Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én már nem találok kiutat,...

Én már nem találok kiutat, csak az öngyilkosságot!?

Figyelt kérdés

Itt szeretném megosztani veletek a történetemet...


14 éves lány vagyok. A szüleim válófélben vannak, emiatt itthon elég rossz a hangulat, nem szeretek hazajárni, nincs egy hely, ahol egyedül lehetnék. Utálom, hogy a szüleim azt kérik, hogy döntsek köztük, mikor mindketten a szüleim! Apukám megismert egy nőt, akivel a válás után szeretne élni. Engem is bemutatott neki, találkoztam vele, természetesen anyukám háta mögött. Erre anyukám rájött és azóta 'zsarol' és kivételez a húgommal. Apukám sokáig dolgozik, így vele sem tudok igazán 'közeli kapcsolatot kialakítani'. Anyukám azóta utál, és úgy kezel, mint egy kutyát kb. Megszabja, hogy milyen ékszert hordhatok/nem hordhatok (pl.: kaptam egy fülbevalót karácsonyra, amit nem hordhatok, mert neki nem tetszik), hogy milyen színűre nem festhetem a körmöm, vagy hogy még szempillaspirált sem használhatok, pedig nem sminkelek/sminkeltem erősen. Ha jó jegyet hozok haza, akkor 'leokézza', de ha rossz jegyet hozok haza, akkor mindentől eltilt, gy történt, hogy tavaly nem volt telefonom, gépem, nem maradhattam a barátaimmal az iskolába. Az általános iskolában kiközösítettek, megaláztak nem egyszer, így mikor bekerültem a középiskolába anyukám nagyon örült, hogy szeretem az osztálytársaim, jól érzem magam, és nem sírok minden nap. Minden rendben volt, de tavaly elkezdtek romlani a jegyeim, és anyukám nem engedett a barátaimhoz... Aztán év végén megbuktam... végül a pótvizsgán átmentem, de anyukám azóta mondja, hogy hülye vagyok, buta, semmire se viszem majd, takarítónő se leszek... Nekem viszont az iskola annyira ne számít, mint a barátaim, vagy a tánc, ahol jól érzem magam... Anyukám a jóért sose dícsér, de a rosszért mindig a föld mélyéig lehord. Mindenki 'jó kislánynak' ismert meg, ám 2 év alatt nagyon sokat változtam. A jegyeimet idén feljavítottam, hátha az a probléma, de még így se fogad el anyukám. Nem tud elfogadni! Már szinte mindenhol lenéznek...

Van egy srác, aki nekem tetszik... Az egyik legjobb barátom, de már annál is több, és én is úgy látom, hogy az ő oldaláról is több. Próbálok célozgatni, de ő nem veszi észre, bevallani neki meg nem merem.


Anyukámmal annyira megromlott a kapcsolatom, amit 3 éve el se tudtam volna képzelni. Depressziós vagyok, de neki fel sem tűnik, sőt, kicsit olyan, mintha nem érdekelné...


Igazából nem is a választ várom, mikor nincs kérdésem, tudom mit szeretnék, csak szerettem volna megosztani az élettörténetemet. Van, aminek semmi köze sincs a címhez, de jól esett 'kiírni' magamból.


Sajnos az öngyilkossághoz még nem vagyok elég elszánt, de ha ez a helyzet rövid időn belül nem javul, akkor meg fogom tenni.


Köszönöm annak aki végigolvassa.



2013. dec. 19. 21:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, lesz ez ennél jobb is! Ha anyukád így viselkedik, akkor költözz apukádhoz, és mondd meg anyukádnak, hogy ezekkel a dolgokkal segített meghozni a döntést, mert amúgy nem tudtál volna dönteni, mert mindkettőjüket szereted.

Az öngyilkosságon ne gondolkozz. Igazából nem történt semmi helyrehozhatatlan tragédia. Tekints a jövőbe. Mik a terveid? Mivel szeretnél foglalkozni? Az érettségit mindenképpen le kell tenned, az ma már alap. Ha nem tudod még, mit szeretnél csinálni, akkor tanulj jól minden tárgyból, hogy amikor meghoztad a döntést, ne az akadályozzon meg, hogy nem elég jók a jegyeid. Ha már most tudod, hogy táncos szeretnél lenni, akkor pedig gyakorolj sokat!


Ne aggódj! Ahogy 3 éve el se tudtad volna képzelni a mostani helyzeted, most se tudod elképzelni, mi lesz 3 év múlva! De befolyásolni már most tudod! Hát tedd ezt úgy, hogy minél jobb legyen neked :)

2013. dec. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
34%

Ahhoz elég felnőttnek tartod magad, hogy sminkelj, de ahhoz nem, hogy apádnak nemet mondj mikor a szeretőjével kellett találkoznod?

Anyád csak nevel, törődik a jövőddel, lehet hogy rossz a módszere, de legalább törődik veled..

Ezek csak kamaszkori gondolatok, majd el fog múlni és ahogy mondták a felnőtt élet sokkal szarabb, sokkal nagyobb problémáid lesznek mint most..

2013. dec. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
42%

Azta, ez igen...milyen sok batorito sort olvasok itt, leb...szast egy gyereknek akinek gondjai vannak! Nem artana, ha az emberekben lenne legalabb egy csipetnyi joerzes. Csak sajnos tul sokan tulsagosan keseruek, igy hat megprobalnak belole masnak is adni. Magyarorszag...

Annak volt igaza, aki azt irta hogy te ertekes vagy, mert igenis az vagy, es attol, hogy van teto a fejed felett, meg lehetsz banatos, minden jogod megvan hozza. Bar ha azt nezned, hogy mid van, lehet jobban erezned magad. A hugodrol nem irtal, vele mi a helyzet? O is nagyon szomoru? Vele nem probaltal meg beszelgetni? Szerintem biztosan van olyan nap, hetvege, mikor kicsit apukaddal is egyutt tudsz lenni, talan probalj meg vele beszelgetni.

Olyan pedig nincs, hogy a tanulas nem erdekel, az a jovod alapja, tessek osszeszoritani a fogad es tanulni. Ami a fejedben van, senki el nem veheti toled!

2013. dec. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A lepontozas is azt mutatja, hogy arc nelkul, keseruen lokunk egyet valakin. Nem mintha nekem ez rosszul esne, az en boldogsagmercem ettol kicsit magasabban fekszik. Azert irtam meg egyszer, hogy ezt is lepontozhassatok, legalabb ennyi oromotok legyen. Nagyon sajnallak titeket, oszinten! :-(
2013. dec. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Ne is hallgass az elsőre. Nem az számít hogy sminkeli magát vagy nem de látom sikerült levenni a lényeget az egészből..bravo. Neked meg csak annyit mondok, hogy lehet most nehéznek tűnik a dolog, de később amikor majd egyedül ész jobb lesz. Egyenlőre csak tanulj próbáld élni minél inkább az életed sokat nevetni mindig csinálni valamit amíg még gyerek vagy. Az anyuddal meg próbáld meg mindenféle képen megbeszélni. Mégis csak az anyud. Ha nem értetek szót egymással költözz apudhoz.
2014. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 xeniah ***** válasza:

Nehéz korban vagy, ilyenkor minden sokkal érzékenyebben érint. Szerintem a legtöbb tinédzser átesik ezen az időszakon, amikor megromlik valamennyire a szüleivel való addigi jó kapcsolata, úgy érzi, hogy nem érti meg senki, mindenünnen csak a kritikát kapja, stb. Tarts ki, hidd el, ez csak átmeneti időszak, nem szabad feladni! Igazából most alakul ki a személyiséged, önmagadat keresed még. Anyukád biztos, hogy a legjobbat akarja neked, még ha nem is úgy érzed. Elég nehéz időszakon megy most át (persze, neked is nagyon nehéz), de enélkül is sok hibát vét egy szülő a gyerekneveléskor, főleg amikor a gyerek kamaszkorba kerül. Azt verd ki a fejedből, hogy nem fogad el anyukád, ezek csak érzések, a valóság az, hogy szeret téged, és ha most nem is, de pár év múlva rá fogsz jönni, hogy tényleg így van. Azt mondod, hogy neked a tánc, a barátaid számítanak, hogy jól érezd magad, a tanulás nem. Ez nyilván hogy konfliktusforrás. Anyukád hosszú távon gondolkodik, azt szeretné, hogy vidd valamire az életben, te pedig a pillanatnak akarsz élni (mint a legtöbb tinédzser). Hidd el, hogy pár év múlva nagyon megbánnád, ha azt tehetnéd most, amit szeretnél, ha nem kellene tanulnod, csak táncolnál, szórakoznál. Később csak arra döbbennél rá, hogy elfecsérelted az éveket, amikor könnyen ment volna a tanulás, és ehelyett felnőtt fejjel kell nekilátnod érettségit szerezned, mert állásjutáshoz semmi esélyed.

Azt javaslom, hogy próbálj meg a tanulásra koncentrálni, döntsd el, hogy mi szeretnél lenni, milyen munkát szeretnél, és tegyél meg mindent, hogy elérhesd azt a célt. A párkapcsolattal meg jobb, hogyha vársz, mert lelkileg erősödnöd kell, sérült lelkiállapotban csak a problémáidat viszed bele egy kapcsolatba és tartós dolog nem jöhet ki belőle. Addig is próbálj meg mások hibájából is tanulni, itt van pl. vki, akinek éppen az a baja, hogy mindent megkapott a szüleitől:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__5213412-..

2014. jan. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!