Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » SZülők! Hány éves fiút, lányt...

SZülők! Hány éves fiút, lányt engednétek elsőzör felnőtt kíséret nélkül akárhova is elmenni?

Figyelt kérdés
Csak be a kisvárosba, nagyvárosba, egy koncertre, egyéb tömegrendezvényre (ami nem tüntetés), Balaton-partra, avgy ha családostól vagytok Balaton-parton, akkor hány éves fiút, lányt engednétek már szabadon bóklászni?
2013. dec. 27. 16:43
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
S 15 évesen 1992-ben elengedett anya Lord koncertre, akkor voltam először.
2013. dec. 27. 19:11
 32/45 anonim ***** válasza:

tavaly előtt (15 voltam) balatonra mentem el 3 barátnőmmel a nyaralójukba, de ott voltak a szülők, külön még sosem voltam barátokkal sehol, majd nyáron fognak elengedni meg akkor már 18 leszek. bulizni mentem már úgy hogy barátnőmnél aludtam utána. illetve mindig megbeszéljük hogy melyik vonattal menjek haza. meg persze szilveszterkor mindig csak másnap kell hazamenni.

szerintem bőven megengedhetnék 16 éves kortól, de ez van.


17/L

2013. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 Frigg ***** válasza:

Én 15 évesen mentem először SZIGETre, barátokkal, egy napra. (Aznap mentünk, másnap jöttünk.) Onnantól kezdve minden évben Hegyalja, FEZEN, Rockmaraton vagy Metalfest (többnyire egész hétre) barátokkal, párommal. Megbízható voltam, így elengedtek. Életem első rockkoncertjén 12 évesen voltam, apuval (ő is imádja), aztán 14 éves koromtól egyedül. Nem szoktam drogozni, akkoriban még sörözni se, szóval ezzel sem volt gond.

És igen, egy 8 éves is simán tud évezni egy koncertet. Nyilván nem első sör hangfal mellett, hanem hátrébb. Egy rockzenei fesztiválra az ember azért megy, hogy élvezze az élő zenét..


23/N

2013. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 Frigg ***** válasza:
első sor*, ehh.
2013. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 zabmester ***** válasza:

Egyedül menni "valahova", abba nálam pl. beletartozik az is, hogy elmegy egyedül az iskolába, illetve onnan hazajön. Engem olyan 10 éves koromtól már nem fuvaroztak, szerintem ezzel nem is volt gond, ezt szerintem én is így fogom csinálni (bár ez még négy év múlva lesz aktuális a fiamnál).

Ha már egyedül közlekedhet, akkor napközben barátokkal találkozni is simán el lehet engedni, persze úgy, hogy a szülő tudja, hogy hol van.

Koncertre 14-15 évesen mehet majd felnőtt nélkül, de azért egy jó darabig még elmegyek érte.

Ennyi idősen már én is mehettem, igaz, nem minden hétvégén. Nem mondom, hogy sosem ittunk, de azért volt annyi eszem, hogy ne sakál részegen várjam a szüleimet :D

2013. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

Itt a legjobb, legátfogóbb válasz, a kérdést pontosan így értettem, hogy hova hány évesen meg esetleg a gyerek nemétől függ-e.


Amit senki nem írt, az az, hogy a gyerek megbízhatósága nem elég.

Ha önmagától nem kell, mástól akkor is lehet félteni.

2013. dec. 28. 00:55
 37/45 anonim ***** válasza:
Közeli kisboltba 11-12 évesen is engednék már gyereket, szokja az önállóságot. Persze előtte megtanítanám az alapdolgokra (vadidegennel nem áll szóba). Utána mehetne suliba is egyedül, attól függően, milyen messze van és milyen környéken. 14-15 évesen már engednék nemtől függetlenül gyereket olyan programra, ami délután van (mozi stb.). Lehet, hogy túlféltős szülő lennék, de lányt nem engednék felnőtt kíséret nélkül legalább 16-17 éves koráig éjjeli programra, diszkóba, fesztiválra (de igyekeznék vmi fiatalabb kísérőt szerezni melléjük, pl. vmi huszonéves emberkét :D). Fiút igen.
2013. dec. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
és mikor állhat szóba idegennel? ha sosem, akkor hogyan ismerkedjen?
2013. dec. 28. 19:45
 39/45 anonim ***** válasza:
Nyilván nem a boltosra gondoltam, hanem random emberekre, akik odamennek hozzá az utcán, sajnos 10-11 évesek még simán bedőlnek a cukros bácsinak... később meg úgyis szocializálódik, és 14-15 éves korára remélem, lesz annyira érett, hogy tudja, milyen típusú dumára nem érdemes reagálni.
2013. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
mi már az ovodába is egyedül mentünk a tesommal (kb. 4-5 éves korunktol), kerékpárral, télen szánkoval. (persze nem Budapesten laktunk, csak egy vidéki kisvárosban, kb. 20 perc volt gyalog az ovoda, 44-es föuton keresztül) mikor a nagymamámnál, vagy az unokatestvéreimnél nyaraltam Szegeden kb. 7 évesen, lent voltam a panelek közti játszotéren, egyedül mentem bevásárolni, vagy meglátogatni a nagymamám testvéreit, 10 év körül már lejártunk uszni a Körösre az egy évvel idösebb bátyámmal, 12-13 éves koromban nyaranta kértem, hogy had menjek müvészetitáborokba, ahova szintén egyedül buszoztam (átszállássokkal)..14 évesen kollégiumba mentem, ahol imádtam lenni, sokszor 2 hetente jártam haza. 16 éves voltam, anyum szinte kérlelt, hogy menjek már el szorakozni, ugy ahogy a többi korombeliek..(akkor voltam elöször és utoljára discoban :D) szintén 16 évesen én vártam a körös parti nyaralonkban vendégül a barátnöimet (ott töltöttünk egy hetet 4 en lányok). 18 évesen stoppoltunk a barátnömmel, és lementünk a Balatonra, vadkempingezni 4 napot (mindezt egy koncert után, amikor is reggel 9re értem haza..bejelentettem délután, hogy másnap reggel indulunk a barátnömmel a Balatonra stoppal, annyit mondtak, hogy a telefonom legyen feltöltve). 19 évesen Angliába költöztem, majd Ausztriába, dolgoztam Belgiumban, és Izraelben. Közben francia diplomát szereztem, és Fr.ban férjhez is mentem. Engem nem nagyon féltettek, biztak bennem és biztak abban, hogy meg tudom védeni magamat.
2014. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!