Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én már nem találok kiutat,...

Én már nem találok kiutat, csak az öngyilkosságot!?

Figyelt kérdés

Itt szeretném megosztani veletek a történetemet...


14 éves lány vagyok. A szüleim válófélben vannak, emiatt itthon elég rossz a hangulat, nem szeretek hazajárni, nincs egy hely, ahol egyedül lehetnék. Utálom, hogy a szüleim azt kérik, hogy döntsek köztük, mikor mindketten a szüleim! Apukám megismert egy nőt, akivel a válás után szeretne élni. Engem is bemutatott neki, találkoztam vele, természetesen anyukám háta mögött. Erre anyukám rájött és azóta 'zsarol' és kivételez a húgommal. Apukám sokáig dolgozik, így vele sem tudok igazán 'közeli kapcsolatot kialakítani'. Anyukám azóta utál, és úgy kezel, mint egy kutyát kb. Megszabja, hogy milyen ékszert hordhatok/nem hordhatok (pl.: kaptam egy fülbevalót karácsonyra, amit nem hordhatok, mert neki nem tetszik), hogy milyen színűre nem festhetem a körmöm, vagy hogy még szempillaspirált sem használhatok, pedig nem sminkelek/sminkeltem erősen. Ha jó jegyet hozok haza, akkor 'leokézza', de ha rossz jegyet hozok haza, akkor mindentől eltilt, gy történt, hogy tavaly nem volt telefonom, gépem, nem maradhattam a barátaimmal az iskolába. Az általános iskolában kiközösítettek, megaláztak nem egyszer, így mikor bekerültem a középiskolába anyukám nagyon örült, hogy szeretem az osztálytársaim, jól érzem magam, és nem sírok minden nap. Minden rendben volt, de tavaly elkezdtek romlani a jegyeim, és anyukám nem engedett a barátaimhoz... Aztán év végén megbuktam... végül a pótvizsgán átmentem, de anyukám azóta mondja, hogy hülye vagyok, buta, semmire se viszem majd, takarítónő se leszek... Nekem viszont az iskola annyira ne számít, mint a barátaim, vagy a tánc, ahol jól érzem magam... Anyukám a jóért sose dícsér, de a rosszért mindig a föld mélyéig lehord. Mindenki 'jó kislánynak' ismert meg, ám 2 év alatt nagyon sokat változtam. A jegyeimet idén feljavítottam, hátha az a probléma, de még így se fogad el anyukám. Nem tud elfogadni! Már szinte mindenhol lenéznek...

Van egy srác, aki nekem tetszik... Az egyik legjobb barátom, de már annál is több, és én is úgy látom, hogy az ő oldaláról is több. Próbálok célozgatni, de ő nem veszi észre, bevallani neki meg nem merem.


Anyukámmal annyira megromlott a kapcsolatom, amit 3 éve el se tudtam volna képzelni. Depressziós vagyok, de neki fel sem tűnik, sőt, kicsit olyan, mintha nem érdekelné...


Igazából nem is a választ várom, mikor nincs kérdésem, tudom mit szeretnék, csak szerettem volna megosztani az élettörténetemet. Van, aminek semmi köze sincs a címhez, de jól esett 'kiírni' magamból.


Sajnos az öngyilkossághoz még nem vagyok elég elszánt, de ha ez a helyzet rövid időn belül nem javul, akkor meg fogom tenni.


Köszönöm annak aki végigolvassa.



2013. dec. 19. 21:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Valamilyen szinten anyudnak igaza van.Mit karsz te még 14 évesen sminkelni???

Logikus ha megbuksz rosszak a jegyeid nem enged hanem büntiben vagy.Ez sajna teljesen normális.A válás miatt sajnállak.-idövel majd megoldódik....

14 évesen én még játszotam olvastam stb...Nem fiúztam meg hajat festettem!!!

Anyám a kezem csapta volna el.....

2013. dec. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Ahhoz költözz aki rendesen bánik veled, ilyenkor már tök mindegy, hisz külön szülők lesznek ha nem tudsz dönteni akkor válaszd az árvaházat. Az is jobb mint kinyírni magadat.

Attól meg ne félj hogy Anyukád megnyúz mert Apádhoz mentél, ez a terrorizálás azért van mert egy anyukának többet jelent a gyerek mint a férfinek, ez sok helyen így van.

21/F

2013. dec. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%

Én végig olvastam. Nem semmi ami veled történt,de hidd el én 15 éves vagyok és az én életem is romokban van (ha érdekel írj privátban) vezess blogot!! Ott kiírhatod magadból az érzéseidet! (ajánlom a gportált-> én is itt blogolok)sokszor akartam öngyilkos lenni (sőt még 2 napja is..) de valahogy mindig meggondoltam magam (ha érdekel írj privátban..)

Fel a fejjel!

2013. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%

Ez az első még oltsd le.:))

Itt nem a büntiről van szó, hanem arról,ahogyan bánik vele!

Ha jó jegyet kap miért csak leokézza? Miért nem mondja legalább néha,hogy ügyes vagy akármi?

Hogy állhat így a saját gyerekéhez?

Költözz apukádhoz, valahogy csak megoldható,hiszen a gyereke vagy! Más megoldás, 4 év múlva nagykorú leszel, nem sok idő már, tanulj tanulj és tanulj, bármilyen nehéz is, nem anyukádnak tanulsz, hanem magadnak!

Én nagyon lusta vagyok ,de jók a jegyeim. Ha tanulsz felvesznek majd egyetemre/ fősulira és onnantól nem kell elviselned anyukád hülyeségét!

2013. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Ennyi miatt ne legyél öngyilkos. Tudom, milyen érzés ez, én is voltam hasonló helyzetben, de hidd el, ennél van sokkal rosszabb. Szóval te értékes ember vagy, ne vess véget az életednek!
2013. dec. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 1#! A dolog lényege nem az,hogy 14 éves és hogy festegeti-e magát vagy sem,hanem az,hogy az anyja hogy bánik vele olyan dolgok miatt,ami nem is az ő hibája. Régen rossz,ha egy anya a gyerekén vezeti le a válási miatti feszültséget,stb...Egyébként sem kőkorszakot élünk már és a kérdező is említette,hogy nem sminkeli magát erősen,így ezzel nem hiszem,hogy gond lenne.

Kedves kérdező! Én egyetértek a 2# válaszolóval,ott maradj,ahol jól/jobban bánnak veled. Ha úgy érzed,hogy apukád kíméletesebben bánna veled,mint anyukád,akkor költözz hozzá. Ha ott nyugodtabb környezetet kaphatsz,akkor megint koncentrálhatsz a tanulmányaidra,bátorságot meríthetsz,hogy a kedvelt fiúnak is bevalld,amit érzel iránta.

Sok sikert és kitartást kívánok!

2013. dec. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

pubertás

majd elmúlik

az élet meg ennél sokkal szaharább

2013. dec. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Költözz apudhoz. Jah és az h elváltak a szüleid nem olyan nagy tragédia. Fontos h jó barátaid legyenek most, s ha a családi helyzeted rendbejön a jegyeid is helyreállnak :)
2013. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
28%
Istenem! De nagy gondod van, másnak nincs fedél a feje fölött mégsem rinyál!
2013. dec. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
2013. dec. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!