Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelki ismeret fuldalásom van....

Lelki ismeret fuldalásom van. Beleolvastam anyám régi naplójába. Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Tegnap turkáltam az étkezöben levő komódunkban fényképeket nézegetni és mit látnak szemeim? Anyukám régi naplóját. Még a születésem elött írta. Aztán becsuktam, tudtam hogy nem szabad tovább olvasnom. 5 percnyi gondolkodás után kinyitottam. Győzött a kíváncsiság... Aztán tovább olvastam és pont akkor írta amikor megtudta hogy terhes velem. Én voltam a "meglepetés". Hát! Nem úgy tűnt volna minthogyha nagyon akartak volna apámmal... De aztán nem olvastam tovább. Nem mertem. Azt mondtam magamnak: pokolra kerülök, pokolra kerülök, pokolra kerülök. ( hogyha ezt tovább olvasom ) Mérges voltam és csalódott. Nagyon nem volt szép tőlem hogy beleolvastam? Nagyon lelki ismeret fuldalásom van... :(
2013. dec. 17. 22:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%
Szörnyű fenevad vagy.
2013. dec. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

Ha egy anyuka írta volna, hogy beleolvasott a lánya naplójába, már a 200. hozzászólásnál tartanánk amiben keresztre feszítik. :-)


Amúgy meg a kíváncsiság tényleg emberi tulajdonság és nem volt szép dolog, de megtörtént, ez van.

Nem te vagy az első és az utolsó sem, aki beleolvas más naplójába, telefonjába, stb. Tanulj belőle, hogy te sem szeretnéd, ha a privát dolgaidba más belemászna, ezért neked is illene tiszteletben tartani más intim szféráját, de ettől pokolra még nem kerülsz. :-)


Az meg hogy nem vagy tervezett, nem számít. Nekem a második lett becsúszott, de ugyanúgy szeretem mint a másikat. Utólag meg már örülök is, hogy jött.

2013. dec. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#12, dehogyis, ha az lenne a kérdés, hogy anyuka beleolvasott a lánya _tizenévvel ezelőtti_ naplójába, és megtudta, hogy a most harmincas lánya nem is 17, hanem 15 évesen szexelt először - erre pont ugyanolyan megbocsájtó mosolygás lenne a válasz - ahogy a Kérdező sem ilyen reakciókat kapna szerintem, ha az anyukája tegnap jött levelét olvasgatta volna...:)
2013. dec. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nézd, nyilván nem volt szép dolog, hogy beleolvastál. Naplóba, levélbe nem olvasunk bele, az a másik magánügye.

De nem kerülsz a pokolra emiatt. Hiba volt, de beláttad. Csak az a lényeg, hogy a jövőben hagyd békén azt a naplót, ne olvass belőle többet. Anyukád majd ha úgy gondolja, akkor megmutatja neked.

2013. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagy rossz ember, csak ne fecsegj róla másoknak, mert az nagyon durva megalázás.


Mesélek valamit, okulásul:


Thomas Mann legkisebb fia rendezte sajtó alá apuka naplóit - a naccságos apuka (aki kiváló író volt, de embernek igen gyatra, apának még rosszabb) kérésére. Ekkor találta meg azt a bejegyzést, amely arról szólt, hogy "ez a gyerek bárcsak meg sem született volna", és a többi...


Thomas Mann ezen gyermeke IS (a legidősebb mellett) öngyilkos lett. Klaus, a legidősebb nagyon tehetséges író volt, őt apuka szimplán eltaposta. Senki nem lehet nála jobb címmel.


Úgyhogy csak ésszel olvasgatni anyuci naplóját.


Nem kerülsz pokolra, de nagyon jó volna anyukával ezt az egészet megbeszélni vagy valaki okos felnőttel.

2013. dec. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Azért Thomas Mann esete más. Más, ha valaki csak megijed a terhességtől, mert nem tervezte még, és más, ha már egy megszületett gyerekre mondja, hogy "bár ne lenne".
2013. dec. 19. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
41%
16: Nem, nem más. Aki naplójába leírja, hogy bárcsak ne született volna meg ez a kölyök - egy mondattal-, vagy pedig oldalalakon keresztül arról társalog magával, hogy elvetesse-e, mert a francnak sem kellett, az jelentését tekintve, de főként a pszichés hatását tekintve pontosan UGYANAZ!
2013. dec. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!