Kezdőoldal » Utazás » Európa » 14 éven felül lehet az EU-ban...

14 éven felül lehet az EU-ban felnőtt kíséret nélkül utazni?

Figyelt kérdés
Ezt láttam a Volánbusz weblapján: "Nemzetközi járatokon 14 év alatti gyermek felnőtt kísérő nélkül nem utazhat." Ez azt jelenti, hogy én 17 évesen akár Londonba is elmehetnék? :O:O:O
2008. júl. 17. 17:50
 1/2 anonim válasza:

Hát 18 év alatt van valami formanyomtatvány szülői beleegyezéshez... [link]


De az idézett oldal említ pár kivételt..

2008. júl. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Dehogy kell szülői beleegyezés! Nem kell. Én 16 évesen mentem először úgy, hogy nem tanárokkal, nem szülőkkel, hanem haverokkal koncertre Bécsbe. Akkor engem is paráztattak ezzel, hogy majd nem engednek át a határon (akkor még ugye volt határátkelőhely), de bementem az okmányirodába, ahol azt mondták, hogy a szüleim azzal, hogy útlevelet csináltattak nekem, a beleegyezésüket adták hozzá, hogy külföldre mehessek nélkülük is. Most meg már csak személyi kell, és így meg pláne lehet menni. Tavaly előtt mentünk fesztiválra Szlovákiába, a társaságban volt egy 15 éves csaj, ő is simán átjött személyivel, pedig a szlovák határőrök nagyon gecizni akartak, mindenbe belekötöttek, még abba is, hogy kinek hány sör van a táskájában, de abba nem, hogy ki hány éves. Szóval simán mehetsz akár londonba is. Sőt, a világ számos országába mehetsz, nem csak az EU-ba, ha van útleveled.
2008. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!