Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell a SAJÁT ANYÁMNAK...

Miért kell a SAJÁT ANYÁMNAK bántania azért, mert pszichiáterhez járok?

Figyelt kérdés

Olyanokat szól be, hogy "jaj, csak azért járok, mert jó dolgomban azt se tudom, hogy milyen műbalhékat csináljak"," a depressziót az unatkozó emberek találják ki" és ehhez hasonlókat.

Nem ő akarta, hogy elmenjek, hanem beszéltem a dolgaimról apának és ő mondta, hogy ez így nem mehet tovább, mert lassan tönkreteszem magam.

Anyának ez semmibe nem kerül, apa fizeti a kezelést, a taxit (anya általában soha nem ér rá).

Anya folyton kérdezi cinikusan, hogy mégis mi bajom lehet nekem, amikor apa úgy elkényeztet, hogy bármit kérek, megkapom azonnal, annyi pénzt ad akkor, amikor meglátogatom, hogy annyiból más család hónapokig megél, én meg gyorsan elköltöm (apa nem magyar, elég sokszor meglátogatom, ez is zavarja anyát).

Még csak egyszer voltam az orvosnál, de napok óta ezt hallgatom...

Elhiszem, hogy anya ezeket nem érti meg, de problémáim vannak.Ő ezt annyival tudja le, hogy neveletlen, pimasz és lázadó vagyok.



2013. dec. 17. 17:55
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%

A beletörődés a gyengék erénye! Ezt lehet edzeni! Csomó alternatíva van rá!


Én tudom, szorongós voltam, állandóan izzadt a tenyerem, ha kimentem az utcára, akkor állandóan azt képzeltem, hogy mindenki engem néz, netán rólam beszél. Beszereztem egy csomó betegséget ezek miatt, orvostól-orvosig jártam, de hiába költöttem el egy fél ház árát, mégsem volt meg a kívánt eredmény! Végül rájöttem, hogy a gyógyulásomhoz csak én kellek, az elmém és az én pozitív hozzáállásom!

2013. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
#20, bizonyos nem túl tág határok között valóban... és hát pont erre való a szakember, hogy felmérje ennek határait, és az illető számára javasolt és nem javasolt technikáit... (mert olyan is van, hogy konkrét példát mondjak, a depresszióban az indíték fokozása nem gyógyítani fogja a depressziót, hanem növelni az öngyilkossági veszélyt...)
2013. dec. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
#21, tudod, ha ilyen egyszerű lenne, akkor a pszichiáterek nem tanulnának 10 évig, nem lenne a lélek, az elme gyógyászata külön szaktudomány... de persze a focihoz és a gyógyításhoz Magyarországon mindenki ért...
2013. dec. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
84%

Lehet anyukádnak bűntudata van, vagy azt hiszi "csak az idióták járnak pszichológushoz." De semmiképpen sem normális hozzáállás ez a részéről.


Második válaszoló, baromságokat írsz.Azt hiszed egy gyereknek nem lehetnek bajai, mentális problémái? Mert hát még úgy is gyerek/kamasz biztos csak valami baromság... Javaslom olvasd el Susan Forward: Mérgező szülők című könyvét.Arról nagyon jól ír erről a hozzáállásról is hogy a gyereknek nem lehet semmi problémája hiszen még gyerek.

2013. dec. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%
Nem állítottam, hogy egyszerű, de ha annak idején valaki ezt elmondta volna nekem, akkor nem önsajnálkoztam volna annyit!
2013. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Bocsi, majd igyekszem reagálni a többi válaszra is, de a 77%-osból sok lett egy kicsit így hirtelen olvasva...


77%-os!

Te nagyon okos, tiszteletreméltó, egészséges, kiegyensúlyozott s..gfej!

Gondolom minimum egy PhD-d van, hogy ekkora szakértője vagy a témának, hiszen az észt azt nagyon tudod osztani.


Az apám nem csak pénzel, vele van a legjobb kapcsolatom, mindent megbeszélek vele még így is, hogy több ezer km-re van.

Én sem akartam orvoshoz menni, de apa erőltette és igaza van, nem élhetek így életem végéig.

A te esetedben lehet, hogy elég volt, hogy anyuci és apuci meghallgatott, de nekem nem.Segítségre van szükségem, ez tény.

Nem ismersz sem engem, sem a családomat és azt sem, hogy miket éltem át eddig.

Mert fogalmad sincs, hogy nap, mint nap mit élek át, amikor már érzem, hogy megint zokogni fogok, enni és utána hányni, vagy kiütni magam, hogy ne érezzek semmit.

De persze, ez biztos csak hiszti és ha "megerősítem" magam, majd abbamarad.Ja, biztos.

Légyszi, tégy egy hatalmas szívességet és húzz el innen a francba, mert nagyon idegesítő vagy!

2013. dec. 17. 21:31
 27/36 anonim válasza:
17%
Teljes mértékben egyetértek a 77%-ossal.
2013. dec. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Ezért megérte válaszolni,46%-os! :D
2013. dec. 17. 21:49
 29/36 anonim válasza:
21%
Jéé, te tudsz nevetni? :D
2013. dec. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Hát, az olyanokon, mint te és a 77%, csak nevetni lehet, nem igaz?! :)
2013. dec. 17. 21:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!