Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell a SAJÁT ANYÁMNAK...

Miért kell a SAJÁT ANYÁMNAK bántania azért, mert pszichiáterhez járok?

Figyelt kérdés

Olyanokat szól be, hogy "jaj, csak azért járok, mert jó dolgomban azt se tudom, hogy milyen műbalhékat csináljak"," a depressziót az unatkozó emberek találják ki" és ehhez hasonlókat.

Nem ő akarta, hogy elmenjek, hanem beszéltem a dolgaimról apának és ő mondta, hogy ez így nem mehet tovább, mert lassan tönkreteszem magam.

Anyának ez semmibe nem kerül, apa fizeti a kezelést, a taxit (anya általában soha nem ér rá).

Anya folyton kérdezi cinikusan, hogy mégis mi bajom lehet nekem, amikor apa úgy elkényeztet, hogy bármit kérek, megkapom azonnal, annyi pénzt ad akkor, amikor meglátogatom, hogy annyiból más család hónapokig megél, én meg gyorsan elköltöm (apa nem magyar, elég sokszor meglátogatom, ez is zavarja anyát).

Még csak egyszer voltam az orvosnál, de napok óta ezt hallgatom...

Elhiszem, hogy anya ezeket nem érti meg, de problémáim vannak.Ő ezt annyival tudja le, hogy neveletlen, pimasz és lázadó vagyok.



2013. dec. 17. 17:55
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
93%

#4 "No para, majd benő a fejed lágya, és mire én leszek 45-50 éves már te is ezt írod majd egy lázadó 12-15 éves tininek." - khmmm... nekem spec 4 hónapom van a félszázig, és hát... mégis sokkal inkább a Kérdezőnek adok igazat ebben a kérdésben, mint az anyjának, vagy Neked...

Ha valaki betegnek érzi magát és ezért orvoshoz fordul, az szerintem bölcsen cselekszik, és aki erről le akarja beszélni mindenféle előítéletes dologal... hát az nem tűnik valami bölcsnek.

2013. dec. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

# 4/8

Erre inkább nem reagálok.


# 5/8

Nem én akartam ezt igazából, apa mondta, hogy ez így nem mehet tovább.


omygod

Szinte már valamennyire hozzászoktam, hiszen semmit nem tudok vele megbeszélni.De mindenért veszekszik velem, viszont már nem is figyelek rá.


# 7/8

Ja, biztos nyafogás miatt akartam öngyilkos lenni és csak amiatt nem tettem meg, mert a legjobb barátnőm életében történt egy tragédia és tudtam, hogy nélkülem nem bírná tovább.Tényleg, tuti csak unatkozok...

Igen, taxival járok, mivel anya nem visz el, mert "neki erre nincs ideje" és apa nem szereti, ha a BKV-t használom.Nekem is kényelmesebb így.

Még csak 16 éves leszek, elég nehezen tudnék dolgozni...

Lefoglalom magam, táncolok, különórákra járok és egyéb dolgokat teszek.De nem tehetek róla, hogyha ez az érzés rám tör, akkor hiába csinálok bármi "normálisat", nem segít.


# 9/10

Nincs egyedül, 4 éves házasok a mostohaapámmal.

Szerintem féltékeny apára, mert imádok apuval lenni, naponta nagyon sokat beszélünk és neki mondok el mindent.


# 10/10

Apával így is gyakran találkozok, bár több ezer km-re él.

2013. dec. 17. 18:33
 13/36 anonim ***** válasza:
10%

16 éves vagy és már pszicholóhushoz jársz? Persze, apukád is a könnyebbik utat választotta, pénzzel, ahelyett, hogy nevelt volna és szeretet adott volna. Ő pénzzel veszi meg a te szeretetedet! 16 évesen én is öngyilkos akartam lenni, nem volt komoly, de eszembe nem jutott volna rögtön taxiba ülni és rohanni a pszichológushoz, nekem ott volt anyu, apu, ő segítettek!

Nálad is lehet, hogy ez van. Egyébként én nem értem, hogy ma már státusz szimbólumnak számít a pszichológushoz járás?

2013. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy nem hinném, hogy van olyan ember, aki unatkozásból hánytatja magát, meg sír hajnalig...
2013. dec. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
87%

#14, én inkább azt látom, hogy a Kérdező apja figyel a gyerekre (Kérdezőre) is, nem csak az ostoba előítéleteit szajkózva próbálja "nevelni" úgymond... aki képes ilyent mondani, hogy "a depressziót az unatkozó emberek találják ki" és ehhez hasonlókat." - az eleve nem lehet százas... az ilyennek kívánja az ember, hogy legyen módja csak 3 napra kipróbálni a betegséget, ami szerinte nem is létezik...

Másfelől a szülő "szerető féltó gondoskodása" legalább annyiszor, ha nem többször OKA a kétségbeesésnek, mint ellenszere... itt pl. a nyakamat tenném rá, hogy a Kérdező panaszaiba és problémáiba vastagon benne van az anyja hozzáállása, süt az egész problémából...

2013. dec. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
17%
de milyen problémáról van itt szó? nem, látok semmit csak a szokásos tini probléma ami ebben a korban fölfúvódik(ami érthető tini korban az agy másképp reagál mindenre) amiket produkálsz ahhoz tényleg kell orvosi segítség de most már olyasmiken akadsz ki amin más nevetne az ennél nagyobb kaliberü problémái után
2013. dec. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
51%

"mint pl 2 és 4 mennyire k.u.r.v.a hüje..."


Mondja ezt egy akkora seg-gfej, aki még a "hülye" szót sem képes helyesen leírni. Gratulálok.

2013. dec. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
9%

Figyelj, ez amit te magadról írtál, ez tipikus kamaszkori probléma!


"A kérdező kommentje:


# 1/3

Lelkiismeret furdalása?Neki?Biztos nincs.


# 2/3

Arról nem tehetek, hogy apának és az ő szüleinek sok pénze van és emiatt amit szeretnék, azt megkapom.

Persze, biztos lázadásból csináltam azt, amit.

Nem kell bántani, normális választ szeretnék.


# 3/3

Rengeteget szorongok a legapróbb dolgokon is.Ezt mások előtt nem mutatom, mindenki azt hiszi, hogy magabiztos vagyok.

Népszerűnek számítok (nem kérkedésből írom), emiatt van, hogy névtelenül piszkálnak, pletykálnak rólam.Ezeken is kiborulok sokszor.

Volt olyan, hogy a suliba annyira kiborultam valamin, hogy gyógyszert vettem be és ittam rá, vagy órákon át ettem, amit találtam és utána hánytattam magam, vagy éppen nem ettem sokáig semmit.

Számít az emberek véleménye, de ezt nem tudja sok mindenki.

Nem sírok senki előtt, csak akkor, ha egyedül vagyok, de akkor hajnalig nem tudom abbahagyni."


Nem vertek, nem voltál megerőszakolva, nem ért nagy trauma, nem vagy kiközösítve (hiszen azt írod, hogy "népszerűnek számítok"), nem kell nélkülöznöd, nem vagy beteg, nem vagy mozgásképtelen, nem kell azon aggódnod, hogy mit eszel holnap, nincs semmilyen teher a válladon, nincs gyereked akiről gondoskodnod kell, nem kilátástalan az életed, stb.


Ezek után még mindig azt írom felnőtt fejjel, hogy igazából nincs nyomós okod, hogy "betegnek" érezd magad, hogy lehangolt legyél és ilyen piti problémákkal pszichológushoz járjál!

Mi lesz majd, ha valami nagy trauma ér, ha még ezeket az átlagos tinédzser problémákat sem tudod megoldani. Ez itt a probléma, és emiatt lesznek majd később igazi problémáid!


Mikor annyi idős voltam mint te, akkor én is lázongtam a szüleim ellen, utáltam őket, haragudtam rájuk, nem értettem miért nem értenek meg, minden problémám volt velük, azt hittem összedőlt a világ! Ma már tudom és értem, hogy ők a világ legjobb szülők!!!

2013. dec. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
73%

#18 - "Ezek után még mindig azt írom felnőtt fejjel, hogy igazából nincs nyomós okod, hogy "betegnek" érezd magad, hogy lehangolt legyél és ilyen piti problémákkal pszichológushoz járjál!" -

1, a kérdésben nem pszichológus, hanem pszichiáter szerepel.

2, Mindig tragikomikus, amikor egy paciensnek valaki meg akarja mondani, hogy "van-e oka betegnek érezni magát"... tudomásul kellene venni már egy idő után, hogy az emberek egyedi érzékenysége NAGYON különböző, úgy a fizikai hatásokra, kémiai okokra, kórokozókra, ahogy lelki okokra, stresszre is... az egyik ember nyugodtan megiszik 6 kávét egy nap (mint pl én), a másik (mint pl a zasszony) meg 1 kávétól is remegő kézzel, idegesen rohangál. Az egyik embernek a tüdőgyulladása is csak a röntgenen látszik, a másiknak meg egy banális megfázástól is 40 fokos láza lesz. Az egyik emberre ha ráordítanak kiröhögi az illetőt vagy visszaordít, a másikra ha ráordítanak, másnap nem mer bemenni a munkahelyére.

Ne akarja már valaki jobban tudni, hogy a másik ember mit érez, mint az, aki érzi.

2013. dec. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
0%

. . . hogy az emberek egyedi érzékenysége NAGYON különböző . . . "


Ugyan már, mindent meg lehet erősíteni, az ajaratot is! Ezt is lehet fejleszteni, rá lehet gyúrni!

2013. dec. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!