Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az, aki hagyja,...

Milyen szülő az, aki hagyja, hogy a gyereke alkoholista legyen?

Figyelt kérdés

A haveromról van szó. Ismerem 16 éves kora óta. Most 19 éves, és keményen iszik, de nem értem miért, "oka" mindig van rá, de szüksége nincs! Az életében minden rendben, szüleinek van pénze, adnak is neki, szeretik is. Ezt azért mondom, mert sokan hagyatkoznak a "rossz gyerekkorra" és azért isznak.


És iszik, minden alkalommal amikor csak teheti. nyáron minden másnap ivott, ha nem minden nap. Suli időben péntek-szombat volt a berúgás, esetleg őszi szünet, ilyesmi akkor is szünetben irány a kocsma, haverokhoz át, inni, házibuli...

Én próbáltam beszélni vele, hogy nem akarom, hogy bajba kerüljön, mert tényleg nem csak becsiccsent. Egyedül megtud inni egy üveg whiskyt.


Többször vittem haza mert ájulás szinten volt, félre beszélt, menni nem bírt egyedül!

És mikor a szülei megköszönték hogy haza vittem, még viccesen poénkodtak, hogy "fel kellett húzniuk a lépcsőn... :D"

Azt hittem ez itt a vége, ez durva most már észhez tér! És nem! Azóta is vitték már haza mások, én nem voltam ott, de a szülei semmit nem tesznek! Nevetnek ezen az egészen! Ott voltam náluk, és mesélték a berúgós törtétenteket mint valami jó kis mesét, családi kalandot!

Most hogy lehetnek ilyen szülők? Akik hagyják, hogy a gyerek konkrétan alkoholista legyen! És Ők tehetnek róla, mert Ők fizetik a piálást a haveromnak!



2013. dec. 7. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
talán megvan mindene,elkényszeredett hülye gyerek..persze megtudná saját maga kenyerén a kis taknyos mennyit kell azért szenvedni,amit ő lazán eltapsol italra,19évesen lehetne már valami önmegvalósítása...de az ilyenek általában 30éves koruk előtt az utcán végzik,nem is tudom sajnálni :$
2013. dec. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Kicsit el vagy tévedve. Ez nem alkoholizmus... Ez egy vadon szórakozó tizenéves... Akkor lenne alkoholista ha nem tudna egy napot kihúzni 3 feles nélkül. Meg istenem, a legtöbb fiatal képzeld el péntek-szombat illetve szünetekbe járkál bulizni sőt van amikor le is isszák magukat. Majd kinövi.
2013. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, azt esnki sem tudja megakadályozni, hogy valaki igyon, akár a gyereke valakinek, akár sem.


Aki AKAR, az akkor is hullára issza magát, ha tiltják, szidják, ha nem adnak neki pénzt, akkor lop, stb.


Én végigcsináltam ezt, és volt olyan, hogy nem is tudtam, hogy van valahol alkohol a házban, de a "gyerek" megtalálta, amikor már semmi sem volt, akkor ellopta a kajapénzt, eladta amit csak mozdítani tudott, sokszor értékesebb dolgokat fillérekért, csakhogy legyen innivalója.

Amikor hullarészeg volt, bevizzük a kórházba, (Ott többször is csodálkoztak, hogy ilyen alkoholszint mellett még hogyhogy él?), benn volt másnapig, amikor képes volt lábra állni (fizikailag, nem csuklott össze), saját felelöségre kijött és az elsö útja már ivással végzödött.

2013. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Azok a szülők, akiknek a családjában korábban nem volt alkoholizmus, egyáltalán nem veszik észre ennek a "betegségnek" az első jeleit (remegés, hallucináció, stb). Valószínűleg, mire észrevették, a gyerek már durván benne volt a függőségben nyakig. Ilyenkor a szülő szégyent érez, ezért próbálják meg poénnal elütni a dolgot (mindenki máshogy kezeli, van, aki beszélni sem hajlandó róla, az még rosszabb). Az pedig, hogy 4 fal között mit harcolnak, azt Te valószínűleg nem látod! De ha a barátod nem akar életmódot váltani, ott tehet akár a szülő, akár az orvos, akár bármelyik barát bármit.... Ha meg hagyják ezt a szülei és 4 fal között sem próbálkoznak, az nagyon szégyen :( Kitartást és támogasd a barátod, ha megszületik benne az elhatározás! :)
2013. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én családomban van alkoholista. Az apósom az, masszívan iszik, párom szülei el is váltak. Mi sose hagynánk a gyereknek, hogy igyon. Egy ismerősünk meg a 12 éves unokahúgát itatja (saját gyereke szerencsére nincs), hogy nyugodtan kóstolja meg a sört, a pálinkát, szívjon bele a cigibe, nagylány már. Mert annyi nem árt a gyereknek. És a gyerek hisztériázik is, ha nem kap, mert az olyan felnőttes és különben is, neki szabad. A szülők meg csak röhögnek rajta, hogy milyen vicces pofákat vág a gyerek... Szóval ja, vannak ilyen szülők.


Egyébként lehet, hogy azt hiszed, hogy a haverodnak megvan mindene, hogy a szülei szeretik, de ha nem érezné magát elhanyagolva, nem próbálna feltűnősködni azzal, hogy ennyit iszik. Amíg részeg, a szülei kénytelenek vele foglalkozni, történik velük valami közös program, élmény, szóval ez a figyelemfelhívás egyik eszköze. Szerintem a haverod szülei sokat dolgoztak a gyerekkorában, és gyerekként el volt hanyagolva, ezért csak egy felszínes kapcsolata van a szüleivel, aminek ő nem örül, feszült lesz tőle, és iszik, mert van rá pénz és az tök jó poén.

2013. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Egy alkoholista,vagy bármilyen más függőségben szenvedő személy esetében,csak és KIZÁRÓLAG ő maga tehet róla,hogy oda jut,ahova.Az ő élete,az ő döntése,az ő felelőssége.Lehet a szülőre mutogatni,de igazság szerint mindenki a saját sorsáért felelős,és ennyi idősen már el kéne tudnia dönteni,melyik a helyes út.Ha véggicsinálnád azt,amit egy alkoholista mellett élő személy,akkor tudnád,hogy hiába fogod a kezét vagy csinálsz vele bármit,ő akkor is ugyanazon a szinten marad,ha akar.Ha akarná,változna,de nem.Az ő kezében van a változás kulcsa,nem a környezte kezében.

Ami viszont tény,hogy a nem túl stabil családi háttérben gyökerezik általában az ilyen fiatal alkoholisták valódi problémája.Az általam ismert ilyen kaliberű személyek kivétel nélkül mind olyan családi környezetből kerültek ki,ahol az érzelmi kötelékek,a szeretet nem volt elég,nem figyeltek oda érzelmileg kellően az illetőre.

2013. dec. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!