Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meglátásotok szerint, terhelő...

Meglátásotok szerint, terhelő vagy inkább felüdítő lehet, ha valakinek 62 évesen van kicsi óvodás gyereke és 20 évvel fiatalabb felesége?

Figyelt kérdés

2013. dec. 21. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Mentalitás függő,nekem megterhelő lenne.
2013. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Megterhelő, mivel minden életkornak megvan a maga szépsége és a 60 éves korosztálynak inkább már unokázni kellene.

Vannak extrém esetek betegség, halaszthatatlan feladatok, amik kitolják a gyerekvállalás idejét, de 60 évesen a nyugdíjas évekre kellene készülni nem családalapításra vagy második család alapítására.


Normális józan és nem elbizakodott ember mindent a maga idejében tesz.

62 évesen erőn felüli egy kisgyerek, a gyereknek a legrosszabb, az ő érdekeit kellene nézni és nem a saját önzést és a fiatalság hajszolását.

ami elmúlt csak fejben lehet visszahozni

2013. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a reagálást, én is arra gondolok, hogy az élet délutánján nem lehet az élet délelőttjét játszani.

Viszont mi van, ha az élet megújítását hozza egy kisgyerek- ezen azért elgondolkodtam. A nők "megújulási" lehetősége korlátozott, a férfiaké úgy tűnik nem. De milyen hatása lehet az öreg szülőnek lélektani szempontból, - ezen filóztam. Köszönöm, hogy reagáltál.

2013. dec. 21. 18:49
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez is, mint sok minden más, élethelyzettől függ. Egy ismerősöm és a párja között több mint 20 év van. A férfinek volt már egy nagy fia, aki huszonévesen meghalt egy balesetben, akkor már nem volt házas az apa az első feleségével. Évekkel később megismerte a jelenlegi párját, most kisiskolás a gyerekük, a férfi a hatvanas évei vége felé jár. Neki önhibáján kívül dőlt össze az első élete, amit a korábbi hozzászólásoknak megfelelően, időben megélt. Nem ítélem el, hogy újra akarta kezdeni, 56 évesen még az ember fiatal ahhoz, hogy a tönkrement házasságát és a halott gyerekét sirassa élete hátralevő részében. :(
2013. dec. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem és jogos, hogy ekkora tragédia után valaki újra installálja az életét.

Én azonban az általam felvetett kérdésben féltem a delegált feladattal megszülető gyermekeket. Az én általam hozott kérdésben ketyegett a biológiai óra az anyánál, a 62 éves apa lehet demonstr4álni akarta életerejét.

A gyerek sorsán gondolkodom ebben az esetben.

2013. dec. 21. 19:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul értettem, a kérdésben az volt, megterhelő vagy üdítő-e szerintünk. Erre írtam egy példát, amikor véleményem szerint fiatalító, életerőt adó a fiatal feleség és a kisgyerek egy ilyen korú embernek.
2013. dec. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"a 62 éves apa lehet demonstr4álni akarta életerejét. "


Bocs, de ezt nem egyedül "demonstrálta" !!

2013. dec. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Személyiségfüggő, de az emberek fel is nőnek a feladathoz. A 70 éves apuka 10 éves gyerekkel sokkal fiatalosabb lesz mint általában egy 70 éves ember.
2013. dec. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!