Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van szerinted apámnak?...

Igaza van szerinted apámnak? Fűtés kontra privát zug?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy a szüleim szobája és az enyém,egybenyíló,csak egy ajtó választja el és a kályha nálam van. Apám rendszerint azt csinálja hogy délután elkezd fűteni hogy egészen reggelig legyen némi parázs és adjon meleget. Na most az a helyzet hogy ők a szobájukban tvznek,gépeznek,én meg az én szobámban szoktam tornázni,filmet nézni a gépen.


Mivel elég jó a hangfalam a basszus miatt nem 1x volt már hogy apám berontott a szobába és leordibált hogy halkítsak már, de akkor meg nem hallok semmit a tvtől amit meg ők néznek. Szóval ilyenkor becsukom inkább az ajtót,fűtés ide vagy oda,később kinyitom hogy kimenjen a meleg hozzájuk. Az is idegesíti apámat amikor otthon edzek mert egyrészt az is némi zajjal jár,másrészt a padló alatt nincs lebetonozva így száll a por. (Épp ezért suliidőben felkelek hajnalok hajnalán hogy az óráim előtt eddzek az iskolai teremben,de szünetben krrvára nem tudom másként megoldani amíg hideg van és nem tudok kimenni szabad térre)


Na most apám nekemesett ma reggel hogy mekkora egy önző,lelketlen alak vagyok,mindent csak rombolni tudok magam körül,senkire nem vagyok tekintettel,majd' megfagytak előző este mert becsuktam az ajtót (ismétlem,2x szoktam becsukni az ajtómat,az 1 órás edzésem és az 1-2 órás esti filmezésekkor máskor EGÉSZ NAP nyitva van) és egyébként is,mit húzom a számat hogy zavar a fény meg a hang ami tőlük jön át meg mi az hogy nem tudok tőle aludni?!


Ha egyszer fázik,miért nem akkor jön oda hogy "filmezz nyugodtan de nyisd má ki lécci",nem hisztiznék meg egy rossz szavam nem lenne de nem mondanak semmit csak utólag elhord mindennek. Most mit csináljak itthon,üljek a szobámban mint egy tök mert minden mozdulatom idegesíti őket? :/

19/L


2013. dec. 29. 08:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy könnyü helyzetben szerintem probálj meg hozzá alkalmazkodni amig otthon laksz , és jo gyúrást :)
2013. dec. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Fú ez hosszú volt! Mi a kérdés? Amúgy nem értem az embereket, te már felnőtt vagy, nem is illett volna letegeznem, de nem 91 vagy, hanem 19! Én most vagyok 14 és velem, már nem beszélnek így! Egyszerűen már kinőttem abból a korból, hogy üvöltözzenek velem, noha még mindig nem vagyok nagy, és ugye gyerek vagyok! Hát állj a sarkadra, mondd el, amit itt leírtál nekünk! Ha ez miatt esetleg felpofoz, akkor majd nagyobb korodban viszonzod a szeretetedet! Üdv, Boldog Újévet!
2013. dec. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Mi az, h száll a por meg nincs lebetonozva?

Akkor mi van ott a sima föld?

2013. dec. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom parketta van, ami alól kispórolták a betonréteget, és a döngölt földre helyezték le.

1940-1970 kockaházaira igaz.

Eltaláltam? :)

2013. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jah,tudja a rosseb mi van a padló alatt,szerintem döngölt föld,100 éves a házunk de szó szerint. Próbálok alkalmazkodni de mindenhez nem tudok,szerintem ennyi nekem is járna.


14 éves gyerkőc,neked is boldog új évet és kívánom hogy soha ne legyen olyan aggresszív rokonod aki képes a teljes megfélemlítésre és az önbecsülésed porig alázására (támogatás és bátorítás helyett,ofkorsz). Ami nálunk megy az pszichológiai hadviselés.

2013. dec. 29. 09:54
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Cseréljetek szobát! Akkor náluk lesz a kályha, te pedig akkor csukod és nyitod az ajtót, amikor jónak látod, őket nem fogja zavarni. Momentán ez a legegyszerűbben kivitelezhető megoldás.

Hosszútávon az is lehet, hogy ha a másik szobának van kéménye, akkor oda is vehettek vagy rakathattok egy kályhát, de ez ugye elég nagy költség és macera.

2013. dec. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt a megoldás minden problémádra:


[link]


max 10e forint.

2013. dec. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez jóféle fejhallgató,tetszik :)


A szobacseréről meg ez volt párbeszédünk:

- Apám,nem akartok szobát cserélni? Akkor lehetnétek ti a melegben és nem is zavarnálak titeket.

- Nem. - és többet nem szólt hozzám xD

2013. dec. 29. 10:25
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is fülhallgatót javasolok. Kevés emberrel lehet problémát megbeszélni, szóval szerintem fölöslegesen próbálkoznál vele.
2013. dec. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Szobacsere

2. Fülhallgató mindenkinek

3. Elektromos hősugárzó a szülőknek

4. Kis tolerancia, egymás tisztelete és kölcsönös megértése

2013. dec. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!