyelmezi a gyereket ha rosszalkodik, az apa meg engedékenyebb, játékosabb.

2013. dec. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ovis koromban voltam nagyon apás. Ha apa jött értem, az ünnep volt. De ő rengeteget dolgozott, ritkán ért rá, viszont, ha ráért, nagyon jó volt, még ha csak szereltünk is együtt, mert csinálnia kellett valamit. Mindig megengedte, hogy én is bütyköljek, anya meg a széltől is óvott. Szerintem sikítófrászt kapott volna, ha meglátta volna, hogy 5-6 évesen 100-as szögeket vertem be egy fadarabba kalapáccsal, vagy hogy én is néztem szemüvegen keresztül, hogy apa hogyan hegeszt. Meg még forraszthattam is. Persze csak úgy, hogy fogtam a pákát, apa meg a kezemet fogta pákástól, szóval ő se volt hülye, vigyázott rám. De én nagyon szerettem az ilyeneket. Aztán persze volt, hogy anya kérdezte, hogy mit süssön és egy hétig rántott húst ettünk, akkor meg őt imádtam. Szóval tényleg eléggé váltakozó volt, de ez nagyon sokáig így volt. Egyszer apát imádtam, máskor meg anyát. Mert persze minden szülő csinál néha olyat, ami miatt kiesik a gyerek kegyeiből, vagy amiért jobban bevágódik, mint a másik (még, ha nem is tudatosan).


A bátyám viszont nagyon anyás volt végig. Apát is szereti, de ő félénk, visszahúzódó fiú volt, nem az a barkácsolós. Ő anya szoknyája mellett maradt a középsuliig. Ott meg már anya ciki volt, úgyhogy "le lett építve". De azért még most is anya a kedvenc neki, apával nem igazán tudnak mit kezdeni egymással. Én mindkettejükkel jól kijövök. Persze a bátyám sincs összeveszve apával, csak az ő kapcsolatuk másmilyen. 26N

2013. dec. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam nem követte, én soha nem voltam apás, pedig nem valami brutális, alkesz szörnyeteg apukám, teljesen átlagember. :) Egyszerűen mindig is jobban kijöttem anyukámmal, mamámmal meg a család többi női tagjával, mint apukámmal, vagy tatámmal, ez a mai napig nem változott.
2013. dec. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Alapból igen. Kb. másfél-két éves kortól a gyerek fogkozatosan leválik az anyjától és a Világ felé fordul, ilyenkor jelenik meg az apás oldal is.


Akkor van kivétel, ha az anya nem engedi leválni a gyereket, ha rátekeredik-rátapad, vagy ha az apa elutasítja (érzelmileg) a kicsit. Az utóbbi esetben is keresni fog a gyerek magának egy pót-apát, a személyiség normális érése miatt (apakép).


Habitustól is függ (egy félénk kisgyerek hamarabb lesz anyás, mint apás, kivével ha az apja a félénk nem az anyja), ill. attól, hogy mennyire hasonló a szülőjéhez - pl. habitusban, ami örökletes.

2013. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy egyszer az anya, egyszer meg az apa, hacsak nincsen valami kiváltó ok. Nálunk úgy van( két fiú) mindíg az anya, de ha nincs más akkor az apa is. Később lazult a mindíg az anya, de sohasem lett csak az apa. Mellesleg a lánygyerek az apás, a fiugyerek az anyás.

Egy apa, két fiú, 5 unoka, 0 válás, összetartó család.

2013. dec. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem, én mndig anyás voltam. Pedig ott volt mindig Édesapám is, tehát nem csonka családban nöttem fel de mégis mindig anyás voltam.
2013. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

3.5 eves a fiam, kb.2eve apas.

olyan szinten, hogy ha valami baja van, beteg, kell valami, rosszat almodik akkor mindig az apahoz megy.

Igaz az apa furdette, altatta 4napos kora ota a mai napig.

Pedig az anya is ugyan ugy sokat van vele jatszik vele stb.

2013. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!